d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Am Si Eu O Intrebare: De Ce Majoritatea Romanilor > Dp Jsp Sunt Scammeri ?!
123Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 1,276
Joined: Feb 3 2008
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 20%
Feb 16 2008 06:35am
am vazut b1dani parca si mai era cineva care erau scammeri ( gold locked)
si acum vad ca - cipy este la scammers SA - l-am vazut si zilele trecute , dar m-am gandit ca e o greseala ...

eu nu am fost tepuit de romani , singura scam care mi-am luat a fost de 100fg si tipu' si-a luat locked icon_pointr.gif http://forums.d2jsp.org/index.php?showtopic=14990229&f=250

dar ma intreb de ce se ajunge la asa ceva ?! sa fie varsta de vina ? sau poate dorinta de a te imbogatii rapid ?

This post was edited by diamondHC on Feb 16 2008 06:36am
Member
Posts: 11,500
Joined: Jun 22 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Feb 16 2008 07:14am
b1dani a furat pt ca sa lasat de d2 si de jsp si oricum i blocat 1200 fg o si zis ca nu il intereseaza
Member
Posts: 10,840
Joined: Jun 20 2007
Gold: 1.39
Feb 16 2008 07:24am
pey.. deseori ei fura k sunt furati ... de ex

millenium a furat k ia furat unu infi..
b1dani nu mai zic asta a vrut sasi faca o super iesire
proacca a fost keyloggat
LoveHouse pisamas pe el a scammat el merita Tagu
djtiesto e un idiot
huckelbery_d2jsp iar un idiot
si muschiulosul era multi cu castravete si forkings..

sunt si idioti ofc..

Klaudiu [edit] icon_pointr.gif pe el lau blocat mediatorii smile.gif) k spama prin pmuri... dak ia zis lu Andrei k e de partea scammerilor si a multi... cik il reporteaza lu njaguar smile.gif) krek si Paul la blocat laugh.gif
EvillSpoon
the_rest

si altii da nu le dau numele sa nu sara la mine in cap ^^

This post was edited by DyCa4EveR on Feb 16 2008 07:29am
Member
Posts: 1,276
Joined: Feb 3 2008
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 20%
Feb 16 2008 07:34am
Quote (DyCa4EveR @ Sat, Feb 16 2008, 01:24pm)
pey.. deseori ei fura k sunt furati ... de ex

millenium a furat k ia furat unu infi..
b1dani nu mai zic asta a vrut sasi faca o super iesire
proacca a fost keyloggat
LoveHouse pisamas pe el a scammat el merita Tagu
djtiesto e un idiot
huckelbery_d2jsp iar un idiot
si muschiulosul era multi cu castravete si forkings..

sunt si idioti ofc..

Klaudiu [edit] icon_pointr.gif pe el lau blocat mediatorii smile.gif) k spama prin pmuri... dak ia zis lu Andrei k e de partea scammerilor si a multi... cik il reporteaza lu njaguar smile.gif) krek si Paul la blocat laugh.gif
EvillSpoon
the_rest

si altii da nu le dau numele sa nu sara la mine in cap ^^


lista e destul de mare si cred ca nu ne face cinste sa avem astfel de personaje ... dar asta este huh.gif ...

Member
Posts: 9,970
Joined: Mar 7 2006
Gold: 21,070.00
Feb 16 2008 07:55am
in primul rand nu majoritatea sunt scammeri - e cam mult spus
in al doilea rand : pentru ca e un mod de viata - a fost si inca este o ocupatie nationala de peste 60 de ani


icon_pointr.gif e mai usor sa furi decat sa muncesti
icon_pointr.gif e mai usor sa inseli decat sa tii la cineva
icon_pointr.gif e mai usor sa injuri decat sa vorbesti frumos
icon_pointr.gif e mai usor sa omori si capra vecinului decat sa il ajuti
icon_pointr.gif e mai usor sa acuzi decat sa ai o conversatie
icon_pointr.gif e mai usor sa fii fericit daca nu stii prea multe decat sa incerci macar sa vezi altfel lucrurile


si toate astea pentru ca esti un needucat si un caracter cu care altii vor sterge pe jos in viata - si aici vorbesc de orice scammer

