d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Lol
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 444
Joined: Dec 1 2008
Gold: 1.97
Warn: 40%
Jan 21 2009 03:14am
lol
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,584.00
Jan 21 2009 04:19am
voi stiti cate mii si mii de tera trebuie sa stochezi convorbirile telefonice mobil+fix ? la o rata de compresie de 1 la unu sa zicem , cum ar fi mp3 .. 10 minute de convorbire = 10 mega . deci vin cam 1000 de tera pe zi MINIM. unde plm stochezi atata? smile.gif)) .

si totusi , daca asta fac , e nasol smile.gif)))

dar o sa ma interesez , ca am cu cine tongue.gif

This post was edited by Taiko on Jan 21 2009 04:20am
Member
Posts: 9,970
Joined: Mar 7 2006
Gold: 21,070.00
Jan 21 2009 04:55am
daca azi poti sa iti iei un hdd de 1TB cu 100EUR, TVA inclus imagineaza-ti ce capacitati de stocare au baietii pe alte suporturi (benzi magnetice, ...) - 1000 de TB sunt floare la ureche
ideea e sa le poti inregistra in timp real - ceea ce se si intampla
Member
Posts: 28,748
Joined: Aug 11 2006
Gold: 20,791.15
Jan 21 2009 05:03am
Quote (Serj_Tankian @ Wed, 21 Jan 2009, 11:55)
daca azi poti sa iti iei un hdd de 1TB cu 100EUR, TVA inclus imagineaza-ti ce capacitati de stocare au baietii pe alte suporturi (benzi magnetice, ...) - 1000 de TB sunt floare la ureche
ideea e sa le poti inregistra in timp real - ceea ce se si intampla


asa eftin e unu?trebuie sa pun la saltea atunci xD
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Jan 21 2009 05:38am
Quote (Serj_Tankian @ Wed, Jan 21 2009, 12:55pm)
daca azi poti sa iti iei un hdd de 1TB cu 100EUR, TVA inclus imagineaza-ti ce capacitati de stocare au baietii pe alte suporturi (benzi magnetice, ...) - 1000 de TB sunt floare la ureche
ideea e sa le poti inregistra in timp real - ceea ce se si intampla


slap ma bi7ch ..am dat 230 RON anul trecut pe un HDD de 120GB wallbash.gif
si acum ma prezint cu el k e in garantie , si face figuri oricum ranting.gif

pot sa ma inregistreze cat vor, la cat imi pasa , da oare ce fac cu "liniile fierbinti" ? rofl.gif mai prind un parlamentar ceva, un santaj mic acolo?
Member
Posts: 28,592
Joined: Nov 3 2005
Gold: 17,707.00
Jan 21 2009 05:49am
relax Taiko 8)

la o rata de compresie de 1 la unu sa zicem , cum ar fi mp3>>>mp3 nu are rata 1 / 1
1 / 1 e full audio nu compresie 8)

ratele mp3
8, 16, 24, 32, 40, 48, 56, 64, 80, 96, 112, 128, 160, 192, 224, 256, 320 kbit/s


audio digital stereo CD>>aprox 10 MB / min


1 / 176.............................................................................1/4.4<<<<<<<<ratele audio Cd / mp3

cu rata de mp3 / 8 kbit/s>>>aprox 3.6 MB / ora

sa zicem 10 mil convorbiri pe zi medie de 6 min / conv>>>60 mil min>> 1 mil ore / 3.6 mill MB

sincer cred ca se vorbeste pe fix + mobil pe zi peste 10 mil ore

cu echipamentele actuale cunoscute nu se pot stoca toate convorbirile...si nici nu e nevoie 8)

amuzant nu ??
Member
Posts: 28,748
Joined: Aug 11 2006
Gold: 20,791.15
Jan 22 2009 05:29am
Quote (FLOKING24 @ Wed, 21 Jan 2009, 12:49)
relax  Taiko  8)

la o rata de compresie de 1 la unu sa zicem , cum ar fi mp3>>>mp3 nu are rata 1 / 1
1 / 1 e full audio nu compresie 8)

ratele mp3
8, 16, 24, 32, 40, 48, 56, 64, 80, 96, 112, 128, 160, 192, 224, 256, 320 kbit/s


audio digital stereo CD>>aprox 10 MB / min


1 / 176.............................................................................1/4.4<<<<<<<<ratele audio Cd / mp3

cu rata de mp3 / 8 kbit/s>>>aprox 3.6 MB / ora

sa zicem 10 mil convorbiri pe zi medie de 6 min / conv>>>60 mil min>>  1 mil ore / 3.6 mill MB

sincer cred ca se vorbeste pe fix +  mobil pe zi peste 10 mil ore

cu echipamentele actuale cunoscute nu se pot stoca toate convorbirile...si nici nu e nevoie  8)

amuzant nu ??


pai nai inteles...Fiecare firma sunt obligati sa stocheze apelurile si SMS-urile in baza lor de date... timp de 6 luni


E: Defapt e o mare abureala..de parca nu ar stii deja juma din planeta cum sa foloseasca socks5 =)))
Member
Posts: 1,864
Joined: Nov 21 2007
Gold: 170.00
Jan 22 2009 06:35am
Eu zic ca defapt nu se stocheaza nici o convorbire ! Prin toate telefoanele care sunt ascultate se cauta anumite cuvinte cheie , daca le folosesti pe alea atunci te inregistreaza
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,584.00
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jan 23 2009 10:16am
Quote (korekale @ Thu, 22 Jan 2009, 15:35)
Eu zic ca defapt nu se stocheaza nici o convorbire ! Prin toate telefoanele care sunt ascultate se cauta anumite cuvinte cheie , daca le folosesti pe alea atunci te inregistreaza


asta e valabil numai la americani, daca spui alah deja esti urmarit
in romania, trebuie sa fi persoana suspectata de ceva, ca sa te urmareasca
aoleu ma prinde SRI-u ! ce ma fac ? eu de fapt sunt terorist ca am pus o fumigena la scoala mai demult.
Go Back To Romanian Topic List
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll