d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Tft Sau Plasma > Vreau Tv Deci Care E Mai Bun
Prev12
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Nov 29 2007 01:21am
eu unu am lcd samsung si sunt multumit de el.
si flo zice bine, cam greu sa te obisnuiesti cu 16/9 dar merge smile.gif
Member
Posts: 8,422
Joined: Oct 9 2005
Gold: 6,948.85
Nov 29 2007 02:13am
Quote (FLOKING24 @ Wed, Nov 28 2007, 11:25pm)
un sfat

ca sa fii sigur ca ai marimea dorita>>vezi daca pe cablu te poti obisnui cu latimea ( deformarea pe 16 : 9 )
a transmisiei >> mie nu imi place>> asa ca , daca dai pe 4/ 3 se face mult mai mic pe cablu tv

sa faci testul ( daca nu l-ai facut inca ) 
pe dvd filmele se vad ok pe 16 / 9 ofc
problema e cand te uiti pe tv cablu

asa ca, daca te uiti pe 4 /3 pe tv trebuie sa iei unul mai mare 8)
Samsung face bine ce face>>neaparat sa vezi unul  inainte de a te hotara

success !
ideea e ca tft urile au o tendinta de intetosare la schimbarea rapida a imaginii    plasma e la fel?
FLO 8)


Banned
Posts: 2,455
Joined: Apr 6 2007
Gold: 0.75
Nov 29 2007 03:39am
Plasma
Member
Posts: 9,970
Joined: Mar 7 2006
Gold: 21,070.00
Nov 29 2007 03:40am
ti-as recomanda LCD dintr-un motiv foarte simplu
are rezolutia mai buna - daca te uiti la un DVD se va vedea calitatea
Member
Posts: 30,645
Joined: Oct 20 2004
Gold: 11,397.52
Nov 29 2007 06:36am
depinde de marime frate
daca sa fie peste un metru as loa un Plasma dela Samsung,cele mai tare culori so kontrast(am si io unu de 2 ani acum,si sunt foarte multumit)
daca iei cu 8x-95 de cm as loa un lcd

si pana sa duce gazu din plasma,si slabeste culoarea va trece mai putin 10 ani
pt mine nu mai e un argument asta
si puterea de culori este mult mai buna la plasma ca la lcd,mai ales in marime peste 95cm diagonal

This post was edited by Nagash- on Nov 29 2007 06:39am
Member
Posts: 10,840
Joined: Jun 20 2007
Gold: 1.39
Nov 29 2007 07:54am
L-C-D Rullz
Retired Moderator
Posts: 28,818
Joined: Apr 10 2006
Gold: 1.02
Trader: Trusted
Nov 29 2007 09:28am
Quote (bilstan @ Wed, 28 Nov 2007, 22:30)
are balta peste


ORLY ??1!
Member
Posts: 8,422
Joined: Oct 9 2005
Gold: 6,948.85
Nov 30 2007 10:46am
Quote (Nagash- @ Thu, Nov 29 2007, 12:36pm)
depinde de marime frate
daca sa fie peste un metru as loa un Plasma dela Samsung,cele mai tare culori so kontrast(am si io unu de 2 ani acum,si sunt foarte multumit)
daca iei cu 8x-95 de cm as loa un lcd

si pana sa duce gazu din plasma,si slabeste culoarea va trece mai putin 10 ani
pt mine nu mai e un argument asta
si puterea de culori este mult mai buna la plasma ca la lcd,mai ales in marime peste 95cm diagonal


mdea cred ca plasma...sa ma mai gindesc..
Member
Posts: 3,244
Joined: Jan 10 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 20%
Dec 8 2007 05:26am
eu am LCD 17 Inch ... imi ajunge xD nu am bani de altu smile.gif)
Go Back To Romanian Topic List
Prev12
Add Reply New Topic New Poll