Myslim ze je vsem jasne o co se jedna, postnete sem
TRI kytarove sola ktere jsou podle vaseho nazoru nejlepsi, pripadne i s linkem k danemu songu. Pripiste k tomu interpreta, styl a nazev songu. Solo muze byt jak basove tak kytarove (acoustic nebo electric). Na hudebnim stylu opravdu nezalezi, muze to byt cokoliv od rocku, metalu, ska, punku nebo klidne i jazzu. Proste cokoliv co se vam libi.
Ja teda zacnu (zamerne vynechavam Children of Bodom a Sinergy, protoze to bych musel psat mnooohem vic nez tri

):
Arch Enemy (Melodic Death Metal) - Bridge of Destiny - outro solo - silenost nejvetsi, spravne depresivni a presto celkem energicke solo
http://www.youtube.com/watch?v=38t9akRJQ54&NR=1Twilightning (Melodic Power Metal) - At the Forge - nedupany song, skvele kytary, skvela basa a to solo je proste luxusni.
http://www.youtube.com/watch?v=myxlEFTj9sI - omlouvam se za kvalitu ale na youtube je jedine, to vite, underground je underground...
Mike Oldfield (Skladatel, nedefinovatelne) - Tubullar Bells - kdo nezna Mika Oldfielda?

Mnou nejvic respektovany hudebnik ne-metalove sceny, skvely multi-instrumentalista.
http://www.youtube.com/watch?v=AT-w2_upUGk - skvely novorocni koncert, mam ho doma cely a v lepsi kvalie ofc