"detest crestinii care fura, injura si tin post - daca esti bun si dai cand ai lumea te ia de prost"
"am puterea sa spun ce cred si o s-o fac in continuu - cand altii vand prostie pentru bani sa-si faca plinul"

Parazitii - Tu nu contezi [Slalom printre cretini - 2007]


This post was edited by Serj_Tankian on Feb 16 2008 07:56am
Member
Posts: 10,840
Joined: Jun 20 2007
Gold: 1.39
Feb 16 2008 08:01am
Quote (Serj_Tankian @ Sat, Feb 16 2008, 03:55pm)
in primul rand nu majoritatea sunt scammeri - e cam mult spus
in al doilea rand : pentru ca e un mod de viata - a fost si inca este o ocupatie nationala de peste 60 de ani


icon_pointr.gif e mai usor sa furi decat sa muncesti
icon_pointr.gif e mai usor sa inseli decat sa tii la cineva
icon_pointr.gif e mai usor sa injuri decat sa vorbesti frumos
icon_pointr.gif e mai usor sa omori si capra vecinului decat sa il ajuti
icon_pointr.gif e mai usor sa acuzi decat sa ai o conversatie
icon_pointr.gif e mai usor sa fii fericit daca nu stii prea multe decat sa incerci macar sa vezi altfel lucrurile


si toate astea pentru ca esti un needucat si un caracter cu care altii vor sterge pe jos in viata - si aici vorbesc de orice scammer

"detest crestinii care fura, injura si tin post - daca esti bun si dai cand ai lumea te ia de prost"
"am puterea sa spun ce cred si o s-o fac in continuu - cand altii vand prostie pentru bani sa-si faca plinul"

Parazitii - Tu nu contezi [Slalom printre cretini - 2007]


auch asta da raspuns laugh.gif trebuia sa mai bagi si niste bug mafia necenzurat ^^
Member
Posts: 9,970
Joined: Mar 7 2006
Gold: 21,070.00
Feb 16 2008 08:24am
am fost cu Tataie de la Bug Mafia in liceu
in liceu era cam skinny in clasa XII si avea si parul lung de 30cm prins in coada
nu e cine stie ce de capul lui

This post was edited by Serj_Tankian on Feb 16 2008 08:26am
Member
Posts: 1,276
Joined: Feb 3 2008
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 20%
Feb 16 2008 08:30am
Quote (Serj_Tankian @ Sat, Feb 16 2008, 02:24pm)
am fost cu Tataie de la Bug Mafia in liceu
in liceu era cam skinny in clasa XII si avea si parul lung de 30cm prins in coada
nu e cine stie ce de capul lui


si eu cu aia 2 de la parazitti Cheloo si celalalt - forgot name tongue.gif
ce betzii mai trageam biggrin.gif
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Feb 16 2008 08:43am
e doar o aparenta...prin simplul fapt ca suntem destul de putini romani pe jsp
si sunt destuli care au lock dry.gif
pacat...dar asta e adevarul , unora le place mai mult sa fure decat sa munceasca pentru ceva, fg in cazul de fata

cel mai "tampit" lucru a fost ultimul caz...sa furi si sa iei lock doar pentru ca te retragi..mi se pare absurd si pueril
Member
Posts: 1,274
Joined: Oct 2 2007
Gold: 551.00
Feb 16 2008 09:59am
Astia sunt si nu cred ca or sa se schimbe curand...

PS: Dupa raspunsul lui Serj imi este cam greu sa mai scriu eu ceva la subiect....ce pot sa spun....a punctat pefect.
Go Back To Romanian Topic List
123Next
Closed New Topic New Poll