d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Seara Buna > Haideti La Un Pahar De Vorba
Prev123Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
Nov 20 2008 03:36pm
Quote (Arx_X @ Thu, 20 Nov 2008, 21:09)
bravo..e ulcer de stres sau medicamentos sau nu te-ai alimentat? biggrin.gif
acu sa te vad cu Omeprazol/omeran/esomeprazon/pantoprazol & so on

a da..ai si HP+ sau e doar ulcer? duodenal sau gastric? smile.gif

aa si sa nu uit..ti-ai rez faza cu d2?


da am rezolvat faza cu d2 ms mult !

ulcer gastric !! am baut multa vodca + wisky pe stomacu gol sad.gif ! si bang biggrin.gif !
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Nov 20 2008 05:42pm
Quote (spyzimbru @ Thu, 20 Nov 2008, 23:36)
da am rezolvat faza cu d2 ms mult !

ulcer gastric !! am baut multa vodca + wisky pe stomacu gol sad.gif ! si bang biggrin.gif !


pai aveai bani de vodca si whisky si nu ai bagat si tu o shaorma ?
hai ma ce dracu rofl.gif
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Nov 21 2008 06:57am
Quote (spyzimbru @ Thu, Nov 20 2008, 11:36pm)
da am rezolvat faza cu d2 ms mult !

ulcer gastric !! am baut multa vodca + wisky pe stomacu gol sad.gif ! si bang biggrin.gif !


bun baiat...ai facut tripla terapie deja rofl.gif

si acum o dai cu medicamente la greu biggrin.gif ..si nu mi-ai raspuns la HP+ ? (Helicobacter pylori )

ia zi ce iei? asa din curiozitate
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Nov 21 2008 07:33am
Quote (Arx_X @ Fri, 21 Nov 2008, 14:57)
bun baiat...ai facut tripla terapie deja rofl.gif

si acum o dai cu medicamente la greu biggrin.gif ..si nu mi-ai raspuns la HP+ ? (Helicobacter pylori )

ia zi ce iei? asa din curiozitate


rudotel la greu rofl.gif
Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
Nov 21 2008 04:17pm
Nexium 40 MG tongue.gif
Spasmomen
si inca 2 x vitamine sau ceva de genu !! nu le am in camera acu !!

astea sunt pana imi vin analizele !


+

Regim alimentar !

Quote (MrDjBthu @ Fri, 21 Nov 2008, 01:42)
pai aveai bani de vodca si whisky si nu ai bagat si tu o shaorma ?
hai ma ce dracu rofl.gif


nu ma asteptam la asta smile.gif !! am mai baut pe stomacu gol si nu am patit nimic tongue.gif !

This post was edited by spyzimbru on Nov 21 2008 04:34pm
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Nov 21 2008 04:31pm
Quote (spyzimbru @ Sat, 22 Nov 2008, 00:17)
Nexium 40 fg
Spasmomen
si inca 2 x vitamine sau ceva de genu !! nu le am in camera acu !!

astea sunt pana imi vin analizele !


+

Regim alimentar !



nu ma asteptam la asta smile.gif !! am mai baut pe stomacu gol si nu am patit nimic tongue.gif !


NEXIUM 40 FG ??????????
e noua unitate de masura ? tongue.gif
sa ne zica domnu doctor, ca el se pricepe
Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
Nov 21 2008 04:34pm
Quote (MrDjBthu @ Sat, 22 Nov 2008, 00:31)
NEXIUM 40 FG ??????????
e noua unitate de masura ? tongue.gif
sa ne zica domnu doctor, ca el se pricepe


MG biggrin.gif !! scuze biggrin.gif
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Nov 21 2008 06:25pm
Quote (MrDjBthu @ Sat, Nov 22 2008, 12:31am)
NEXIUM 40 FG ??????????
e noua unitate de masura ? tongue.gif
sa ne zica domnu doctor, ca el se pricepe


asta inseamna d2 addicted..o putem adauga in lista aia mare din profilul cuiva rofl.gif

da cum de ti-au dat nexium Radule ?
si Spasmomen..ai si reflux ?
sper ca macar de EDS ai scapat ca esti tanar (EDS=endoscopie digestiva superioara)

ei, uite ca nu mi-au dat forumul medical care l-am sugerat..asa k ma apuc la noi biggrin.gif biggrin.gif rofl.gif

alte probleme? ceva? (sper sa nu se gaseasca unii care sa ma ia de marlan/grandoman ca mai aduc o informatie ceva)
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Nov 22 2008 02:44am
pe mine ma dor gleznele cand ma trezesc dimineata, si vorbesc serios.
parca as fi jucat fotbal toata noaptea in somn.....
Member
Posts: 57,983
Joined: Jan 12 2006
Gold: 5,104.00
Nov 22 2008 04:14am
Quote (MrDjBthu @ Sat, 22 Nov 2008, 10:44)
pe mine ma dor gleznele cand ma trezesc dimineata, si vorbesc serios.
parca as fi jucat fotbal toata noaptea in somn.....


HMMMMMMMMMMMM

so u and girlfriend play football ?

hhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Go Back To Romanian Topic List
Prev123Next
Add Reply New Topic New Poll