Quote (B4al @ Sat, Aug 9 2008, 08:45am)
Intr`o mare de audi-uri, bmw-uri, mercedes-uri (masini bune, da` folosite de snobi pentru a`si ridica clasa sociala, aparent)
Io unu` as prefera asta.
Eleganta+ stil. Da bine la prestanta.
Nu sunt de acord cu tine ca masina reprezinta snobism cau ridicare de clasa sociala

Daca ai bani si iti place o masina o cumperi nu o cumperi pt cei din jur
Bun acest fenomen este raspandit in RO unde multi isi exprima "bogatia" prin achizitionarea masinilor de lux...vrb acuma de chiar super lux! Dar asta este mostenirea Kremlinului si este un fenomen raspandit tipic in Europa de Est

Acuma 45 de ani comunism si neavut contribuie la crestera poftei de a avea cat mai mult!
Esti conaisseur de masini clasice! Si eu asi prefera un Prosche din anii 50! Din ala cum avea James Dean!
/Dec
This post was edited by Decebalux on Aug 9 2008 04:32am