d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian >
Poll > Opel Astra Gsi Sau Golf 2 Gti? > Ia Ziceti
Prev12
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Apr 22 2009 01:14pm
deci dupa ce m-am uitat la ele, mi se pare ca Opel Astra GSI e mai smecheresc :uglystupid:
Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
Apr 23 2009 09:00am
eu zic ca asta :) si e din 93 !! dezvolta 210 hp :)
asa ca nu ma face opelul tau :P



sau Mitsubishi Colt 93 ` ! Asa ca si opelul si golfu = praf (cel putin astea 2) :)) !! trebuia macar sa faci si tu o comparatie mai buna !!
apropo colt = 140 Hp pe 800 Kg ! Fara turbo :) !! cu turbo + motor aspirat = 240 hp benzina :) tractiune 4x4 !! = 2.900 Euro nici macar nu e scumpa :) !!



This post was edited by spyzimbru on Apr 23 2009 09:05am
Member
Posts: 3,498
Joined: Feb 28 2008
Gold: 6.80
Apr 27 2009 05:56am
Quote (spyzimbru @ Thu, Apr 23 2009, 03:00pm)
eu zic ca asta :) si e din 93 !! dezvolta 210 hp :)
asa ca nu ma face opelul tau :P

http://img135.imageshack.us/img135/2733/8666cs.jpg

sau Mitsubishi Colt 93 ` ! Asa ca si opelul si golfu = praf (cel putin astea 2) :)) !! trebuia macar sa faci si tu o comparatie mai buna !!
apropo colt = 140 Hp pe 800 Kg ! Fara turbo :) !! cu turbo + motor aspirat = 240 hp benzina :) tractiune 4x4 !! = 2.900 Euro nici macar nu e scumpa :) !!

http://sp2.fotologs.net/photo/18/14/10/automotora_mb/1181318120_f.jpg


da..sa revenim pe pamant si de piese ce faci? dai 120 ron pe o pompa de benzina la Al Padrino? :D si sa revenim inca o data cu picioarele pe pamant.. turbo > motor aspirat invata putin stagiile tuningului motor normal - aspirat - turbo nu stiu unde ai vazut tu motor turbo aspirat :huh: ; doi la mana de opel calibra cu tractiune integrala ai auzit? pacat ca la noi in tzara sunt prea putine carora sa le mearga tractiunea integrala;trei la mana nu te a intrebat nimeni daca ma faci sau nu cu honda ta (daca e a ta) faceam diferenta dintre golf 2 si astra gsi;

This post was edited by micuu_110 on Apr 27 2009 05:56am
Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
Apr 27 2009 04:43pm
Suntem pe pamant baiatu meu stai linistit :) ! Si nu nu detin acea honda, detin un Ford Focus 2008 diesel !!

am un prieten care are Honda Civic 2007 cu motor aspirat + turbo deci nu zic ceva din burta sau inventat !!

si am condus ambele masini pe care tii le-am spus si sunt fiabile / ieftine / si puternice !

si sa nu crezi ca incerc sa sufar la tine sau ceva , eu pur si simplu iti spuneam !!

This post was edited by spyzimbru on Apr 27 2009 04:43pm
Member
Posts: 56,028
Joined: Apr 25 2009
Gold: 0.31
Apr 27 2009 05:38pm
VW Golf 2 Gti :love:
Member
Posts: 3,498
Joined: Feb 28 2008
Gold: 6.80
Apr 28 2009 03:39am
Quote (spyzimbru @ Mon, Apr 27 2009, 10:43pm)
Suntem pe pamant baiatu meu stai linistit :) ! Si nu nu detin acea honda, detin un Ford Focus 2008 diesel !!

am un prieten care are Honda Civic 2007 cu motor aspirat + turbo deci nu zic ceva din burta sau inventat !!

si am condus ambele masini pe care tii le-am spus si sunt fiabile / ieftine / si puternice !

si sa nu crezi ca incerc sa sufar la tine sau ceva , eu pur si simplu iti spuneam !!


ok ;) intreaba orice tuner,orice tuner adevarat daca exista motor aspirat + turbo,intelege ca exista 3 etape de upgrade motor simplu -> aspirat -> turbo
Go Back To Romanian Topic List
Prev12
Add Reply New Topic New Poll