d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Cele Mai Bune Glume :d
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 15,478
Joined: Apr 22 2008
Gold: 11,362.14
Dec 3 2008 04:47pm
hahaah mam caracanat de ras smile.gif) cu taote ca pe ultimu sincer sa fiu nu prea lam inteles biggrin.gif
Member
Posts: 3,244
Joined: Jan 10 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 20%
Dec 3 2008 06:22pm
sa mor eu =))))))))))



Quote
ahah but u know , u are the best romanien e-friend of ever xDD

how is?...uhmm bgamiash pula an pizda ta ? ..somethings like that xD ahaha

i say it to girl ^^ ahah


This post was edited by b1dani on Dec 3 2008 06:22pm
Member
Posts: 4,374
Joined: Nov 14 2007
Gold: 4.00
Dec 3 2008 06:34pm
O blondă cu un Ferrari merge pe autostradă cu 19 km la oră. O opreşte radarul si îi zice:
- Domnişoară, de ce circulaţi pe autostradă doar cu 19 km la oră?
- Păi, dacă aşa scrie pe indicatoare! Priviţi, A19!!!, răspunde tipa.
- Domnişoară, zice poliţistul cu o privire îngăduitoare, acela este indicativul autostrăzii, A de la autostradă... si 19 de la numărul autostrăzii.
- A... gata, am înţeles, spune tipa.
- Dar domnişoara din dreapta... de ce e aşa galbenă la faţă?
- Habar n-am. Aşa e de când am ieşit de pe A320...

biggrin.gif
-

Zi de scoala.
Profesoara:Matache,la ce lucreaza taica-tau?
M:La guvern!
P:Treci in prima banca. Ionescu,la ce lucreaza taica-tau?
I:La Senat!
P:Treci in prima banca.Bula, la ce lucreaza taica-tau?
B:La politie!
P:Treci in prima banca.Da' unde lucreaza la politie?
B: Nu stiu, ca azi l-au arestat!

-

Tatal lui Bula este chemat la scoala de invatator.Vine acesta la scoala si intreaba:
-Domnule invatator ,ce s-a intamplat?
-Am 2 vesti, una proasta si una buna.Care o vrei prima?
-Pe cea rea!
-Fiul dumneavoastra e homosexual!
-O, vai, si cea buna?
-A castigat la miss boboc.

-

Prima zi:Bula arunca hartii in clasa:
Profesoara:Bula, tu arunci hartii?
Bula:Nu, doamna profesoara...sa moara mama daca arunc hartii io!
Ajunge Bula acasa,ma-sa moarta.
A doua zi:Bula iar arunca hartii prin clasa.
Profesoara:Bula, chiar nu arunci tu hartii prin clasa?
Bula:Nu, doamna profesoara...sa moara sor-mea daca am aruncat eu hartii!
Acasa , sor-sa moarta.
A treia zi:Bula nu se mai satura sa arunce hartii.
Profesoara:Bula inceteaza cu hartiile...
Bula:N-am aruncat eu doamna profesoara, sa moara tata!
Ajuns acasa il vazu pe tac-su facandu-si bagajele...
Bula:Ce faci tata?
Tac-su:Uite, imi fac bagajele si-ar fi bine sa ti le faci si tu ca ne mutam de-aci...
Bula:Da' de ce?
Tac-su:Pai ii blestemat blocu' asta: Alaltaieri a murit ma-ta , ieri a murit sor-ta si azi a murit vecinu' de la 7!

-

Nimeni si cu Prost se duc pe plaja!
Nimeni intra in apa!dar el nu stiu sa inoate!!
-Ajutooorr sa ma scoata cineva din apa!!
Prost suna la salvare:
-Aloo,salvarea?
-Da,noi suntem!
-Se ineaca,se ineaca!!
-Cine se ineaca,ma?
-Nimeni!
-Ba,tu esti Prost?
-Da,eu sunt!


=))))))))))))))))))))))))))))

This post was edited by inqluder on Dec 3 2008 06:36pm
Member
Posts: 15,478
Joined: Apr 22 2008
Gold: 11,362.14
Dec 3 2008 06:48pm
hahahaha super tare smile.gif))) super super tare smile.gif))

keep it rooling guys biggrin.gif biggrin.gif:D
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,584.00
Dec 3 2008 09:27pm
mere copilu' la ma-sa
-Mama , tat-i alb, tu esti alba , io de ce-s negru?
-La ce chef a fost in seara aia , fi fericit ca nu latri

Mama maimuta si fiul maimuta atrnau pe-o creanga
-mama , ceialti copii maimuta zic ca-s urat
-nu esti urat draga , sa vezi ce urat e ala care citesta asta

Nevasta-mea ma saruta de fiecare data cand vin acasa.
- Asta da afectiune!
- Neah... E investigatie!

