d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Am Nevoie De Ajutor Pls
Prev123Next
Add Reply New Topic New Poll
Banned
Posts: 6,199
Joined: Dec 10 2006
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 60%
Jul 3 2008 04:33pm
Quote (GriffonsEye @ Thu, Jul 3 2008, 11:49pm)
nu am gasit nimc sad.gif((


am avut acceasi problema cu laptopu. daca e placa originala cauta pe google. scrie tot numele la capc. ex drivers for copmaq pressario f500.
Member
Posts: 11,500
Joined: Jun 22 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jul 3 2008 07:17pm
Quote (svvt @ Fri, 4 Jul 2008, 01:33)
am avut acceasi problema cu laptopu. daca e placa originala cauta pe google. scrie tot numele la capc. ex drivers for copmaq pressario f500.


am scris in toate felurile si nu am gasit ce imi trebuie cry3.gif
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Jul 4 2008 01:52am
Quote (Taiko @ Thu, 3 Jul 2008, 23:08)
acuma ca stii placa (awrdacpi etc.. ) cauti pe google pe forumuri ce zic aia si de unde sa iei . io plec amu de la lucru , nu mai am net smile.gif

spor .


scuze dar lol
awrdacpi = award (ca de la bios) acpi Advanced Configuration and Power Interface...
aia nu e placa lui de baza.

danutz, tati, nu ai o cutie cu care a venit compu ? sa vezi acolo ce placa de baza ai ?
sau in cel mai rau caz, daca nu ai garantie pe sistem, deschide si tu carcasa si vezi ce scrie pe placa de baza.
e un model cu numar si letere si un producator.
il iei pe ala si cauti pe pagina producatorului si totul e ok.

si o ultima intrebare: vad ca ai direct x 10, eu stiam ca e numai pt vista, asa ca vine intrebarea : tu ai vista cu numai 512 ram ?
ca nu cred ca e tocmai sanatos tongue.gif
ti-ar trebui macar vre-o 2 gb
Member
Posts: 9,970
Joined: Mar 7 2006
Gold: 21,070.00
Jul 4 2008 03:14am
1. Sistemul de operare este XP PRO (se vede in imagine);
2. Ca sa vezi ce calculator ai poti descarca Fresh Diagnose de aici : http://www.freshdevices.com/diagfile3.html - linkul e destul de bun - eu il am instalat pe laptop si merge (te rog sa ii dai un scan la fisier fiind vorba de un executabil - nu se stie niciodata ce dai jos de pe net);
3. Dupa ce il instalezi poti vedea la partea de Hardware ce componente ai
4. Dupa ce le gasesti intri pe site-urile producatorilor si iti iei driverele pentru XP
5. Restul e treaba de instalare.
Member
Posts: 21,420
Joined: Feb 14 2007
Gold: 0.00
Warn: 20%
Jul 4 2008 03:20am
Quote (Serj_Tankian @ Fri, Jul 4 2008, 09:14am)
1. Sistemul de operare este XP PRO (se vede in imagine);
2. Ca sa vezi ce calculator ai poti descarca Fresh Diagnose de aici : http://www.freshdevices.com/diagfile3.html - linkul e destul de bun - eu il am instalat pe laptop si merge (te rog sa ii dai un scan la fisier fiind vorba de un executabil - nu se stie niciodata ce dai jos de pe net);
3. Dupa ce il instalezi poti vedea la partea de Hardware ce componente ai
4. Dupa ce le gasesti intri pe site-urile producatorilor si iti iei driverele pentru XP
5. Restul e treaba de instalare.


http://www.diablo2latino.com/index.html
Member
Posts: 11,500
Joined: Jun 22 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jul 4 2008 04:31am
Quote (MrDjBthu @ Fri, 4 Jul 2008, 10:52)
scuze dar lol
awrdacpi = award (ca de la bios) acpi Advanced Configuration and Power Interface...
aia nu e placa lui de baza.

danutz, tati, nu ai o cutie cu care a venit compu ? sa vezi acolo ce placa de baza ai ?
sau in cel mai rau caz, daca nu ai garantie pe sistem, deschide si tu carcasa si vezi ce scrie pe placa de baza.
e un model cu numar si letere si un producator.
il iei pe ala si cauti pe pagina producatorului si totul e ok.

si o ultima intrebare: vad ca ai direct x 10, eu stiam ca e numai pt vista, asa ca vine intrebarea : tu ai vista cu numai 512 ram ?
ca nu cred ca e tocmai sanatos tongue.gif
ti-ar trebui macar vre-o 2 gb


nup nu am vista am xp sp2
Member
Posts: 11,500
Joined: Jun 22 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jul 4 2008 04:36am
asta am aflat de la Fresh Diagnose :

Motherboard Model : K8M890-8237
Motherboard Vendor : Winfast
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Jul 4 2008 04:54am
Quote (GriffonsEye @ Fri, 4 Jul 2008, 13:31)
nup nu am vista am xp sp2


nu vazusem ca scria xp, nu am fost atent.
pai acuma du-te pe pagina celor de la winfast si dai search.
sau direct google la drivers.

au facut baietii dx 10 pt xp ? cum e ?
Member
Posts: 11,500
Joined: Jun 22 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jul 4 2008 06:29am
Quote (MrDjBthu @ Fri, 4 Jul 2008, 13:54)
nu vazusem ca scria xp, nu am fost atent.
pai acuma du-te pe pagina celor de la winfast si dai search.
sau direct google la drivers.

au facut baietii dx 10 pt xp ? cum e ?


e bine

deja ma disper cred ca stiu numaru ala pe de rost
eu cred ca ce placa de baza care o am eu nu mai exista ....

This post was edited by GriffonsEye on Jul 4 2008 06:30am
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,584.00
Jul 4 2008 09:27am
Quote (MrDjBthu @ Fri, Jul 4 2008, 09:52am)
scuze dar lol
awrdacpi = award (ca de la bios) acpi Advanced Configuration and Power Interface...
aia nu e placa lui de baza.



corect. oops tongue.gif
Go Back To Romanian Topic List
Prev123Next
Add Reply New Topic New Poll