Quote (Taiko @ Thu, 3 Jul 2008, 23:08)
acuma ca stii placa (awrdacpi etc.. ) cauti pe google pe forumuri ce zic aia si de unde sa iei . io plec amu de la lucru , nu mai am net
spor .
scuze dar lol
awrdacpi = award (ca de la bios) acpi Advanced Configuration and Power Interface...
aia nu e placa lui de baza.
danutz, tati, nu ai o cutie cu care a venit compu ? sa vezi acolo ce placa de baza ai ?
sau in cel mai rau caz, daca nu ai garantie pe sistem, deschide si tu carcasa si vezi ce scrie pe placa de baza.
e un model cu numar si letere si un producator.
il iei pe ala si cauti pe pagina producatorului si totul e ok.
si o ultima intrebare: vad ca ai direct x 10, eu stiam ca e numai pt vista, asa ca vine intrebarea : tu ai vista cu numai 512 ram ?
ca nu cred ca e tocmai sanatos

ti-ar trebui macar vre-o 2 gb