d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian >
Poll > Poll Cotatie Euro Pentru Romania > Pana Unde Credeti Ca Va Ajunge?
12Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 9,970
Joined: Mar 7 2006
Gold: 21,070.00
Jan 12 2009 09:49am
cotatia se refera la cursul afisat de Banca Nationala a Romaniei, valabil pentru 31 Ianuarie 2009 (adica mai corect cel de Vineri, 30 Ianuarie 2009, aceasta fiind ultima zi din Ianuarie cand BNR afiseaza cursul valabil)

P.S.: personal cred ca va fi apropiat de 4,45 Lei/Euro


This post was edited by Serj_Tankian on Jan 12 2009 09:51am
Member
Posts: 43,241
Joined: Nov 6 2005
Gold: 53,809.25
Jan 12 2009 09:55am
Intre 4.5 si 4.7.
Dar nici unul din noi nu poate sti sigur.

This post was edited by Alexandru on Jan 12 2009 09:55am
Member
Posts: 11,500
Joined: Jun 22 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jan 12 2009 12:01pm
peste 4.7
Member
Posts: 7,953
Joined: Jan 12 2008
Gold: 62.19
Jan 12 2009 01:10pm
pa voi sa va intereseze de parintzi vostrii dak au afaraceri in "Lei" dekt kt va urca euro .. k dak urca euro la 5 lei .... datzi de belea .. adik parintzi voshtrii sau voi dak avetzi afaceri .... !
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Jan 13 2009 02:03am
nu stiu daca pana la 31 ianuarie isi revine , dar in mod sigur va scadea cotatia in maxim 2 luni pe la 4.00 daca nu chiar sub.

This post was edited by MrDjBthu on Jan 13 2009 02:03am
Member
Posts: 18,753
Joined: Jan 5 2007
Gold: 466.15
Jan 13 2009 02:36am
~ 4.3 lei euro


diferenta dintre sursa de bani existenta si sursa de bani necesara din 1906 si pana in prezent arata grafic ca rata inflatiei tinde sa creasca de la an la an cu 1,7 %

e ca o portocala care daca ai stors-o in pahar si mai ai doar putin de stors o storci cu o mai mare tarie pana iese tot smile.gif

de fapt UE e o acoperire de a ne indatorii tara si de a executa ceea ce unii numesc azi "sclavia moderna "

ii dai unei tari niste bani pe care aceasta nu ii poate da inapoi. Apoi cand acest lucru se intampla ii promiti ca ii dai alta suma de bani pentru acoperirea datoriilor si ii impui de aceasta data conditii delicate precum: resursele naturale, stabilirea de baze militare si institutii straine in tara si asa mai departe...

singura tara care mi se pare inteligenta si mi s-a parut inteligenta mereu este U.K. care se bazeasa doar pe propriile institutii si un comert bine calculat.

Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Jan 17 2009 02:21pm
am votat prima varianta
scade ..parerea mea
Member
Posts: 7,956
Joined: Sep 15 2006
Gold: 0.50
Jan 17 2009 06:01pm
rascoaaaaala !!
Member
Posts: 14,588
Joined: Apr 23 2008
Gold: 0.00
Jan 18 2009 01:50am
la 5
Member
Posts: 5,873
Joined: Mar 15 2008
Gold: 1,160.41
Jan 31 2009 01:59pm
EUR: 4,2775 31 ian 2009 biggrin.gif
Go Back To Romanian Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll