d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Lol
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 15,478
Joined: Apr 22 2008
Gold: 11,362.14
Jan 23 2009 10:44am
ne asculta iei de mult parca asta ar fi o noutate biggrin.gif
Member
Posts: 57,983
Joined: Jan 12 2006
Gold: 5,104.00
Jan 24 2009 05:40am
Quote (Taiko @ Fri, 23 Jan 2009, 12:25)


Exact un inapt de genu` ma face sa cred ca de cele mai multe ori, presa functioneaza ca o agentie de PR pentru institutiile guvernamentale.

Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,629.00
Jan 24 2009 06:00am
Quote (B4al @ Sat, Jan 24 2009, 01:40pm)
Exact un inapt de genu` ma face sa cred ca de cele mai multe ori, presa functioneaza ca o agentie de PR pentru institutiile guvernamentale.


sa ma simt atacat ? sau te refereai la cel ce a scris articolul ?

cat despre PR pentru institutii guvernamentale, daca ei vor , si tu o sa faci PR pt ei. Asa merge cam peste tot , se scarpina toti ca altfel dau ortu' smile.gif
Member
Posts: 9,970
Joined: Mar 7 2006
Gold: 21,070.00
Jan 24 2009 07:39pm
Quote (Taiko @ Sat, 24 Jan 2009, 15:00)
sa ma simt atacat ? sau te refereai la cel ce a scris articolul ?

cat despre PR pentru institutii guvernamentale, daca ei vor , si tu o sa faci PR pt ei. Asa merge cam peste tot , se scarpina toti ca altfel dau ortu'  smile.gif


nu e cazul - vorbea de autorul articolului - Constantin Racaru

Eu am o singura intrebare :
Dar daca toata problema e creata artificial ca sa se poata diminua drepturile civile ale fiecaruia si in consecinta de a intari controlul asupra individului din oricare societate?
Sau problema nu ne intereseaza atata timp cat nu ne este afectat mediul din globul de sticla in care stam? Nu ne atinge insemana ca nu exista?


Presa este de mult o agentie de PR pentru guvern si institutiile statului in general.
Asta si pentru ca cei care ajung acolo platesc sau constrang proprietarii mass-mediei sa mearga pe acest drum.
De fapt daca nu ai mass-media (tv, ziare, radio, ...) este un nimeni - nu stie lumea de tine decat prin ce zic altii despre tine.

This post was edited by Serj_Tankian on Jan 24 2009 07:41pm
Member
Posts: 16,658
Joined: May 24 2007
Gold: Locked
Warn: 20%
Jan 25 2009 04:47am
Quote (Serj_Tankian @ Sun, Jan 25 2009, 01:39am)
nu e cazul - vorbea de autorul articolului - Constantin Racaru

Eu am o singura intrebare :
Dar daca toata problema e creata artificial ca sa se poata diminua drepturile civile ale fiecaruia si in consecinta de a intari controlul asupra individului din oricare societate?
Sau problema nu ne intereseaza atata timp cat nu ne este afectat mediul din globul de sticla in care stam? Nu ne atinge insemana ca nu exista?


Presa este de mult o agentie de PR pentru guvern si institutiile statului in general.
Asta si pentru ca cei care ajung acolo platesc sau constrang proprietarii mass-mediei sa mearga pe acest drum.
De fapt daca nu ai mass-media (tv, ziare, radio, ...) este un nimeni - nu stie lumea de tine decat prin ce zic altii despre tine.



TEAI CHINUIT 5 ore sa scrii postul asta in plm smile.gif)))

This post was edited by kelz0 on Jan 25 2009 04:47am
Member
Posts: 10,840
Joined: Jun 20 2007
Gold: 1.39
Jan 25 2009 05:29am
Quote (kelz0 @ Sun, Jan 25 2009, 12:47pm)
TEAI CHINUIT 5 ore sa scrii postul asta in plm smile.gif)))


pt tn 5 ore pt el 2 min
fi happy
Member
Posts: 16,658
Joined: May 24 2007
Gold: Locked
Warn: 20%
Jan 25 2009 06:09am
Quote (DyCa4EveR @ Sun, Jan 25 2009, 11:29am)
pt tn 5 ore pt el 2 min
fi happy


... mda sa vede k nu stii de gluma incompletule
Member
Posts: 8,966
Joined: Jun 5 2006
Gold: 29,323.37
Warn: 10%
Jan 26 2009 11:04am
degeaba smile.gif ilegalitati sunt facute,au fost si vor fi facute,la nivel inalt sau mediu. deci,muie politia romana,ucecom si diicot?
Member
Posts: 10,840
Joined: Jun 20 2007
Gold: 1.39
Jan 26 2009 12:09pm
Quote (kelz0 @ Sun, Jan 25 2009, 02:09pm)
... mda sa vede k nu stii de gluma incompletule


tu vorbesti in plm
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jan 27 2009 05:04pm
si ce daca ma inregistreaza ? ca nu sunt kriminal

daca nu au alta treaba, sa inregistreze
Go Back To Romanian Topic List
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll