d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Back To Jsp
Prev123
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 57,983
Joined: Jan 12 2006
Gold: 5,104.00
Nov 10 2007 06:23am
Quote (amiba @ Fri, 9 Nov 2007, 23:27)
Se pare ca am nimerit bine din moment ce avem Romanian subforum


Welcome back heart.gif
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Nov 10 2007 06:28am
Quote (bilstan @ Sat, 10 Nov 2007, 08:31)
pe cind partid?


suna bine si partid bil biggrin.gif

Quote (Arx_X @ Sat, 10 Nov 2007, 11:44)
oh nu..traducere in romana..
o sa fie si mai penibil decat traducerea sistemelor d operare sau a unor softuri in limba noastra..
doar d curiozitate..am incercat o "varianta" d win xp cu meniu si tot tot in romana..dupa 30 min mi-am realizat o coafura d invidiat rofl.gif


nene io incerc sa traduc user friendly, nu ca la windows/office unde sunt traduse alea mot-a-mot si nu au nici o legatura cu intelesul in engleza la expresiei.
daca ati avea rabdarea sa lasati pe romana o bucata mica de vreme ati vedea treaba asta.
oricum romanul cum e invatat de mic cu engleza ^^
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Nov 10 2007 11:06am
Quote (MrDjBthu @ Sat, Nov 10 2007, 12:28pm)
nene io incerc sa traduc user friendly, nu ca la windows/office unde sunt traduse alea mot-a-mot si nu au nici o legatura cu intelesul in engleza la expresiei.
daca ati avea rabdarea sa lasati pe romana o bucata mica de vreme ati vedea treaba asta.
oricum romanul cum e invatat de mic cu engleza  ^^


da..aici cam ai dreptate..sincer eu nici n-am incercat sa vad c e...totusi nu prea imi pun sperante (nu k n-ar fii traduceri decente si ok ) in limba romana p aici...
trades si chestii tot the old way vor fii..nu?
sau planuim o invazie mondiala si nu m-ati anuntat? dry.gif rofl.gif
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Nov 10 2007 11:19am
Quote (Arx_X @ Sat, 10 Nov 2007, 19:06)
da..aici cam ai dreptate..sincer eu nici n-am incercat sa vad c e...totusi nu prea imi pun sperante (nu k n-ar fii traduceri decente si ok ) in limba romana p aici...
trades si chestii tot the old way vor fii..nu?
sau planuim o invazie mondiala si nu m-ati anuntat? dry.gif rofl.gif


vezi ? dupa cum am zis, nici macar nu te-ai uitat si comentezi ...
astea se numesc speculatii si nu tin -.-
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Nov 10 2007 11:48am
Quote (MrDjBthu @ Sat, Nov 10 2007, 05:19pm)
vezi ? dupa cum am zis, nici macar nu te-ai uitat si comentezi ...
astea se numesc speculatii si nu tin -.-


pai..acum m-am uitat..si folosesc d o ora..dar am fost afk 55 min din ora asta rofl.gif
io vorbeam d ideea in sine...vezi si threadu bold red wink.gif
Banned
Posts: 1,105
Joined: Jul 25 2006
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 10%
Nov 10 2007 12:28pm
welcome back smile.gif
Go Back To Romanian Topic List
Prev123
Add Reply New Topic New Poll