Quote (puyu @ Fri, 22 May 2009, 06:26)
inca unu nush cat de vechi e:
Se încheie Cina cea de Taină. Vine ospătarul cu nota de plată la Iisus. Se uită Iisus la notă şi înlemneşte: 30 de arginţi.
- Ioane, ai tu cumva 30 de arginţi?
- Nu, Doamne, am dat toţi banii la săraci.
- Andrei, ai tu cumva 30 de arginţi?
Acelaşi răspuns.
- Petre?
Petre ridică din umeri, nu are. Ultimul apostol:
- Iuda, ai tu cumva treizeci de arginţi?
- N-am, Doamne, dar am o idee...
bun ?
nu ii bun, e naspa. plus ca se stie ca Iisus si apostolii mergeau in gazda la oameni instariti care ii gazduiau si mancare pe degeaba, numai pentru cat era El de faimos si ca sa ii asculte cuvintele ...