Quote (shobo187 @ Sun, 3 May 2009, 13:09)
convinge tu lumea sa doneze fg pt guild dupa mai vedem
aici e problema>cu mult timp in urma se vorbea de guild romanesc si din nou se astepta lumea sa se doneze fg...
Quote (onlythebrave @ Mon, 4 May 2009, 15:31)
ok ms mult pt sfaturi la toti...o sa ma gindesc serios la asta...decit o ghilda cu 1 singur membru adica cel fondator lol, mai bine intr-adevar raminem cu visul...
ideea era sa facem un loc al nostru al rominilor, asa ca o filosofie de viata, sa fie un fel de trade mark pe jsp despre noi rominii, nu era vb despre mine ci despre noi astia de pe aici, care vb romineste, care poate gindim la fel fiindca traim in aceeasi tara, fiindca ne putem intilni la un mic, o bere, un 1 mai la mare, la un basket etc, sa stim ca ne putem baza unii pe altii in jocuri, ca ne motiveaza ceva, asa ca un fel de Cei 3 muschetari varianta romineasca...fiindca sunt multi jucatori f buni de diablo din romanica 
...gata aberez!

ehh>>nu e rau de loc si nu aberezi de loc daca s-ar putea face>.dar aici ( aproximativ cam ca in viata ) sunt cam trei feluri de roamani>.cei de sus sunt varianta 1>.de celelalte 2 nu ma intereseaza sa vorbesc>>varianta 1 e cam cea mai rara>>si au cam toti guild deja, de ceva timp...
dupa ce aduni fg ...si te mai gandesti sa faci guild..apoi o si faci pe banii tai...atunci intelegi cam ce e un guild>>restul sunt vorbe.
si cum te uiti tu la cei cu scam / lock si spameri din ce guild fac parte>.asa se vor uita si altii la guild-ul tau / la membri>.si sa vedem pa cati
o sa-i mai accepti in guild :)>.dupa ce te-ai chinuit sa o faci singur
si, dupa cum observi, nu scriu din imaginatie ;)>>nu e simplu de loc.
sincer imi pare rau ca nu e un guild de romani pur dar...sa stii ca nu prea se poate acum
dar poti incerca si din nou iti urez : success !