Anunt la matrimoniale: "Caut sotie". Mii de raspunsuri: "Alege-o pe-a mea!"

Un anunt pe cabinetul unui doctor foarte des vizitat:
"Nu beau bomboane si flori"

Anunt in ziar:"Angajam clovn,rugam seriozitate".

Anunt: "Tanar, cu defect de vedere, caut o tanara, placuta la palpare".

Doi ardeleni taiau o bomba cu fierastraul. Vine al treilea si ii intreaba: "Ma, da' daca explodeaza?" La care ailalti: "Apai nu-i bai, ca mai avem una!"


Care-i asemanarea dintre politicieni si porumbei?
- Cat timp sunt jos, iti mananca din palma, dar cand ajung sus, se c***
pe tine!

De ce sunt atat de greu de gasit barbati grijulii, sensibili si aratosi?
Pentru ca au deja iubiti.


Doi mosi discuta pe o banca in parc.
- Auzi ma? Ieri am fost la femei!...
- Aha, si cum a fost?
- Muult mai curat decat la barbati...

-John!
-Da sir!
-Bomboanele au maini si picioare?
-Nu sir!
-Of, iar am mancat gandaci!

Intrebare: Ce credea cainele lui Pavlov despre stapanul lui?
Raspuns: Uite, domnule, ce reflex conditionat pe batranul asta.... de fiecare data cand se aprinde lumina imi aduce de mancare...

-Alo, buna ziua, Casa Poporului?
-Da.
-Cu poporul, va rog!

Un termos pastreaza vara bautura rece si iarna calda. De unde stie termosul cand e vara si cand e iarna?

CULMEA SPORTULUI
Sa alergi singur si sa ajungi al doilea la finish.

- Doctore, am capul ca o gulie, trei urechi, doua nasuri, si gura intr-o parte. Ce sunt?

- Urat!

Doi disperati dupa internet, pe messenger:
- Uite ba ce misto ninge afara !
- Pe bune? Da si mie linku'!

Cand un barbat deschide portiera masinii sotiei sale de un lucru poti fi sigur: ori masina e noua ori femeia !

Daca o persoana ajuta un hot inainte de a savarsi un furt, se numeste complice si va plati pentru asta.
Daca o alta persoana ajuta un hot dupa ce a savarsit fapta, se numeste AVOCAT si este platit pentru asta.

Doi batranei prin parc:
- Cum te simti mai Vasile acum la 80 de ani ?
- Ai?! Aaa, acum la 80 de ani? Pai cum sa ma simt, ca un nou nascut...
ma pis si ma c** pe mine, toata ziua...


Internetul este singurul loc in care barbatii sunt barbati, femeile sunt barbati iar fetitele mici si perverse sunt agenti F.B.I.





This post was edited by Taiko on Dec 3 2008 09:34pm
Member
Posts: 9,970
Joined: Mar 7 2006
Gold: 21,070.00
Dec 4 2008 03:36am
Quote (inqluder @ Thu, 4 Dec 2008, 03:34)

Nimeni si cu Prost se duc pe plaja!
Nimeni intra in apa!dar el nu stiu sa inoate!!
-Ajutooorr sa ma scoata cineva din apa!!
Prost suna la salvare:
-Aloo,salvarea?
-Da,noi suntem!
-Se ineaca,se ineaca!!
-Cine se ineaca,ma?
-Nimeni!
-Ba,tu esti Prost?
-Da,eu sunt!


=))))))))))))))))))))))))))))


laugh.gif

Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
Dec 4 2008 05:19am
Femeile sunt exact ca traducerile: cele bune nu-s fidele, si cele fidele nu-s bune.
---------------------------------------------

Barbatul: Nici nu stiu pentru ce porti sutienul, si asa nu prea ai ce pune in el!

Femeia: Lasa, ca doar si tu porti chiloti...

---------------------------------------------
Un barbat la librarie:

- As dori cartea cu titlul "Superioritatea barbatului fata de femeie".

