d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Cade Guvernul? > E Bine Sau Nu?
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,629.00
Oct 13 2009 10:25am
si eu l-am votat cu incredere . dar se pare ca nici el nu a reusit sa tina in lesa guvernul si sa aduca un prim-ministru care sa vrea macar sa aleaga niste ministri capabili . O sa-mi tin voturile urmatoare , cred , si-o sa votez de mai multe ori pentru mine cand o sa pot candida io :D
Member
Posts: 16,658
Joined: May 24 2007
Gold: Locked
Warn: 20%
Oct 13 2009 10:28am
thb , degeaba suntem in ue ... niciodata nu o sa fim ca celalate tari din vest ;)
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,629.00
Oct 13 2009 10:45am
eu va promit ca daca ma alegeti presedinte o sa zica germanii si englezii ca la noi e Vestul !
Member
Posts: 2,924
Joined: Jul 4 2008
Gold: 330.00
Oct 13 2009 10:59am
Quote (Taiko @ Tue, Oct 13 2009, 04:45pm)
eu va promit ca daca ma alegeti presedinte o sa zica germanii si englezii ca la noi e Vestul !


Care vest?... salbatic?... :D :sniper: :rifle:
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Oct 13 2009 11:01am
Quote (Taiko @ Tue, 13 Oct 2009, 19:45)
eu va promit ca daca ma alegeti presedinte o sa zica germanii si englezii ca la noi e Vestul !


da' tu cine esti ?
Member
Posts: 40,205
Joined: Apr 16 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 100%
Oct 13 2009 11:06am
Quote (the_rest @ Tue, Oct 13 2009, 07:01pm)
da' tu cine esti ?


cum nu stii ba ?

Quote (Taiko @ Sun, Oct 11 2009, 09:06pm)
au mai fost incercari . nu merge  . cei mai multi (si importanti , ca mine) se simt bine unde sunt


el e ala importantul :D
Member
Posts: 2,924
Joined: Jul 4 2008
Gold: 330.00
Oct 13 2009 11:34am
Quote (brainpower777 @ Tue, Oct 13 2009, 05:06pm)
cum nu stii ba ?



el e ala importantul :D


copii, cind o sa reusiti sa deosebiti limita dintre gluma si lucruri serioase o sa deveniti probabil adulti...
dar mai bine nu, ramineti asa, nu merita sa fii adult, prea multe probleme si responsabilitati...
da, taiko presedinte si eu prim secretar pe probleme de partid
mai se inscrie cineva?
pina nu vine domnul acela solid sa ne vinda camasile alea albe cu minecile la spate? :D
Member
Posts: 40,205
Joined: Apr 16 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 100%
Oct 13 2009 11:48am
Quote (onlythebrave @ Tue, Oct 13 2009, 07:34pm)
copii, cind o sa reusiti sa deosebiti limita dintre gluma si lucruri serioase o sa deveniti probabil adulti...
dar mai bine nu, ramineti asa, nu merita sa fii adult, prea multe probleme si responsabilitati...
da, taiko presedinte si eu prim secretar pe probleme de partid
mai se inscrie cineva?
pina nu vine domnul acela solid sa ne vinda camasile alea albe cu minecile la spate? :D


dude , it was a fucking joke ... nu sari asa cu fundul in sus -_- nu`s chiar atat de retard incat sa nu fi priceput gluma
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Oct 14 2009 01:48am
nu stiu cum v-a putut prosti basescu asa de rau pe toti sa il votati.
a mintit de a inghetat pamantul de n-spe mii de ori, si-a batut joc de tara asta inclusiv cu guvernul asta boc si boc 2, cu niste incompetenti si hoti notorii.
videanu, fostul primar al bucurestiului care a distrus orasul de vroiau bucurestenii sa-l dea afara, acum ministrul economiei unde nu a facut nimic, ce conteaza ca economia tarii in anul asta s-a dus de la +8% la -8% , adica a scazut cu 16% , l-a vazut cineva pe videanu declarand ceva ?
ministresele udrea si ritzi care nu stiu nici macar sa fure calumea. unu cu scena de 70k si ailanta cu perdele de xx mii de euro si site de 1 million samd
boc - incompetentul sef care nu stie decat sa ia ordine de la base
berceanu care se lauda ca face el 40 de km de autostrada intr-un an!!!!! 40!!! in ritmul asta o sa mai avem si noi inca o autostrada de 100 de km in 2-3 ani. plus sosele de centura la cluj si brasov care se strica la cateva saptamani de la inaugurare (atentie urmeaza centura ploiestiului ^^)
blaga care ca ministru al dezolvtarii nu a facut nimic pt dezolvatare, absorbtia fondurilor europene <5% primim bani de la UE dar nu facem nimic cu ei pt ca nu pot fi furati cum vor ei.

in grecia erau autostrazi prin munti, tunele, poduri etc facute prin fonduri europene, noi de ce nu facem la fel ? pt ca daca am lua bani de la UE nu am mai putea sa dam contracte unor firme panarame care fura 80% iar de restul fac o lucrare de mantuiala care se strica in 1 luna.


iar ultima si cea mai mare nesimtire a fost asta cu ministrii peste 2 ministere.

bine ca am scapat de ei , si poate cu un pic de sansa in decembrie vom scapa si de base.
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Oct 14 2009 06:39am
Quote (MrDjBthu @ Wed, 14 Oct 2009, 10:48)
nu stiu cum v-a putut prosti basescu asa de rau pe toti sa il votati.
a mintit de a inghetat pamantul de n-spe mii de ori, si-a batut joc de tara asta inclusiv cu guvernul asta boc si boc 2, cu niste incompetenti si hoti notorii.
videanu, fostul primar al bucurestiului care a distrus orasul de vroiau bucurestenii sa-l dea afara, acum ministrul economiei unde nu a facut nimic, ce conteaza ca economia tarii in anul asta s-a dus de la +8% la -8% , adica a scazut cu 16% , l-a vazut cineva pe videanu declarand ceva ?
ministresele udrea si ritzi care nu stiu nici macar sa fure calumea. unu cu scena de 70k si ailanta cu perdele de xx mii de euro si site de 1 million samd
boc - incompetentul sef care nu stie decat sa ia ordine de la base
berceanu care se lauda ca face el 40 de km de autostrada intr-un an!!!!! 40!!! in ritmul asta o sa mai avem si noi inca o autostrada de 100 de km in 2-3 ani. plus sosele de centura la cluj si brasov care se strica la cateva saptamani de la inaugurare (atentie urmeaza centura ploiestiului ^^)
blaga care ca ministru al dezolvtarii nu a facut nimic pt dezolvatare, absorbtia fondurilor europene <5% primim bani de la UE dar nu facem nimic cu ei pt ca nu pot fi furati cum vor ei.

in grecia erau autostrazi prin munti, tunele, poduri etc facute prin fonduri europene, noi de ce nu facem la fel ? pt ca daca am lua bani de la UE nu am mai putea sa dam contracte unor firme panarame care fura 80% iar de restul fac o lucrare de mantuiala care se strica in 1 luna.


iar ultima si cea mai mare nesimtire a fost asta cu ministrii peste 2 ministere.

bine ca am scapat de ei , si poate cu un pic de sansa in decembrie vom scapa si de base.


tu crezi tot ce zice psd si mircea geoana, asa-i ? esti dovada vie ca televizorul prosteste pe multi.
Go Back To Romanian Topic List
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll