d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > České a Slovenské > Kupa Lcd Monitora > Pls Poradte
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 7,267
Joined: Nov 27 2005
Gold: 40.40
Jan 12 2008 01:15pm
kedze ma moja skola furt nuti kukat do obrazovky a moje Crtcko uz nejaky ten rok ma aj ked je flat uvazujem ze si kupim LCD
pouzitie:
grafika photoshop,
autocad-rysovanie (potrebujem vacsiu plochu), hry nie su prvorade,
hlavne aby som si nekazil oci furt
cena do nejakych 6-8k Sk

viem ze par ludi tu ma skusenosti s pocitacovymi komponentami napr.Mofo, Radmag ale aj ini zrejme,
budem vdacni za kazdy radu alebo vlastnu skusenost smile.gif
Member
Posts: 6,002
Joined: Mar 4 2006
Gold: 155.00
Jan 12 2008 04:59pm
znacku ti neporadim, ja mam ale acer a spoko. isiel by som do dvi pripojenia, s vysokym candelom smile.gif teda svietivostou a nizkou honotou zobrazenia v ms, to uz ale vacsina novych zvlada pod 5. v pripade ze by si chcel pozerat s niekym na tom aj filmy treba co najvacsi pozorovaci uhol. pri viacpalcovych si pozri aj velkost zrna, moze sa stat ze taka 19 ti zobrazi to iste co 17, len to bude zvacsene. reprakom a podobnym veciam na monitore sa racej vyhni.tuto stranku som nasiel tak si tam mozes vybrat:

http://porovnanie.katalog-monitorov.sk/
Member
Posts: 8,355
Joined: Feb 4 2006
Gold: 0.00
Jan 14 2008 05:09am
mam ja a sem spokojeny
E: juj ja zapomel http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10512007X000000AVX

This post was edited by sapier on Jan 14 2008 05:12am
Member
Posts: 5,177
Joined: Nov 13 2005
Gold: 0.00
Jan 14 2008 05:09am
Quote (sapier @ Mon, 14 Jan 2008, 12:09)
mam ja a sem spokojeny


vyrecne hovado rofl.gif
Member
Posts: 8,846
Joined: Dec 6 2005
Gold: 13.37
Jan 14 2008 02:15pm
doporučuji ti monitory Eizo, jsou sice o nějakej ten papír dražší, ale kvalitou se jim nix nevyrovná, fakt.
Member
Posts: 1,280
Joined: Mar 13 2006
Gold: 1,422.00
Jan 17 2008 01:32pm
no pokud na to mas tak samozrejme Eizo, ale ty nebudou za 6-8 tisic. Manzelka ted resila neco podobneho a nakonec vybrala zas klasickej CRT NEC s uhloprickou 24 a dala za nej ve vyprodeji nakejch 5 tisic. Je to sice tezky a velky hovado, ale je to monitor na grafiku. Ja kdyz si hraju s Mayou tak na nem delam taky a mista na vsechny mozny okna je na plose celkem dost. No a o to asi de smile.gif

Ja ty LCD taky prolejzal jestli bych si neco neporidil, ale na grafiku je potreba rozlizeni aspon 1600x1200 (na notebooku mam1440x1050 a na Mayu mi to prijde jako nezbytny minimum) a to dnesni LCD jeste moc nezvladaj. Resp zvladaj, ale od 30 000 nahoru. To je fakt jeste lepsi CRT.

Ale muzes zkusit nakou sirokouhlou 22 a poreferovat, jak se na tom dela treba v Autocadu smile.gif Rozliseni 1680x1050 by nemuselo bejt zas tak hrozny.


Go Back To České a Slovenské Topic List
Add Reply New Topic New Poll