d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > O Chestie Interesanta
Prev12
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 2,547
Joined: Feb 17 2008
Gold: 25.00
Jul 12 2009 07:55am
Quote (the_rest @ Sun, 12 Jul 2009, 14:32)
mai taceti ma ca sunteti naspa, se invarteste doar in sensul acelor de ceas, va imaginati numa ca se invarte si altcumva
sau va prefaceti ca stiti ca se invarte in mai multe sensuri ca sa fiti si voi smecheri sa nu rada altii de voi (care si ei se prefac)
trebuie doar sa te uiti la varfurile picioarelor si mainilor ca sa se invarta doar instr-un sens


asta e si parerea mea.. te uiti la varfurile picioarelor si vezi ca se opreste aproape la fiecare ora..
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Jul 12 2009 08:09am
de fapt directia in care observi ca se roteste corespunde jumatatii creierului pe care o folosesti mai mult
deci daca incerci sa observi rotatia in ambele sensuri (desigur nu simultan ) inseamna ca iti poti "antrena" creierul :D


pe scurt, cine poate observa ambele rotatii are o capacitate de concentrare buna
Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
Jul 12 2009 08:32am
e super tare, sunt 2 rotatii
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jul 12 2009 08:37am
ba ce idioti ... cand te uiti la picioru care e mai sus, vezi ca se roteste cu varfu mai sus cand e in spate, ceea ce e si normal
e doar un sens
sarmanii oameni care nu vad bine
Member
Posts: 28,592
Joined: Nov 3 2005
Gold: 17,707.00
Jul 12 2009 02:03pm
Quote (the_rest @ Sun, 12 Jul 2009, 17:37)
ba ce idioti ... cand te uiti la picioru care e mai sus, vezi ca se roteste cu varfu mai sus cand e in spate, ceea ce e si normal
e doar un sens
sarmanii oameni care nu vad bine



pamantul este plat, nu ? >.cine l-a vazut ca este rotund?? ;)

nu stiu daca explicatia este de antrenament dar am remarcat ca prima oara se misca stg / dr apoi de 2 ori dr / stg apoi din nou stg / dr

sunt multe teste similare simpatice / pentru cei care doresc sa "vada" mai mult...

un topic ok>.cum rara sunt pe la noi :)
Member
Posts: 15,027
Joined: Jul 14 2007
Gold: 10,635.29
Jul 12 2009 03:13pm
Uitati-va la umbra de la picioarele ei
O sa observati ca in umbra se misca invers.
E ca si cu iluziile optice, alea care daca te uiti intr-un punct fix t-i se pare ca se rotesc imaginile.
Member
Posts: 7,865
Joined: May 3 2007
Gold: 1,337.31
Jul 12 2009 03:54pm
uau ce jale mia schimbat viata in bine







































nu chiar
Member
Posts: 2,547
Joined: Feb 17 2008
Gold: 25.00
Jul 12 2009 04:45pm
si in umbra tot la fel se misca.. spre dreapta
Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
Jul 14 2009 04:11am
explicatie : daca te uiti atent la picioare o sa observi ca se schimba !! 1. O data are piciorul drept jos ! 2. A doua oara are piciorul stang jos !

Este o iluzie frumoasa si reusita !
Member
Posts: 2,547
Joined: Feb 17 2008
Gold: 25.00
Jul 14 2009 09:24am
Quote (spyzimbru @ Tue, 14 Jul 2009, 11:11)
explicatie : daca te uiti atent la picioare o sa observi ca se schimba !! 1. O data are piciorul drept jos ! 2. A doua oara are piciorul stang jos !

Este o iluzie frumoasa si reusita !


frumoasa si reusita.. in sfarsit am vazuto cum se misca si in partea cealalta... dar nu are nimic de a face cu creierul.. cred ca asa e facuta imaginea din cand in cand la un timp exact se misca si in partea cealalta.. si foarte putin se misca in stanga..
Go Back To Romanian Topic List
Prev12
Add Reply New Topic New Poll