Vinzatoarea:

-Utopie si SF -uri la etajul 1 va rog.

---------------------------------------------

-Fiul: E adevarat, taticule, ca in unele parti ale Africii barbatul nu isi cunoaste sotia decat dupa casatorie?
Tatal:

-La fel se intampla in toate tarile!

----------------------------------------------
Casatoria serveste la impartirea problemelor pe care nu le-ai fi avut niciodata daca ai fi ramas singur

----------------------------------------------

Sotia ii spune sotului:

- Mai bine ma casatoream cu dracul!

- Aiurea, scumpo! Casatoria intre rudele de sange e interzisa!
----------------------------------------------

Sotul se intoarce din delegatie, isi agata haina in cui si-si salute sotia cu o strangere de mana.
- Nu mai vrei nici macar sa ma saruti??
-Termina cu prostiile draga! Dupa douazeci ani de casnicie iti mai arde de orgii?

----------------------------------------------

- Tu iti iubesti nevasta?
- Cand ne-am luat, o iubeam asa de tare incat imi venea s-o mananc.

Acum imi pare rau ca n-am mancat-o atunci. Acum e prea tarziu, e atoasa.

----------------------------------------------

-Nevasta-mea ma saruta de fiecare data cand vin acasa.
- Asta da afectiune!
- As...E investigatie!
----------------------------------------------
Nevasta isi surprinde sotul in bucatarie cu un plici de muste in mana.
Il intreaba:
- Ce faci mai aici?
- Omor muste...
- Si ai omorat vreuna?
- Trei masculi si doua femele.
- Dar cum le recunosti?
- Masculii i-am omorat pe o cutie de bere iar femelele pe telefon...

---------------------------------------------
Un barbat punea niste flori la mormantul mult-iubitei sale mame decedate,
cand remarca un alt barbat in genunchi la un mormant.
Barbatul parea ca se roaga cu o intensitate profunda, repetand:
- De ce a trebuit sa mori? De ce a trebuit sa mori? De ce a trebuit sa mori?
Primul barbat se apropie de el si ii spuse:
- Domnule, nu vreau sa ma amestec in suferinta dumneavoastra privata, dar nu am vazut niciodata atata durere.

Pe cine jeliti? Un copil ? Un parinte?
Indureratul isi aduna gandurile pentru o clipa, apoi raspunse:
- Primul sot al nevestei mele...

----------------------------------------------
Secretara noua
Nevasta unui director afla ca el are o noua secretara.
Vine directorul acasa, nevasta il ia in primire:
- Secretara asta a ta are picioare frumoase?
- N-am bagat de seama.
- Ochii ce culoare au?
- N-am observat.
- Dar de-mbracat, cum se-mbraca?
- Foarte repede.

----------------------------------------------
Gelozie
Adam se intoarce acasa noaptea tarziu. Eva, care il astepta fara sa doarma, il ia in primire:
- Te vezi cu alta femeie, nu-i asa?
- Nu fi proasta, tu esti singura femeie de pe Pamant, ii raspunse el.
Mai tarziu, in timp ce dormea, Adam se trezeste gadilat pe spate.
- Ce faci acolo ?
- Tu ce crezi...? Iti numar coastele!
Member
Posts: 7,956
Joined: Sep 15 2006
Gold: 0.50
Dec 4 2008 05:43am
rofl.gif
Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
Dec 4 2008 07:08am
Cui ii dai prioritate? biggrin.gif



This post was edited by spyzimbru on Dec 4 2008 07:09am
Member
Posts: 15,478
Joined: Apr 22 2008
Gold: 11,362.14
Dec 4 2008 08:52am
Gelozie
Adam se intoarce acasa noaptea tarziu. Eva, care il astepta fara sa doarma, il ia in primire:
- Te vezi cu alta femeie, nu-i asa?
- Nu fi proasta, tu esti singura femeie de pe Pamant, ii raspunse el.
Mai tarziu, in timp ce dormea, Adam se trezeste gadilat pe spate.
- Ce faci acolo ?
- Tu ce crezi...? Iti numar coastele!

cel mai tare =))))

----------------------------------
iar asta : 0/10 =))

-Nevasta-mea ma saruta de fiecare data cand vin acasa.
- Asta da afectiune!
- As...E investigatie!



This post was edited by Xixina on Dec 4 2008 08:52am
Go Back To Romanian Topic List
Prev1234Next
Add Reply New Topic New Poll