d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Mai Exista Bancuri In Romania? > Eu Am Auzit Unu Azi ...
12Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 9,970
Joined: Mar 7 2006
Gold: 21,070.00
Feb 19 2008 06:06am
Un bastinas din Caracal tundea ultimele 3 fire de iarba din localitate.
La un moment dat, din senin, un pilot amator de pe un deltaplan se prabuseste si intra intr-un bloc.
Deltaplanul e aproape distrus si pilotul zace inconstient in carlinga.
Bastinasul se uita la incident si spune:
"O tara de cacat cu teroristi de cacat!"
Member
Posts: 28,748
Joined: Aug 11 2006
Gold: 20,791.15
Feb 19 2008 06:25am
hahahahhaahhaa
Retired Moderator
Posts: 28,818
Joined: Apr 10 2006
Gold: 1.02
Trader: Trusted
Feb 19 2008 06:48am
Am auzit mai multe variante ale acestui banc. Toate sunt amuzante. smile.gif

This post was edited by goldbranch on Feb 19 2008 06:48am
Member
Posts: 18,753
Joined: Jan 5 2007
Gold: 465.15
Feb 20 2008 07:50am
"Ce scrie pe aeroportul canibalilor? "Bine aţi venit, mînca-v-aş!""


"Un canibal se mută la oraş, iar după ceva timp vine maică-sa în vizită. Şi, în timp ce mîncau, asta zice:
- Ştii, nu prea îmi plac vecinii tăi...
- Atunci mănîncă doar legumele."


"În toiul nopţii, Bulă, cu vînătăi pe faţă şi cu două valize în mîini, sună la uşa casei lui taică-său.
- Ce-i cu tine, Bulă, la ora asta şi în halul ăsta?
- M-am certat cu nevastă-mea.
- Şi a îndrăznit curva aia să dea în tine? Eu, în locul tău, o făceam bucăţi!
Bula, rînjind:
- Dar ce credeai că am în valize?"


"O ţigancă se duce la teatru. La întoarcere, ţiganul o întreabă:
- Cum a fost, fă, la teatru?
- Stai să-ţi povestesc. La intrare, toată lumea ţinea beletele în mînă, asa că l-am scos şi eu. La uşă, unul mi-a rupt beletul. Am vrut să ţip, dar, cum nimeni nu ţipa, n-am mai ţipat nici io. Am intrat, m-am pus pe scaun şi deodată s-a stins lumina. Am vrut să ţip, dar, cum nimeni nu ţipa, n-am mai ţipat nici io. La un moment dat, ăla de stătea lîngă mine, mi-a bagat mîna sub fusta. Am vrut să ţip, dar, cum nimeni nu ţipa, n-am mai ţipat nici io.
- Lasă asta, fă. Piesa, piesa cum a fost?
- Mult mai mare decît a ta!"
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Feb 20 2008 11:29am
fiind student..ce banc puteam sa mentionez? biggrin.gif


Se prezinta o serie intreaga de studenti la examen (un examen oarecare)
Profu' le pune prima intrebare :
"Cine sunt autorii cartii din care ati invatat?"
Nimeni nimic
"Cum arata cartea din care ati avut de invatat?"
Acelasi raspuns
"hai sa pun o intebare de nota 6 ... Cum ma numesc eu?"
Tacere generala
"bine..ultima sansa..intrebare de nota 5: La ce materie sustineti acum examenul? "
la acesta din urma intrebare..se trezeste unu' din spate care zice "Ai d plm ... asta si-a pus in gand sa ne pice pe toti"

ne e nush c..dar merge daca esti student tongue.gif
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,584.00
Feb 20 2008 11:35am
o baba , foarte cuvioasa si buna la suflet. merge doamne-doamne la ea si-i zice : "bha, ai fo de treaba la viata ta, viata curata, etc. ca sa vezi ce de treaba sunt, iti dau inca 30 de ani de trait" . baba cand aude , pac liposuctie, botox, machiaje, freze, solar, tot tacamul; intinereste baba cu 25 de ani . iese ea de la doctor , se urca-n taxi si sa mearga-n club . pe drum , intra o masina in taxi si moare baba. suparata, se duce la doamne-doamne si-i zice : "Bha , da n-ai zis ca mai imi dai 30 de ani de trait? " ; la care dumnezeu isi pune mainile in cap si zice : " vai de pula mea , ca nu te-am mai recunoscut" biggrin.gif
Member
Posts: 13,594
Joined: Apr 14 2007
Gold: 119.50
Warn: 10%
Feb 20 2008 11:51am
le-am citit pe toate !! =))) tare !!
Member
Posts: 7,956
Joined: Sep 15 2006
Gold: 0.50
Feb 23 2008 02:15pm
Quote (Arx_X @ Wed, Feb 20 2008, 06:29pm)
fiind student..ce banc puteam sa mentionez? biggrin.gif


Se prezinta o serie intreaga de studenti la examen (un examen oarecare)
Profu' le pune prima intrebare :
"Cine sunt autorii cartii din care ati invatat?"
Nimeni nimic
"Cum arata cartea din care ati avut de invatat?"
Acelasi raspuns
"hai sa pun o intebare de nota 6 ... Cum ma numesc eu?"
Tacere generala
"bine..ultima sansa..intrebare de nota 5: La ce materie sustineti acum examenul? "
la acesta din urma intrebare..se trezeste unu' din spate care zice "Ai d plm ... asta si-a pus in gand sa ne pice pe toti"

ne e nush c..dar merge daca esti student tongue.gif


hahaha biggrin.gif
Member
Posts: 3,294
Joined: Oct 3 2005
Gold: 6,903.25
Feb 24 2008 08:20pm
Quote (Arx_X @ Wed, Feb 20 2008, 06:29pm)
fiind student..ce banc puteam sa mentionez? biggrin.gif


Se prezinta o serie intreaga de studenti la examen (un examen oarecare)
Profu' le pune prima intrebare :
"Cine sunt autorii cartii din care ati invatat?"
Nimeni nimic
"Cum arata cartea din care ati avut de invatat?"
Acelasi raspuns
"hai sa pun o intebare de nota 6 ... Cum ma numesc eu?"
Tacere generala
"bine..ultima sansa..intrebare de nota 5: La ce materie sustineti acum examenul? "
la acesta din urma intrebare..se trezeste unu' din spate care zice "Ai d plm ... asta si-a pus in gand sa ne pice pe toti"

ne e nush c..dar merge daca esti student tongue.gif

treaba asta jur

This post was edited by HexN on Feb 24 2008 08:20pm
Member
Posts: 18,753
Joined: Jan 5 2007
Gold: 465.15
Feb 29 2008 05:14am
Stie cineva cum se numeste nevasta care face des "floricele de porumb" ? smile.gif
Go Back To Romanian Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll