no pokud na to mas tak samozrejme Eizo, ale ty nebudou za 6-8 tisic. Manzelka ted resila neco podobneho a nakonec vybrala zas klasickej CRT NEC s uhloprickou 24 a dala za nej ve vyprodeji nakejch 5 tisic. Je to sice tezky a velky hovado, ale je to monitor na grafiku. Ja kdyz si hraju s Mayou tak na nem delam taky a mista na vsechny mozny okna je na plose celkem dost. No a o to asi de

Ja ty LCD taky prolejzal jestli bych si neco neporidil, ale na grafiku je potreba rozlizeni aspon 1600x1200 (na notebooku mam1440x1050 a na Mayu mi to prijde jako nezbytny minimum) a to dnesni LCD jeste moc nezvladaj. Resp zvladaj, ale od 30 000 nahoru. To je fakt jeste lepsi CRT.
Ale muzes zkusit nakou sirokouhlou 22 a poreferovat, jak se na tom dela treba v Autocadu

Rozliseni 1680x1050 by nemuselo bejt zas tak hrozny.