d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Timisoara - Dinamo 0-3
Prev12345Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 7,953
Joined: Jan 12 2008
Gold: 62.19
Nov 10 2008 03:25am
ha ... sa tzinem cont k au fost 2 autogoluri ..deci normal trebuia s abata q 1 - 0 golu dat de danciulescu .. dar oriqm FORZZA DINAMo .. RESPECT timishoara ..
Member
Posts: 57,983
Joined: Jan 12 2006
Gold: 5,104.00
Nov 10 2008 05:01am
Interviu cu Danciukescu :

Craa cra ?


Craaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Nov 10 2008 05:07am
Quote (bfrulz @ Mon, 10 Nov 2008, 11:25)
ha ... sa tzinem cont k au fost 2 autogoluri ..deci normal trebuia s abata q 1 - 0 golu dat de danciulescu .. dar oriqm FORZZA DINAMo .. RESPECT timishoara ..


ce autogoluri ?
nu conteaza , au fost nspe alte ocazii de gol.

cat despre respectul fata de timisoara , e un mic cantecel pe care il cantam la meciurile cu ei.

TIMISOARA RUSINEA TARII!!!! tongue.gif
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,584.00
Nov 10 2008 07:20am
Quote (MrDjBthu @ Mon, Nov 10 2008, 01:07pm)
ce autogoluri ?
nu conteaza , au fost nspe alte ocazii de gol.

cat despre respectul fata de timisoara , e un mic cantecel pe care il cantam la meciurile cu ei.

TIMISOARA RUSINEA TARII!!!! tongue.gif


vorbe-n vant? sau chiar te referi la ceva..
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Nov 10 2008 08:41am
Quote (MrDjBthu @ Mon, Nov 10 2008, 01:07pm)
ce autogoluri ?
nu conteaza , au fost nspe alte ocazii de gol.

cat despre respectul fata de timisoara , e un mic cantecel pe care il cantam la meciurile cu ei.

TIMISOARA RUSINEA TARII!!!! tongue.gif


hai k nu-i chiar asa..daca erati asa buni va vedem cu Lyon sau cu MU

Quote (Taiko @ Mon, Nov 10 2008, 03:20pm)
vorbe-n vant? sau  chiar te referi la ceva..


stai linistit ca sigur glumeste..nu e chiar asa incisiv Razvanel..cand e momentul face ca orice mirobist..se retrage cu coada intre..cracane biggrin.gif
in + , stim cu totii cat de "pe bune" sunt cantecele si scandarile galeriilor
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,584.00
Nov 10 2008 02:18pm
Quote (Arx_X @ Mon, Nov 10 2008, 04:41pm)
stai linistit ca sigur glumeste..nu e chiar asa incisiv  Razvanel..cand e momentul face ca orice mirobist..se retrage cu coada intre..cracane biggrin.gif
in + , stim cu totii cat de "pe bune" sunt cantecele si scandarile galeriilor


una din "scandari" . de fapt , un banner care mi-a placut extrem de mult smile.gif)
in caz ca nu v-ati prins din prima, pe torje in cheama Gabril, ergo , era onomastica lui in ziua meciului



This post was edited by Taiko on Nov 10 2008 02:18pm
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Nov 10 2008 02:39pm
Quote (Taiko @ Mon, 10 Nov 2008, 22:18)
una din "scandari" . de fapt , un banner care mi-a placut extrem de mult smile.gif)
in caz ca nu v-ati prins din prima, pe torje in cheama Gabril, ergo , era onomastica lui in ziua meciului

http://i18.photobucket.com/albums/b143/popalexandru/IMG_8656f-1.jpg


nu am gustat parazitii si nici melodia aia nu ma incanta.
cat despre scandare o avea ea ceva samanta de adevar , fotbalistic desigur tongue.gif
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,584.00
Nov 10 2008 02:47pm
s-o cacat unde-o mancat.. asta e , farfuria e murdara , tre sa dam cu sarma pe ea . nu spala , da doare smile.gif)))
pacat de familia lui .. ca li se terfeleste numele in asa hal.
cat despre parazitii , pe langa ceilalti "hip-hop"-eri romani sunt ok ..
eu nu ascult genul ala de muzica , dar parazitii sunk OK smile.gif
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Nov 11 2008 01:45am
Quote (Taiko @ Mon, 10 Nov 2008, 22:47)
s-o cacat unde-o mancat.. asta e , farfuria e murdara , tre sa dam cu sarma pe ea . nu spala , da doare smile.gif)))
pacat de familia lui .. ca li se terfeleste numele in asa hal.
cat despre parazitii , pe langa ceilalti "hip-hop"-eri romani sunt ok ..
eu nu ascult genul ala de muzica , dar parazitii sunk OK smile.gif


la cate se intampla in fotbalu asta, nu ma mira asa banere.
romanii sufera destul de mult am observat.
mai ca as zice ca la noi nu se mai joaca fotbal ci se "joaca" suporterii intre ei...


edit: totusi nu vad care e problema, s-a transferat la o echipa mai buna, e fotbalist profesionist, nu a jucat toata viata la timisoara sa zici ca e emblema clubului, asa ca de ce ?

This post was edited by MrDjBthu on Nov 11 2008 01:46am
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,584.00
Nov 11 2008 03:42am
Quote (MrDjBthu @ Tue, Nov 11 2008, 09:45am)
la cate se intampla in fotbalu asta, nu ma mira asa banere.
romanii sufera destul de mult am observat.
mai ca as zice ca la noi nu se mai joaca fotbal ci se "joaca" suporterii intre ei...


edit: totusi nu vad care e problema, s-a transferat la o echipa mai buna, e fotbalist profesionist, nu a jucat toata viata la timisoara sa zici ca e emblema clubului, asa ca de ce ?


pentru ca :
-e timisorean, crescut aici
-a invatat fotbal aici , a trait printre suporteri , a cantat cu ei , a baut cu ei
-nu o data a cantat impotriva lu' dinamo , i-a urat , si "a facut pe plac" timisorenilor in acest mic "razboi" anti dinamo
-s-a tirat miseleste acolo doar pentru bani si cica "pentru ca sa aiba sanse sa joace la nationala" . cand zic miseleste , ma refer la o intreaga telenovela , cu sute de suporteri in fata la stadion in preziua plecarii lui pe care-i asigura ca nu pleaca

asa ca mie mi se pare normal sa fie vazut ca un tradator . principiile au stat in urma bani . ar fi primit un salariu bun si la poli , ar fi jucat , si mergea la o echipa straina eventual . asa joaca la dinamo unde nu vad se se prezinte in forma foarte buna . eu unul ii transmit toate cele buna , si sper sa ajunga fotbalist mare .. dar modul in care a tratat suporterii polisti e unul jalnic ..

P.S. bada , a jucat toata viata lui la timisoara, pana si-a luat sandalele la bucale smile.gif

This post was edited by Taiko on Nov 11 2008 03:42am
Go Back To Romanian Topic List
Prev12345Next
Add Reply New Topic New Poll