Faza cu resetarea modemului nu mai merge am inteles. Au bagat ei un program care detecteaza daca ip-ul banat temporar se schimba si in ce ip se schimba. Cu alte cuvinte risti sa ti se mareasca restrictia daca schimbi ip. Eu am incercat si mi-am luat restrictie 1 zi pentru ca am resetat modemul ^^