Quote (bilstan @ Sun, 25 Nov 2007, 10:53)
io merg pe mina lu Base...tariceanu sa scoate din sarite
aici nu e vorba de tariceanu sau basescu
sunt 2 aspecte diferite:
1. vrei ca 20% sa reprezinte 100% - basescu - uninominal majoritar
2. vrei ca 20% sa reprezinte 20% - tariceanu - uninominal reprezentativ
este foarte simplu
si da - e necesar sa mergeti la vot
pentru asta au murit aia nevinovati la 22 dec - macar atat sa faceti