d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > České a Slovenské >
Poll > This Is A Fine Place
Closed New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 12,982
Joined: Jul 19 2006
Gold: 116.11
Aug 7 2007 03:12pm
Kölcsey Ferenc:
Himnusz

Isten, áldd meg a magyart,
Jó kedvvel, bőséggel,
Nyújts feléje védő kart,
Ha küzd ellenséggel;
Bal sors akit régen tép,
Hozz rá víg esztendőt,
Megbűnhődte már e nép
A múltat s jövendőt!

Őseinket felhozád
Kárpát szent bércére,
Általad nyert szép hazát
Bendegúznak vére.
S merre zúgnak habjai
Tiszának, Dunának,
Árpád hős magzatjai
Felvirágozának.

Értünk Kunság mezein
Ért kalászt lengettél,
Tokaj szőlővesszein
Nektárt csepegtettél.
Zászlónk gyakran plántálád
Vad török sáncára,
S nyögte Mátyás bús hadát
Bécsnek büszke vára.

Hajh, de bűneink miatt
Gyúlt harag kebledben,
S elsújtád villamidat
Dörgő fellegedben,
Most rabló mongol nyilát
Zúgattad felettünk,
Majd töröktől rabigát
Vállainkra vettünk.

Hányszor zengett ajkain
Ozmán vad népének
Vert hadunk csonthalmain
Győzedelmi ének!
Hányszor támadt tenfiad
Szép hazám, kebledre,
S lettél magzatod miatt
Magzatod hamvvedre!

Bújt az üldözött s felé
Kard nyúl barlangjában,
Szerte nézett, s nem lelé
Honját a hazában,
Bércre hág, és völgybe száll,
Bú s kétség mellette,
Vérözön lábainál,
S lángtenger felette.

Vár állott, most kőhalom;
Kedv s öröm röpkedtek,
Halálhörgés, siralom
Zajlik már helyettek.
S ah, szabadság nem virúl
A holtnak véréből,
Kínzó rabság könnye hull
Árvák hő szeméből!

Szánd meg, isten, a magyart
Kit vészek hányának,
Nyújts feléje védő kart
Tengerén kínjának.
Bal sors akit régen tép,
Hozz rá víg esztendőt,
Megbűnhődte már e nép
A múltat s jövendőt!

This post was edited by Gyuladze on Aug 7 2007 03:16pm
Banned
Posts: 4,009
Joined: Oct 2 2006
Gold: 370.00
Warn: 20%
Aug 7 2007 03:13pm
Hóditslukvszka megeszka eztszka forumka ^^
Member
Posts: 6,379
Joined: Oct 29 2006
Gold: 717.50
Aug 7 2007 03:15pm
OK
Member
Posts: 6,761
Joined: Feb 6 2006
Gold: 9.00
Aug 7 2007 03:17pm
jaja teta.
Member
Posts: 8,345
Joined: Feb 4 2007
Gold: 3,582.35
Aug 7 2007 06:06pm
adfspojga asd po ? ftw
Member
Posts: 12,000
Joined: May 28 2007
Gold: 13.37
Aug 7 2007 06:19pm
hogy van ? szeretkeK ! ! !!
Member
Posts: 8,846
Joined: Dec 6 2005
Gold: 13.37
Aug 7 2007 11:50pm
Dovolil bych si nesouhlasit se třetím odstavcem
Member
Posts: 505
Joined: Jul 12 2007
Gold: Locked
Trader: Scammer
Warn: 10%
Aug 8 2007 01:25am
dovolil bych na to prcat vubec nevim o co jde smile.gif
Member
Posts: 11,076
Joined: Jan 6 2007
Gold: 5,871.00
Aug 8 2007 05:35am
Quote (GarNieRMyloVe @ Wed, Aug 8 2007, 07:25am)
dovolil bych na to prcat vubec nevim o co jde smile.gif


estala kokonut ty bula, ez enni ta provda?
Member
Posts: 1,925
Joined: Jul 30 2007
Gold: 2.00
Aug 8 2007 05:50am
Quote (GarNieRMyloVe @ Wed, Aug 8 2007, 07:25am)
dovolil bych na to prcat vubec nevim o co jde smile.gif


Asi tak. Hlavně nechápu co to tady dělá, nemá to bejt jenom cz sk?
Go Back To České a Slovenské Topic List
Closed New Topic New Poll