d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > 2 Intrebari :) > :d
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,629.00
Jan 20 2009 03:57am
Quote (Arx_X @ Tue, Jan 20 2009, 10:33am)
spondilita anchilozanta mai exact
si e afectiunea de electie pe care se dezvolta anchiloza (multi ar zice ..spondiloza duce la anchiloza ..da asta e chestie de picat la examen rofl.gif )
si intr-adevar duce la reducerea mobilitati articulatiilor prin formarea de travee osoare in spatiile articulare biggrin.gif

daaaar ,se trateaza .. AINS sau cortizon? presupun ca ti-au facut test pt domnul Koch .

acum cateva zile am avut examen la Radiologie , Imagistica si Medicina Nucleara rofl.gif  , great timing .


asta am intrebat .. ca am google-uit si io inainte smile.gif . am iesit pozitiv la HLS 27B sau cum ii zice , deci .. sux tongue.gif
cat despre meds , urmatoarele :

Omeran
Celebrex
Salozapirina

omeranu' vad ca-i pentru ulcer.. wtf smile.gif))))

Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Jan 20 2009 05:18am
Quote (Taiko @ Tue, Jan 20 2009, 11:57am)
asta am intrebat .. ca am google-uit si io inainte smile.gif . am iesit pozitiv la HLS 27B sau cum ii zice , deci .. sux tongue.gif
cat despre meds , urmatoarele :

Omeran
Celebrex
Salozapirina

omeranu' vad ca-i pentru ulcer.. wtf smile.gif))))


Celebrex e anti inflamatorul cu cele mai putine efecte adverse pe termen lung tongue.gif
omeranul da, ulcer gastr-duodenal
salazopirina e antisecretor, tot pentru ulcere , colita ulcerativa si alte minuni. asta lucreaza mana in mana cu celebrex-ul in boli inflamatorii

da , Plecat La Magazin, ai si ulcer?
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,629.00
Jan 20 2009 05:28am
n-am nici un ulcer .. de-asta am ramas si io uimit cand am vazut ca mi-o pus omeranu-n brate .

deci salazopirina e ok .. ca mere cu celebrexu' . dar omeranu' e dat ampulea ? o sun pe miss doctor s-ontreb de sanatate sau nu ? smile.gif))
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jan 20 2009 09:37am
lol ba, de la intrebarile alea doua cu fg pentru guilde la discutii despre bolile oselor

l-a gasit TAIKO pe Arx ca se pricepe si hai la discutii despre boli

deci io zic ca ce dreq ma, mie mi se face paru de gaina cand va vad cum povestiti despre medicamente si ose si ulcere si ce mai ziceti
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Jan 20 2009 01:01pm
Quote (the_rest @ Tue, Jan 20 2009, 05:37pm)
lol ba, de la intrebarile alea doua cu fg pentru guilde la discutii despre bolile oselor

l-a gasit TAIKO pe Arx ca se pricepe si hai la discutii despre boli

deci io zic ca ce dreq ma, mie mi se face paru de gaina cand va vad cum povestiti despre medicamente si ose si ulcere si ce mai ziceti


chill, vine si vremea ta ..sanatos sa fii , ca boala vine ea singura rofl.gif
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,629.00
Jan 21 2009 04:13am
hehe . da .. poate era mai bun pm sau mess
tongue.gif
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Jan 21 2009 04:54am
Quote (Arx_X @ Tue, 20 Jan 2009, 10:33)
spondilita anchilozanta mai exact
si e afectiunea de erectie pe care se dezvolta anchiloza (multi ar zice ..spondiloza duce la anchiloza ..da asta e chestie de picat la examen rofl.gif )
si intr-adevar duce la reducerea mobilitati articulatiilor prin formarea de travee osoare in spatiile articulare biggrin.gif

daaaar ,se trateaza .. AINS sau cortizon? presupun ca ti-au facut test pt domnul Koch .

acum cateva zile am avut examen la Radiologie , Imagistica si Medicina Nucleara rofl.gif , great timing .


mvaaaaaai
e clar ca e grava treaba, ne pare rau alex cry3.gif

rofl.gif


Quote (Arx_X @ Tue, 20 Jan 2009, 21:01)
chill, vine si vremea ta ..sanatos sa fii , ca boala vine ea singura rofl.gif


si uite de asta s-a facut omu doctor, ca stia clar ca nu va muri de foame, pacienti tot o sa vina tongue.gif ^^

This post was edited by MrDjBthu on Jan 21 2009 04:55am
Member
Posts: 57,983
Joined: Jan 12 2006
Gold: 5,104.00
Jan 21 2009 01:49pm
Quote (MrDjBthu @ Wed, 21 Jan 2009, 12:54)
si uite de asta s-a facut omu doctor, ca stia clar ca nu va muri de foame, pacienti tot o sa vina tongue.gif ^^


*or, ei, pacientii.
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Jan 22 2009 02:36am
Quote (B4al @ Wed, 21 Jan 2009, 21:49)
*or, ei, pacientii.


nu neaparat
Member
Posts: 8,966
Joined: Jun 5 2006
Gold: 29,323.37
Warn: 10%
Jan 26 2009 10:47am
Quote (the_rest @ Tue, Jan 20 2009, 07:37pm)
lol ba, de la intrebarile alea doua cu fg pentru guilde la discutii despre bolile oselor

l-a gasit TAIKO pe Arx ca se pricepe si hai la discutii despre boli

deci io zic ca ce dreq ma, mie mi se face paru de gaina cand va vad cum povestiti despre medicamente si ose si ulcere si ce mai ziceti



e un forum. in forumuri se fac poarta anumite discutii,de aceea sunt create.
Go Back To Romanian Topic List
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll