d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Noua Dacia :)
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 197
Joined: Apr 4 2009
Gold: 0.00
Apr 9 2009 10:42pm
heartbreak drake RuLz!
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Apr 10 2009 01:30am
e facuta dupa conceptul de la Nissan qashqai si e pe bune ..o sa apara la un moment dat , desi pe astia vad ca nu-i afecteaza criza :P (no wonder, ei produc ieftin si vand la preturi europene :rofl: )

cat despre baiatul vesel cu spam ..sa-ti fie de bine si enjoy :evil:
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Apr 10 2009 01:34am
nu o sa apara asa ceva dane la noi in productie de serie.
poate ceva care sa semene, dar in nici un caz asta.

daca mai tii minte cand a aparut loganul nu mai stiu care versiune , parca aia pick-up , chair nu mai tin minte modelul exact, la salonul de la mama dracu unde a fost expus arata destul de tare, iar cand l-au bagat in productia de serie schimbasera la el o gramada de lucruri de nici nu mai semana.
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Apr 10 2009 03:13am
Quote (MrDjBthu @ Fri, 10 Apr 2009, 10:34)
nu o sa apara asa ceva dane la noi in productie de serie.
poate ceva care sa semene, dar in nici un caz asta.

daca mai tii minte cand a aparut loganul nu mai stiu care versiune , parca aia pick-up , chair nu mai tin minte modelul exact, la salonul de la mama dracu unde a fost expus arata destul de tare, iar cand l-au bagat in productia de serie schimbasera la el o gramada de lucruri de nici nu mai semana.


eu am vazut loganuri prin cluj si semanau cu cele care le-am vazut la televizor la expozitii ...
adica erau la fel de faine
parca mi-as lua si eu un logan albastru cu motor bun
Member
Posts: 15,027
Joined: Jul 14 2007
Gold: 10,635.29
Apr 10 2009 03:40am
Quote (the_rest @ Fri, 10 Apr 2009, 12:13)
eu am vazut loganuri prin cluj si semanau cu cele care le-am vazut la televizor la expozitii ...
adica erau la fel de faine
parca mi-as lua si eu un logan albastru cu motor bun


Nu te sfatuiesc.

Te rogi de ea cand faci o depasire. Iar daca stai in spatele aluia si vii fara demaraj, iar te rogi de ea :)

This post was edited by rizwan on Apr 10 2009 03:40am
Member
Posts: 43,338
Joined: Feb 13 2006
Gold: 0.00
Jun 23 2009 10:47am
EDIT

This post was edited by Janou on Jun 23 2009 10:50am
Member
Posts: 976
Joined: Sep 5 2008
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 20%
Jun 25 2009 03:47pm
grande
Member
Posts: 17,090
Joined: Jan 22 2009
Gold: 8.83
Jun 29 2009 02:08pm
frate...cand a aparut si Sandero eram cu niste prieteni si am zis.."aceeasi porcarie intro alta caroserie"...si cei drept...sandero are numai caroseria schimbata de la logan atat...oricum daciile sunt cele mai praf masini...si ca caroserie si ca putere si ca tot...
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,629.00
Jun 29 2009 02:58pm
Quote (AlexSwat @ Mon, Jun 29 2009, 10:08pm)
frate...cand a aparut si Sandero eram cu niste prieteni si am zis.."aceeasi porcarie intro alta caroserie"...si cei drept...sandero are numai caroseria schimbata de la logan atat...oricum daciile sunt cele mai praf masini...si ca caroserie si ca putere si ca tot...


si nu uita , cele mai cumparate in europa . parca :D
Member
Posts: 2,924
Joined: Jul 4 2008
Gold: 330.00
Jun 29 2009 03:47pm
pai da, ca cica e cea mai ieftina la clasa ei, ca e f mare in interior si are portbagaj de nush citi 180 litri sau citi o avea...da la piese nu se gindesc nefericitii ca sunt la fel de scumpe ca orisice masina din vest? si se mai strica si rpd? da, stiu si eu pe o tipa, romanca, locuieste in franta si cica sunt liste de asteptare de un an sau 2 pt logan haha si ei asteapta cu emotie inca :)
in plus, am observat si va rog sa-mi confirmati dc e asa, exista si mentalitatea soferului de logan daaaaa, el e mare smecher, a vindut 2 vaci si 30de gaini si niste porumb si si-a luat masiiiina, si a tunat-o, costa tunatul cit masina, nu conteaza ca are motor de 1.4 benzina si merge mai mult impinsa decit trasa, el vrea sa porneasca primul de la stop sa-i vedem noi JENTILE alea care se invirt invers si superbele aplicatii metalice lucitoare de haluminiu mincati-as sau ce metal pretios o mai fi de pe la usi....iar farurile woooow nici naveta voyager nu avea atitea cind a decolat spre marte...daaaa toba sport sa se auda cum se rupa tzaranu in bashini cu... "logan. tell me james bond aaaa logan" si dc e sa fie cineva pe banda 2, da, nu va fi un audi sau un bmw care CHIAR ARE CP dar va fi un LOGAN, pt ca da, el poate, sa circule cu 50 la ora, regulamentar, pe banda 2...na, sa muriti de ciuda ca nu puteti sa-l depasiti si tb sa-i admirati masina...
si pt ca toate acestea tb sa poarte un nume nu li s-a spus eminescu...ci LOGAN!
aici si link ca sa va linistiti si sa nu va mai mincati atita sub unghii ca nu o sa aveti si voi dacia duster: :)

dc sunteti atenti mai spre sfirsitul filmului ne da si raspunsul: probabil ca noua dacie NU VA AVEA NIMIC IN COMUN CU ACEST CONCEPT
au facut-o si ei sa sufere un pic de fapt au gresit salonul tb sa mearga la salonul science fiction de la geneva dar au zis ca e bine si aici sic ;)...
Go Back To Romanian Topic List
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll