O blondă cu un Ferrari merge pe autostradă cu 19 km la oră. O opreşte radarul si îi zice:
- Domnişoară, de ce circulaţi pe autostradă doar cu 19 km la oră?
- Păi, dacă aşa scrie pe indicatoare! Priviţi, A19!!!, răspunde tipa.
- Domnişoară, zice poliţistul cu o privire îngăduitoare, acela este indicativul autostrăzii, A de la autostradă... si 19 de la numărul autostrăzii.
- A... gata, am înţeles, spune tipa.
- Dar domnişoara din dreapta... de ce e aşa galbenă la faţă?
- Habar n-am. Aşa e de când am ieşit de pe A320...

-
Zi de scoala.
Profesoara:Matache,la ce lucreaza taica-tau?
M:La guvern!
P:Treci in prima banca. Ionescu,la ce lucreaza taica-tau?
I:La Senat!
P:Treci in prima banca.Bula, la ce lucreaza taica-tau?
B:La politie!
P:Treci in prima banca.Da' unde lucreaza la politie?
B: Nu stiu, ca azi l-au arestat!
-
Tatal lui Bula este chemat la scoala de invatator.Vine acesta la scoala si intreaba:
-Domnule invatator ,ce s-a intamplat?
-Am 2 vesti, una proasta si una buna.Care o vrei prima?
-Pe cea rea!
-Fiul dumneavoastra e homosexual!
-O, vai, si cea buna?
-A castigat la miss boboc.
-
Prima zi:Bula arunca hartii in clasa:
Profesoara:Bula, tu arunci hartii?
Bula:Nu, doamna profesoara...sa moara mama daca arunc hartii io!
Ajunge Bula acasa,ma-sa moarta.
A doua zi:Bula iar arunca hartii prin clasa.
Profesoara:Bula, chiar nu arunci tu hartii prin clasa?
Bula:Nu, doamna profesoara...sa moara sor-mea daca am aruncat eu hartii!
Acasa , sor-sa moarta.
A treia zi:Bula nu se mai satura sa arunce hartii.
Profesoara:Bula inceteaza cu hartiile...
Bula:N-am aruncat eu doamna profesoara, sa moara tata!
Ajuns acasa il vazu pe tac-su facandu-si bagajele...
Bula:Ce faci tata?
Tac-su:Uite, imi fac bagajele si-ar fi bine sa ti le faci si tu ca ne mutam de-aci...
Bula:Da' de ce?
Tac-su:Pai ii blestemat blocu' asta: Alaltaieri a murit ma-ta , ieri a murit sor-ta si azi a murit vecinu' de la 7!
-
Nimeni si cu Prost se duc pe plaja!
Nimeni intra in apa!dar el nu stiu sa inoate!!
-Ajutooorr sa ma scoata cineva din apa!!
Prost suna la salvare:
-Aloo,salvarea?
-Da,noi suntem!
-Se ineaca,se ineaca!!
-Cine se ineaca,ma?
-Nimeni!
-Ba,tu esti Prost?
-Da,eu sunt!
=))))))))))))))))))))))))))))
This post was edited by inqluder on Dec 3 2008 06:36pm