Quote (Arx_X @ Fri, 21 Sep 2007, 17:48)
clar o muscat-o rest

stai sa vezi numai c controale incep cand ma intorc io..fratee...cand incepe faculta sunt mai multi controlori k pasageri

asa si ???
sa nu-mi ziceti ca voi sunteti d-aia de cumpara bilete si le si composteaza????
asa ceva nu se face ma nene...
daca te prinde fara nu te legitimezi. simplu. refuzi si cu asta basta. nu are ce face.
nu are voie sa te caute in buzunare.
nu are voie sa te dea jos din autobuz unde vrea el.
nu are voie sa te duca la sectie.
"in cazul in care pasagerul refuza sa se legitimeze controlorul poate apela la un jandarm sau politist pentru a-l legitima pe pasager"
ala e citat din regulamentu ala de transport in comun.
daca controloru are jandarm cu el in autobuz ok, daca nu, ghinionu lui....
tu scapi lejer ^^