Quote (RO_Byron @ Mon, 16 Feb 2009, 16:49)
Nu trece zi sa nu deschid televizorul si sa nu vad o spargere de banca sau de casa de schimb valutar, un omor sau mai nou un coctail molotov.Dispar arme din unitati militare, se cumpara la blana arme(de regula pistoale).Intrebarea care se pune avem politie care sa ne apere sau mergem la magazinul de arme si ne aparam singuri?
Eu va asigur ca daca se leaga cineva de familia mea nu intorc si celalalt obraz.
Astept opinii pertinente,iar cei care au chef de bancuri sa nu posteze AICI!!!
PS: nu am vazut si eu un topic care sa pomeneasca pe MARIAN COZMA care a murit incercand sa apere o persoana nevinovata( TIGANII SA MOARA).Vad numai topicuri cu wow si bancuri.
Suntem o tara de pampalai anosti carora ne tremura piscotu`n mana de teama sa nu facem indigestie.
Quote (alexcata2004 @ Tue, 17 Feb 2009, 04:29)
k romania sa ajunga america aniilor 30 este ceva foarte dificill ... atunci erau foarte multe clase sociale in US... la noi nu prea este asa ... toti sunt oameni de rand ....
nu aprofundez k nu ma mai opresc .... oricum slabe sanse sa se intample asa ceva ...
io stiu 3 de cand lumea : medie, joasa si boierii.

E :
Quote (puyu @ Sat, 21 Feb 2009, 05:33)
cea ce eu cred ca o sa se intample este un schimb de ideologie in cativa ani de zile deoarece nu prea mai tine nici democratia( a eshuat precum comunismul) , banuiesc ca o sa ajungem la ceva precum China (intre ele)
Ia sa fim mai obiectivi, cum si de ce a ESHUAT comunismul. Si cum ESHUEAZA Democratia.
China intre ele ?Unde vezi tu democratie in China ? China e de fapt un comunism cu sclipiri. Adica un guvern socialist, cu inclinatii comuniste. Poti sa`i zici un regim totalitar, pe alocuri oligarhie, cu o economie central-planificata.
This post was edited by B4al on Feb 21 2009 03:18am