d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > České a Slovenské > Chcu Si Koupit Psa > chcu rady jakeho
1238Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 12,000
Joined: May 28 2007
Gold: 13.37
Aug 24 2007 07:23am
a jak se o něj starat smile.gif každy post k plemenu/chovani plemena/a péče icon_pointr.gif dobrá rada for me ;P
Member
Posts: 2,485
Joined: Oct 19 2005
Gold: 3,809.00
Aug 24 2007 07:30am
Quote (Runn3r @ Fri, Aug 24 2007, 02:23pm)
a jak se o něj starat smile.gif každy post k plemenu/chovani plemena/a péče icon_pointr.gif dobrá rada for me ;P


Ehm, to je moje parketa... smile.gif Takže, napiš:

1. Jak velkej? ebo kapesní?
2. Chlupatej, drsnosrstej, krátkosrstej...
3. Kde bude? Doma, venku?
4. Na co ho chceš? Hlídání, mazlení, kynologická sporty, jinej druh výcviku, nebo jen že se nemáš komu vykecat?
5. Kolik času na něj máš denně?
6. Můžeš se mu věnivat celej rok? Máš případně za sebe náhradu?
7. Souhlasí s tim celá rodina, nebojej se psů neb neni někdo alergik?
8. Jakou povahu by měl mít - ostrej, hyperaktivní, akční, línej, gaučák, lidumil etc...
9. Máš zkušenosti s vícvikem?
10. Ujasnil sis, že tu pes bude 10+ let a ty se o něj budeš muset starat?

No, až tohle zodpvíš, můžem se pohnout dále smile.gif
Member
Posts: 4,181
Joined: Jun 4 2007
Gold: 202.00
Aug 24 2007 07:31am
civava→best !
Member
Posts: 12,000
Joined: May 28 2007
Gold: 13.37
Aug 24 2007 07:35am
Quote (UBU @ Fri, Aug 24 2007, 01:30pm)
Quote (Runn3r @ Fri, Aug 24 2007, 02:23pm)
a jak se o něj starat smile.gif každy post k plemenu/chovani plemena/a péče icon_pointr.gif dobrá rada for me ;P


Ehm, to je moje parketa... smile.gif Takže, napiš:

1. Jak velkej? ebo kapesní? - Velký
2. Chlupatej, drsnosrstej, krátkosrstej... Krátkosrtsý
3. Kde bude? Doma, venku? - Doma
4. Na co ho chceš? Hlídání, mazlení, kynologická sporty, jinej druh výcviku, nebo jen že se nemáš komu vykecat? - Mazlení,sporty
5. Kolik času na něj máš denně? - Kolik chcu klidně celý den <většinou s nim budu venku>
6. Můžeš se mu věnivat celej rok? Máš případně za sebe náhradu? náhrada je wink.gif a cely rok bych na něj klidně měl wink.gif
7. Souhlasí s tim celá rodina, nebojej se psů neb neni někdo alergik? - matce to je ejdno segru nevnimam
8. Jakou povahu by měl mít - ostrej, hyperaktivní, akční, línej, gaučák, lidumil etc... -akční , @ gaučák
9. Máš zkušenosti s vícvikem? už sem si něco četl a budu se tomu věnovat
10. Ujasnil sis, že tu pes bude 10+ let a ty se o něj budeš muset starat? - Jinak bych si ho nechtěl pořidit tongue.gif

No, až tohle zodpvíš, můžem se pohnout dále smile.gif - W8'ing for nxt lvl


A něco na sig bych chtěl mit =)

This post was edited by Runn3r on Aug 24 2007 07:39am
Member
Posts: 4,181
Joined: Jun 4 2007
Gold: 202.00
Aug 24 2007 07:40am
pekny stenata ... ale velky pes a doma to my moc do sebe nepasuje
Member
Posts: 7,604
Joined: Jan 31 2006
Gold: 155.00
Aug 24 2007 07:41am
www.google.com napis tam pes
Member
Posts: 2,485
Joined: Oct 19 2005
Gold: 3,809.00
Aug 24 2007 07:43am
Quote (Runn3r @ Fri, Aug 24 2007, 02:35pm)
Quote (UBU @ Fri, Aug 24 2007, 01:30pm)
Quote (Runn3r @ Fri, Aug 24 2007, 02:23pm)
a jak se o něj starat smile.gif každy post k plemenu/chovani plemena/a péče icon_pointr.gif dobrá rada for me ;P


Ehm, to je moje parketa... smile.gif Takže, napiš:

1. Jak velkej? ebo kapesní? - Velký
2. Chlupatej, drsnosrstej, krátkosrstej... Krátkosrtsý
3. Kde bude? Doma, venku? - Doma
4. Na co ho chceš? Hlídání, mazlení, kynologická sporty, jinej druh výcviku, nebo jen že se nemáš komu vykecat? - Mazlení,sporty
5. Kolik času na něj máš denně? - Kolik chcu klidně celý den <většinou s nim budu venku>
6. Můžeš se mu věnivat celej rok? Máš případně za sebe náhradu? náhrada je wink.gif a cely rok bych na něj klidně měl wink.gif
7. Souhlasí s tim celá rodina, nebojej se psů neb neni někdo alergik? - matce to je ejdno segru nevnimam
8. Jakou povahu by měl mít - ostrej, hyperaktivní, akční, línej, gaučák, lidumil etc... -akční , @ gaučák
9. Máš zkušenosti s vícvikem? už sem si něco četl a budu se tomu věnovat
10. Ujasnil sis, že tu pes bude 10+ let a ty se o něj budeš muset starat? - Jinak bych si ho nechtěl pořidit tongue.gif

No, až tohle zodpvíš, můžem se pohnout dále smile.gif - W8'ing for nxt lvl


Dobrý ohmy.gif) Základ tu je.

