d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Romania E Tara Gangsterilor? > Devine America Anilor '30?
Prev12
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 7,062
Joined: Feb 2 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 10%
Feb 20 2009 09:33pm
Quote (RO_Byron @ Mon, 16 Feb 2009, 15:49)
Nu trece zi sa nu deschid televizorul si sa nu vad o spargere de banca sau de casa de schimb valutar, un omor sau mai nou un coctail molotov.Dispar arme din unitati militare, se cumpara la blana arme(de regula pistoale).Intrebarea care se pune avem politie care sa ne apere sau mergem la magazinul de arme si ne aparam singuri?
Eu va asigur ca daca se leaga cineva de familia mea nu intorc si celalalt obraz.
Astept opinii pertinente,iar cei care au chef de bancuri sa nu posteze AICI!!!

PS: nu am vazut si eu un topic care sa pomeneasca pe MARIAN COZMA care a murit incercand sa apere o persoana nevinovata( TIGANII SA MOARA).Vad numai topicuri cu wow si bancuri.


se pare ca s-a facut putin mishto pe acest topic la inceput.. eu cred ca e destul de interesant si .... nu cred ca o sa se ajunga la ''america 30'' dar nici bine nu stam ...

cea ce eu cred ca o sa se intample este un schimb de ideologie in cativa ani de zile deoarece nu prea mai tine nici democratia( a eshuat precum comunismul) , banuiesc ca o sa ajungem la ceva precum China (intre ele)

violenta nu e mai grava in ultimul timp, .. mereu a fost aceashi dar mai putin bagata in seama ..innainte oameni se preocupau de meciul de la tv sau surprize surprize... cea ce eu cred e ca incepem sa ne maturizam shi sa dam importanta adevaratelor probleme dar inca suntem mici
in general shtirile sunt manipulate shi adeseori false.. iar adevarul se arunca printre aceste shtiri.. rezultatul: nu shtim ce sa mai credem...

ce parere aveti??
Member
Posts: 57,983
Joined: Jan 12 2006
Gold: 5,104.00
Feb 21 2009 03:04am
Quote (RO_Byron @ Mon, 16 Feb 2009, 16:49)
Nu trece zi sa nu deschid televizorul si sa nu vad o spargere de banca sau de casa de schimb valutar, un omor sau mai nou un coctail molotov.Dispar arme din unitati militare, se cumpara la blana arme(de regula pistoale).Intrebarea care se pune avem politie care sa ne apere sau mergem la magazinul de arme si ne aparam singuri?
Eu va asigur ca daca se leaga cineva de familia mea nu intorc si celalalt obraz.
Astept opinii pertinente,iar cei care au chef de bancuri sa nu posteze AICI!!!

PS: nu am vazut si eu un topic care sa pomeneasca pe MARIAN COZMA care a murit incercand sa apere o persoana nevinovata( TIGANII SA MOARA).Vad numai topicuri cu wow si bancuri.


Suntem o tara de pampalai anosti carora ne tremura piscotu`n mana de teama sa nu facem indigestie.

Quote (alexcata2004 @ Tue, 17 Feb 2009, 04:29)
k romania sa ajunga america aniilor 30 este ceva foarte dificill ... atunci erau foarte multe clase sociale in US... la noi nu prea este asa ... toti sunt oameni de rand ....



nu aprofundez k nu ma mai opresc .... oricum slabe sanse sa se intample asa ceva ...


io stiu 3 de cand lumea : medie, joasa si boierii. rofl.gif

E :

Quote (puyu @ Sat, 21 Feb 2009, 05:33)


cea ce eu cred ca o sa se intample este un schimb de ideologie in cativa ani de zile deoarece nu prea mai tine nici democratia( a eshuat precum comunismul) , banuiesc ca o sa ajungem la ceva precum China (intre ele)



Ia sa fim mai obiectivi, cum si de ce a ESHUAT comunismul. Si cum ESHUEAZA Democratia.

China intre ele ?Unde vezi tu democratie in China ? China e de fapt un comunism cu sclipiri. Adica un guvern socialist, cu inclinatii comuniste. Poti sa`i zici un regim totalitar, pe alocuri oligarhie, cu o economie central-planificata.

This post was edited by B4al on Feb 21 2009 03:18am
Member
Posts: 8,241
Joined: Mar 18 2006
Gold: 350.00
Feb 22 2009 02:14am
Apreciez opiniile unora....dar altii pur si simplu' bat campii.Ma asteptam la opinii mai la obiect si nu ce auzim la coada la carne sau pe la coltu' blocului.China chiar n-are ce cauta in acest subiect iar chestia cu frica si cu piscotu'....e amuzanta.Chiar mai avem cohones(nush daca am scris corect),cel putin io stiu cativa baietasi care nu se dau in laturi de la nimic.....vb mai multe pe tema asta in privat.
Go Back To Romanian Topic List
Prev12
Add Reply New Topic New Poll