d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Am Si Yo O Intrebare
12Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 3,479
Joined: May 8 2008
Gold: 643.50
Aug 15 2008 06:12am
Cu privinta la forum
Ce inseamna +1
Am primit si yo un +1.Imi dau seama ca inseamna ca am incalcat reguriile forumului si ca se trece o bulina neagra in contul meu dar vreau mai multe informatii cu ce se intampla daca primesti mai multe.
Daca exista un link cu aceste reguli il citesc yo dar am nevoie de link pt ca nu am gasit.Daca nu poate imi explica cineva cu mai multa experienta ca yo-s noob.
Multumesc anticipat
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,584.00
Aug 15 2008 06:34am
+1 , adica in thread-ul tau, sau al altcuiva, vrea cineva sa posteze acelasi lucru . deci , un +1 cu referire la un anume post din thread .

asta fac de obicei spammerii care n-au ce face si pun cate un +1 in threaduri ca sa-si creasca post count-ul .

este o bulina neagra , in sensul ca daca faci posturi +1 in mod repetat primesti warn (daca te vede vreun moderator si se supara pe tine ca recidivezi prosteste tongue.gif )
Member
Posts: 3,479
Joined: May 8 2008
Gold: 643.50
Aug 15 2008 06:45am
Mersi.Acum mi-ai trezit alta intrebare.La ce conteaza numarul de posturi ?
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,584.00
Aug 15 2008 06:58am
pentru retarzi conteaza, pentru ca le creste penisul electronic

pentru restul , la nimic . omul din spatele contului conteaza
Member
Posts: 3,479
Joined: May 8 2008
Gold: 643.50
Aug 15 2008 07:12am
aha mersi mult pt ajutor
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Aug 15 2008 09:48am
aici ai regulile, in limba romana : http://forums.d2jsp.org/index.php?showtopic=10906178&f=298

cat despre +1 ..e spam simplu si are legatura directa cu post count
multi tin cont de acest aspect si de join date

si deja ai primit raspunsurile de la taiko , omul conteaza, nu posts sau fg sau prostii

/e: daca mai ai intrebari , da-mi un pm, daca pot te ajut cu placere

This post was edited by Arx_X on Aug 15 2008 09:49am
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Aug 16 2008 03:38pm
eu cred ca conteaza posturile in felu urmator:

vezi pe careva ca are 3.000 de posturi si nu are warn si are join amu vreo 4 ani, deci e tipu cumsecade si cat de cat de incredere

eu am 900 de posturi smile.gif
Member
Posts: 3,479
Joined: May 8 2008
Gold: 643.50
Aug 18 2008 03:13am
Alta intrebare
ce draq inseaman "vouches"
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,584.00
Aug 18 2008 03:41am
se foloseste in 2 feluri pe forum

1: cineva vouch-uie pt tine , adica garanteaza ca ce vinzi tu , de exemplu , nu poof-uie. deci , cineva spune ca are incredere in itemele tale sau plm , ce-o mai fi

2: cineva face un comentariu intr-un thread. vine altcineva , citeaza ce a spus primul si scrie vouch . aici , vouch inseamna ca este de acord cu cele spuse de cel pe care l-a citat
Member
Posts: 10,840
Joined: Jun 20 2007
Gold: 1.39
Aug 18 2008 03:46am
Quote (Taiko @ Fri, Aug 15 2008, 02:58pm)
pentru retarzi conteaza, pentru ca le creste penisul electronic

pentru restul , la nimic .  omul din spatele contului conteaza


pai eu il am mare ohmy.gif
Go Back To Romanian Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll