d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Romania0" World Of Warcraft" Topic > Numai Pentru Jucatorii De Wow Si Wow+bc
Prev111121314Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 9,970
Joined: Mar 7 2006
Gold: 21,070.00
May 21 2008 03:56am
Vreau si eu doua pareri la urmatoarele probleme:
1. Stie cineva un caracter bun de pvp pentru a participa la battlegrounds, WSG - functie de nivel ? Ma gandeam la un rogue, warrior sau un priest.
2. Cum te poti apara de fear de la priest si warlock? Ceva iteme sau alegerea caracterului influenteaza acest aspect?
Member
Posts: 11,323
Joined: Mar 5 2006
Gold: 8.43
May 21 2008 04:49am
1. Wow e mai mult team based ca si game, unul se completeaza pe celalalt. De exemplu din ce ai enumerat tu mai sus as zice ca warriorul, dar fara cel putin un healer in spate nu face mare lucru. Rogue e si el foarte bun, priestu la fel, daca e healer e devastator atat timp cat e protejat. In bg conteaza ca fiecare sa-si cunoasca locul si ce are de facut si sa nu stea la distanta unul de celalalt. Vorbesc acum de BG-urile cu lvl maxim - 70. In cele mici nu are rost sa te bagi decat doar sa-ti faci o idee, sunt populate de twinks - acele caractere de level maxim din range-ul respectiv care au cel mai bun gear cu cele mai bune enchanturi care se pot obtine la acel nivel. Au HP si damage mare, ia mult pana dobori unul si nu poti singur daca nu te aproprii de el ca si gear/experienta de joc. Mare majoritate sunt rogue, hunteri si warriori dar pot fi si healeri ca priest, druid, paladin. Costa destul sa-ti faci unul depinde de preturile de pe server.
2. Undead are racial - Will of the Forsaken, te scoate din fear/seduce si te face imune pentru 5 secunde, warriorul are la level 32 berseker rage care il face imun la fear/sheep/stun timp de 30 secunde parca. Singurul item e trinketul PvP: http://www.wowhead.com/?item=18854 care te scoate din orice imobilizare, dar are 5 minute CD, la level 70 e o versiune mai buna ce are CD doar de 2 minunte. It's a must have in pvp.
Cam asta e in mare parte, daca mai ai intrebari fell free smile.gif
Member
Posts: 18,753
Joined: Jan 5 2007
Gold: 465.15
May 22 2008 02:08am
Acum am eu niste intrebari... smile.gif


Am facut level 67 si o sa fac 70 curand in cateva zile ca mai am si alte treburi. Vreau sa stiu urmatoarele...

1) am decis asupra echipamentului meu suprem : t6 mage : tempest regalia dar e un mare drum pana la el.


Ca sa fac rost de el imi trebui echipament bun pentru level 70.

ce echipament e mai bun si ce sa caut? vengefull de la battlegrounds sau mixte precum : belt of blasting , shadoweave sholders + robe , spellstrike hood + gloves, boots of blasting...?

Ca sa ajung la tempest regalia am nevoie de pve build cred ^^ asa ca astea ultimele par mai bune.

De precizat este ca mai am nevoie de 6 primal waters pentru shadoweave shoulders si de inca 3 fire primals pentru belt of blasting

belt of blasting e cam 2000g pe serverul meu...
Member
Posts: 464
Joined: May 4 2008
Gold: 0.10
Warn: 10%
May 24 2008 04:41am
crap wow

css > wow
Member
Posts: 18,753
Joined: Jan 5 2007
Gold: 465.15
May 25 2008 11:57pm
Quote (0bscUr3 @ Sat, 24 May 2008, 12:41)
crap wow

css > wow


Te rog scuteste-ne.

Si eu joc cs dar cateodata jocul mi se pare robotic...iar cheaturile sunt peste tot. In wow nu ai cum sa trisezi decat in mici circumstante...

Wow e de 1000 de ori mai bun ca un joc facut in cateva zile precum e cs.
Member
Posts: 9,970
Joined: Mar 7 2006
Gold: 21,070.00
Jun 2 2008 03:24pm
lvl 65 paladin in terokkar forest
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Jun 2 2008 03:27pm
Quote (Serj_Tankian @ Tue, 3 Jun 2008, 00:24)
lvl 65 paladin in terokkar forest


vai vai vai, a bagat paladinu in padure, sa vezi acu ce viol forestier iese laugh.gif
Member
Posts: 7,956
Joined: Sep 15 2006
Gold: 0.50
Jun 3 2008 09:01am
O intrebare pt jucatorii de wow @ bnet .. cati fps aveti in orggrimar ? sau in sw ? Am inteles ca sunt FULL si nu poti sa te misti biggrin.gif
Member
Posts: 7,956
Joined: Sep 15 2006
Gold: 0.50
Jun 3 2008 09:06am
Quote (mmc01 @ Sat, May 10 2008, 11:56am)
Da, platesti 12.99 euro/luna.


daca am cont mai tre sa platesc? biggrin.gif
Member
Posts: 11,323
Joined: Mar 5 2006
Gold: 8.43
Jun 3 2008 01:43pm
30fps in oras, 60 afara, 15-20 in raid. Normal ca trebuie sa platesti, lunar 13 euro.
Go Back To Romanian Topic List
Prev111121314Next
Add Reply New Topic New Poll