d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian >
Poll > Merg La Votul Pentru Alegeri Uninominale? > Trebuie Mers !
12Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 28,592
Joined: Nov 3 2005
Gold: 17,707.00
Nov 24 2007 07:34am
Atentie !

Daca mergeti la votare pentru votul uninominal. Nu va cer sa spuneti cum votati...

Consider ca acest vot este foarte important si e bine sa ne spunem parerea.

Daca nu vom merge...acest numar mic o sa fie folosit in defavoarea noastra mereu :

" De ce sa-i mai intrebam ?? Uite ca nu au venit cand au fost intrebati ! "

Indiferent de vot, consider f. important faptul de a vota.

de parlamentarele europene...cati stiu ca am avut pana acum pe unii..si cine le cunoaste numele??
de intrebat ce au facut...am vazut si vedem.

argumentati votarea daca doriti

FLO
Member
Posts: 22,955
Joined: Feb 25 2006
Gold: 1,034.21
Nov 24 2007 07:46am
de mers clar merg.
e vorba ca e dretul meu daca nu merg sa il exercit de ce sa mai am parte de el ?
se plange lumea ca romania e cum e si nici macar 50% nu se duc sa voteze....

apropo e vre-un shmen in felul cum e formulata intrebarea pt uninominal sau nu ?
adica intelesesem ca base avea o varianta si tericeanu alta....
asa e sau ?
Member
Posts: 6,446
Joined: Jun 5 2006
Gold: 5,584.00
Nov 24 2007 08:08am
io m-am bagat in comisie . biggrin.gif
$$$$$$$
tongue.gif
Retired Moderator
Posts: 28,692
Joined: May 14 2006
Gold: 2,762.00
Trader: Trusted
Nov 24 2007 08:52am
mda..am votat si eu..si probabil k o sa votez si maine..2x
dar problema e k o sa ma simt naspa..votand..doar k sa votez..pt cine votez..nush..pt c votez..nici atat
e bine cum votez..sigur k nu e bine..da asta e..
Member
Posts: 8,422
Joined: Oct 9 2005
Gold: 6,948.85
Nov 25 2007 01:53am
io merg pe mina lu Base...tariceanu sa scoate din sarite
Member
Posts: 9,970
Joined: Mar 7 2006
Gold: 21,070.00
Nov 25 2007 02:53am
Quote (bilstan @ Sun, 25 Nov 2007, 10:53)
io merg pe mina lu Base...tariceanu sa scoate din sarite


aici nu e vorba de tariceanu sau basescu
sunt 2 aspecte diferite:
1. vrei ca 20% sa reprezinte 100% - basescu - uninominal majoritar
2. vrei ca 20% sa reprezinte 20% - tariceanu - uninominal reprezentativ
este foarte simplu

si da - e necesar sa mergeti la vot
pentru asta au murit aia nevinovati la 22 dec - macar atat sa faceti
Member
Posts: 28,592
Joined: Nov 3 2005
Gold: 17,707.00
Nov 25 2007 03:35am
mai incercati...e gratis !
Banned
Posts: 2,455
Joined: Apr 6 2007
Gold: 0.75
Nov 25 2007 10:10am
OFC
Member
Posts: 8,241
Joined: Mar 18 2006
Gold: 350.00
Nov 25 2007 01:47pm
io nu ma duc....am ceva mai bun de facut.cat despre tariceanu......deja mi-a crescut glicemia!!!
Banned
Posts: 2,455
Joined: Apr 6 2007
Gold: 0.75
Nov 26 2007 01:47am
Quote (RO_Byron @ Sun, 25 Nov 2007, 19:47)
io nu ma duc....am ceva mai bun de facut.cat despre tariceanu......deja mi-a crescut glicemia!!!


laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Go Back To Romanian Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll