d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > České a Slovenské > Sem Nasranej Jak Hovado
Prev17891011Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 27,934
Joined: Nov 24 2006
Gold: 37,063.00
Apr 20 2008 04:08am
tohle je dukaz toho jak moc malo se evropa zmenila za poslednich 50 let

tenkrat tu byli nemci co si mysleli ze nemec > all

a dneska tu sou lidi co si mysli ze clovek > all

principielne v tom rozdil neni, akorat se meni subjekt ve vztahu nadrazenosti, kdy tu dneska nejsou lide kteri maji pocit ze maji pravo rozhodovat o zivote a smrti zidu (ktery jsou podle nich podradny) ale maji pocit ze maji pravo rozhodovat o zivote a smrti zvirat (kery sou podle nich podradny)

takze tahle filozofie neni nic novyho, akorat byla trochu upravena smile.gif


takze reseni: kadyho vedce nebo cloveka kerej se chova jako hitler, zastrelit jako hitlera, izi
Member
Posts: 14,828
Joined: Jan 17 2006
Gold: 10,388.99
Apr 20 2008 04:44am
Quote (DJVibrejtr @ Sun, Apr 20 2008, 11:08am)
tohle je dukaz toho jak moc malo se evropa zmenila za poslednich 50 let

tenkrat tu byli nemci co si mysleli ze nemec > all

a dneska tu sou lidi co si mysli ze clovek > all

principielne v tom rozdil neni, akorat se meni subjekt ve vztahu nadrazenosti, kdy tu dneska nejsou lide kteri maji pocit ze maji pravo rozhodovat o zivote a smrti zidu (ktery jsou podle nich podradny) ale maji pocit ze maji pravo rozhodovat o zivote a smrti zvirat (kery sou podle nich podradny)

takze tahle filozofie neni nic novyho, akorat byla trochu upravena smile.gif


takze reseni: kadyho vedce nebo cloveka kerej se chova jako hitler, zastrelit jako hitlera, izi


1. hitlera nikdo nezastřelil
2. měl si někdy steak ? zamysli se nad tim.
3. to jak si to představuješ ty je strašně povrchní .. to by ses rovnou moh přidat ke komoušům co tvrdili, že je buržoazie vykořisťuje a že nad ně nadřazuje... a jak to dopadlo.
4. DJVibrejtr
5. henklbach
6. prosím rozveď eště svoje pochody ^^
Member
Posts: 27,934
Joined: Nov 24 2006
Gold: 37,063.00
Apr 20 2008 04:56am
Quote (Sobcz @ Sun, 20 Apr 2008, 12:44)
1. hitlera nikdo nezastřelil
2. měl si někdy steak ? zamysli se nad tim.
3. to jak si to představuješ ty je strašně povrchní .. to by ses rovnou moh přidat ke komoušům co tvrdili, že je buržoazie vykořisťuje a že nad ně nadřazuje... a jak to dopadlo.
4. DJVibrejtr
5. henklbach
6. prosím rozveď eště svoje pochody ^^


tak jako steak sem mel jen x (x=1-3) abych zjistil ze takovy veci pro me nejsou.

kazdopadne povrchni jsou tvoje myslenky, protoze ty vidis cloveka kerej zabiji treba tu kocku a myslis si ze je to jiny nez clovek kery posila zida do koncentraku

ja naopak jdu hloub, a vidim ze v prvnim pripade je clovek presvedcenej o svy nadrazenosti a zabiji jak chce, v druhym pripade je presvedcenej o svy nadrazenosti a zabiji jak chce


takze pred tim nez budes priste pouzivat nejaky slovicka, radsi se podivej do slovniku co znamenaj, pak totiz vypadas jak dement, kk?

a kazdej vi ze hitlera nezastrelili, z toho co sem napsal primo nevzni ze bych simyslel opak, a nikdo nepotrebuje tvy lekce z historie
Member
Posts: 3,705
Joined: Nov 3 2005
Gold: 175.00
Apr 20 2008 05:11am
Quote (DJVibrejtr @ Sun, 20 Apr 2008, 11:08)
tohle je dukaz toho jak moc malo se evropa zmenila za poslednich 50 let

tenkrat tu byli nemci co si mysleli ze nemec > all

a dneska tu sou lidi co si mysli ze clovek > all

principielne v tom rozdil neni, akorat se meni subjekt ve vztahu nadrazenosti, kdy tu dneska nejsou lide kteri maji pocit ze maji pravo rozhodovat o zivote a smrti zidu (ktery jsou podle nich podradny) ale maji pocit ze maji pravo rozhodovat o zivote a smrti zvirat (kery sou podle nich podradny)

takze tahle filozofie neni nic novyho, akorat byla trochu upravena smile.gif


takze reseni: kadyho vedce nebo cloveka kerej se chova jako hitler, zastrelit jako hitlera, izi


tak tohle je pekna blbost

Quote (DJVibrejtr @ Sun, 20 Apr 2008, 11:56)
kazdopadne povrchni jsou tvoje myslenky, protoze ty vidis cloveka kerej zabiji treba tu kocku a myslis si ze je to jiny nez clovek kery posila zida do koncentraku


ted sem videl cloveka co rozmaz mouchu novina, ale na to, ze by posilal lidi do koncentraku moc nevypadal

This post was edited by pugacov on Apr 20 2008 05:15am
Member
Posts: 14,828
Joined: Jan 17 2006
Gold: 10,388.99
Apr 20 2008 08:16am
Quote (DJVibrejtr @ Sun, Apr 20 2008, 11:56am)
tak jako steak sem mel jen x (x=1-3) abych zjistil ze takovy veci pro me nejsou.

kazdopadne povrchni jsou tvoje myslenky, protoze ty vidis cloveka kerej zabiji treba tu kocku a myslis si ze je to jiny nez clovek kery posila zida do koncentraku

ja naopak jdu hloub, a vidim ze v prvnim pripade je clovek presvedcenej o svy nadrazenosti a zabiji jak chce, v druhym pripade je presvedcenej o svy nadrazenosti a zabiji jak chce


takze pred tim nez budes priste pouzivat nejaky slovicka, radsi se podivej do slovniku co znamenaj, pak totiz vypadas jak dement, kk?

a kazdej vi ze hitlera nezastrelili, z toho co sem napsal primo nevzni ze bych simyslel opak, a nikdo nepotrebuje tvy lekce z historie


Aspon neco o historii a o filosofii vim a dokážu rozeznat rozdíly mezi masovym zabíjení lidí z přesvědčení a nebo pro zábavu a pro dělání machra. Myslim že Hitler si nic na video nenatáčel a neukájel se tim. Esli si viděl Norimberskej proces tak poznáš jaký některý ty náckové byli maniaci a gumy. Kolik si za život přejel slimáků ? Neřikám že úmyslně ale výsledek je stejnej. Nikdo neřiká že tydle lidi nejsou dementi ale porovnávat je s hitlerem je trochu trhlý. Navíc v dnešní společnosti masokombinátů, brojlerů atd se člověk nemůže ničemu divit. Ty třeba přímo ty kuřata netýráš ale jsi součástí společnosti která se na tom ať chce nebo ne nepřímo podílí. A nevim proč sis to vzal tak osobně.
Member
Posts: 27,934
Joined: Nov 24 2006
Gold: 37,063.00
Apr 20 2008 08:44am
mozna proto ze me nastvalo to ze sem povrchni nebo ze je to povrchni nebo jaks to rekl



ale budiz, pokud rozumis filozofii, tak mi rekni jaky je podle tebe rozdil (ne z praktickyho hlediska, ale z toho filozofickyho) mezi tim kdyz clovek jde, rekne si "ja sem vic nez nejakej rus nebo polak nebo zid" a zastreli je a kdyz jde jinej clovek a rekne si "ja sem vic nez opice pes nebo kralik" a zastreli je.