Velkej, krátkosrstej, gaučák a trochu sportovec, spíš procházkovej typ. Píšeš že bys chtěl dělat i sporty, máš představu jakej? Sportovní kynologii (klasika, obrany, stopy, poslušnost), agility (takovej parkur), frisbee, flyball, nebo třeba mushing? Nebo nemáš představu? Už se blížíme, momentálně si výběr snížil na nějakejch 5 plemen, až tohle zodpovíš, zbydou víceméně 2-3 kde ti pak hodim fotky.


Jinak otec mýho štěniska v akci, moje video snad taky dodám. http://www.mastermalinois.com/videa/Master_23_05_07.wmv
Member
Posts: 10,008
Joined: Jan 15 2006
Gold: 646.00
Aug 24 2007 07:46am
zoofil?
Member
Posts: 12,000
Joined: May 28 2007
Gold: 13.37
Aug 24 2007 07:46am
Quote (UBU @ Fri, Aug 24 2007, 01:43pm)
Quote (Runn3r @ Fri, Aug 24 2007, 02:35pm)
Quote (UBU @ Fri, Aug 24 2007, 01:30pm)
Quote (Runn3r @ Fri, Aug 24 2007, 02:23pm)
a jak se o něj starat smile.gif každy post k plemenu/chovani plemena/a péče icon_pointr.gif dobrá rada for me ;P


Ehm, to je moje parketa... smile.gif Takže, napiš:

1. Jak velkej? ebo kapesní? - Velký
2. Chlupatej, drsnosrstej, krátkosrstej... Krátkosrtsý
3. Kde bude? Doma, venku? - Doma
4. Na co ho chceš? Hlídání, mazlení, kynologická sporty, jinej druh výcviku, nebo jen že se nemáš komu vykecat? - Mazlení,sporty
5. Kolik času na něj máš denně? - Kolik chcu klidně celý den <většinou s nim budu venku>
6. Můžeš se mu věnivat celej rok? Máš případně za sebe náhradu? náhrada je wink.gif a cely rok bych na něj klidně měl wink.gif
7. Souhlasí s tim celá rodina, nebojej se psů neb neni někdo alergik? - matce to je ejdno segru nevnimam
8. Jakou povahu by měl mít - ostrej, hyperaktivní, akční, línej, gaučák, lidumil etc... -akční , @ gaučák
9. Máš zkušenosti s vícvikem? už sem si něco četl a budu se tomu věnovat
10. Ujasnil sis, že tu pes bude 10+ let a ty se o něj budeš muset starat? - Jinak bych si ho nechtěl pořidit tongue.gif

No, až tohle zodpvíš, můžem se pohnout dále smile.gif - W8'ing for nxt lvl


Dobrý ohmy.gif) Základ tu je.

Velkej, krátkosrstej, gaučák a trochu sportovec, spíš procházkovej typ. Píšeš že bys chtěl dělat i sporty, máš představu jakej? Sportovní kynologii (klasika, obrany, stopy, poslušnost), agility (takovej parkur), frisbee, flyball, nebo třeba mushing? Nebo nemáš představu? Už se blížíme, momentálně si výběr snížil na nějakejch 5 plemen, až tohle zodpovíš, zbydou víceméně 2-3 kde ti pak hodim fotky.


Jinak otec mýho štěniska v akci, moje video snad taky dodám. http://www.mastermalinois.com/videa/Master_23_05_07.wmv


ty pičo taky rullez biggrin.gif 8D oh
ale tohle nechcu wink.gif
@ mam velky keros wink.gif to by se 1 divil ;O


Quote (Esantin @ Fri, Aug 24 2007, 01:46pm)
zoofil?


kokoti hlava ?

This post was edited by Runn3r on Aug 24 2007 07:47am
Member
Posts: 2,485
Joined: Oct 19 2005
Gold: 3,809.00
Aug 24 2007 07:59am
No, pro tebe bych to viděl na kraťandu, neboli Krátkosrstá kólie, aktivní pes, kterej bude šťastnej, jakmile bude s tebou a bude dělat cokoliv, jen ne se pořád válet na gauči. Třeba tady: http://www.collie-smooth.com/ nebo klasika, labís, takový prase co miluje žrádlo a válení se, neni to na sporty a maj docela velký problémy se zdravím, hlavně s dysplazií kk, těžko vybereš zdravýho psa. Zlatá povaha, miláček, ale taky lenoch. Asi víš jak vypadá, ale přesto foto: http://www.labrador-dasty.estranky.cz/ No, by připadal v úvahu Dobrman, Belgickej ovčák, ale ty jsou ostrý. Trochu hůř cvičitelnej než ty předchozí je třeba Rhodézkej ridgeback, takovej opravdu líbivej pes, kteráho bych ti ale jako začátečníkovi nedoporučil. Z dalších co přicházej v úvahu: Boxer (klasika, neuděláš chybu, ale to zdraví), střední knírač: taky osvědčenej, občas hysterickej a uštěkanej - problém vy bytě, pak tu jsou lovecký plemena, jako výmazskej ohař, maďarskej - krásný, ale maj svý potřeby a pokud nejseš myslivec, budou se trápit. Předem zavrhuju, Staforda, Pita, Bulteriéry, rotvajlera atd. Každopádně jako začátečník a mladej psovod - vem si feňuli. Pokud se ani v jednom znavrhovaných nenajdeš, nezoufej, budem hledat dál.
Go Back To České a Slovenské Topic List
1238Next
Add Reply New Topic New Poll