kdyz dokazes najit rozdil mezi tema myslenkama, jinej nez to ze v jednom pripade je mrtvej clovek a v druhym "jenom" zvire tak uznam pravdu, omluvim se za to jak sem na tebe vyjel a treba i budu ochotnej pripustit ze to trochu povrchni je


pred tim ale nez se nad tim zamyslis uvedom si tohle (kdyz chapes filozofii tak to asi vis ale jenom tak pro jistotu smile.gif )

a) clovek nikdy nedela veci o kterych veri ze nejsou dobry, clovek muze udelat miliony hnusu, ale vzdy proto ze veri ze je to to nejlepsi....
cool.gif predtim nez zacnes rikat ze je neco prehnany nebo tak, zkus se vzit do druhy strany, nebo do objektu pozorovani, priklad:

za hitlerovskyho nemecka lidi vyrustaly a zili v domeni ze zabitim nejakyho slovana nebo tak vlastne delaj dobre, a tak proti tomu nic nemeli nebo to sami praktikovali
nam vsem to ofc pripada spatny, protoze vyrustame v rozumnejsi spolecnosti, a odsuzujeme to
a vyrustame ve spolecnosti, kde mas pravdu o vsem cos rikal s tema podnikama, a proto delame to co delali za toho hitlera, schvalujeme a nebo dokonce zabijime to co povazujeme za podradny

a ted prijde to co je opravdova filozofie: zkus se zamyslet, co by si o nas rekl ne rozumnejsi clovek, ale opravdu rozumny: ze stale po 50-60 letech furt vyvrazdujeme to co se nemuze branit a co sami na zaklade dobovych priorit povazujeme za menecenne a podradne
Member
Posts: 14,828
Joined: Jan 17 2006
Gold: 10,388.99
Apr 20 2008 09:06am
Quote (DJVibrejtr @ Sun, Apr 20 2008, 03:44pm)
ale budiz, pokud rozumis filozofii, tak mi rekni jaky je podle tebe rozdil (ne z praktickyho hlediska, ale z toho filozofickyho) mezi tim kdyz clovek jde, rekne si "ja sem vic nez nejakej rus nebo polak nebo zid" a zastreli je a kdyz jde jinej clovek a rekne si "ja sem vic nez opice pes nebo kralik" a zastreli je.


Nejde o to že je zastřelí, ale proč je zastřelí. Podle mě se nikdo nesnaží systematicky vyhladit všechny kočky nebo psi .. prostě sou to jen dementi co nemaj žádný "vyšší poslání", jen sou to takový blbci co si myslej, že je to sranda a že se tim vytáhnou na stejně dementní kámoše. Třeba je láká ta mediální popularita. Skoro bych se vsadil že kdyby byl ten dement jedinej člověk na světě tak by neměl potřebu todle dělat, protože by tim nikoho nemoh oslnit

Quote (DJVibrejtr @ Sun, Apr 20 2008, 03:44pm)
kdyz chapes filozofii tak to asi vis

Quote (DJVibrejtr @ Sun, Apr 20 2008, 03:44pm)
ale budiz, pokud rozumis filozofii, tak mi rekni jaky je podle tebe rozdil


rozumět filosofii ? to de ? podle mě jen člověk může znát historii filosofii a orientovat se v jednotlivejch směrech .. ale rozumět jí.. na tom něni čemu rozumět. Filosofie = láska k moudrosti. Jde o názory ne o něco, co by mělo jasnej závěr nebo jasnou pravdu .. proto je to tak lákavý a zajímavý.

Quote (DJVibrejtr @ Sun, Apr 20 2008, 03:44pm)
a) clovek nikdy nedela veci o kterych veri ze nejsou dobry, clovek muze udelat miliony hnusu, ale vzdy proto ze veri ze je to to nejlepsi....


To neni pravda, spousta lidí je nucenejch do něčeho co dělat nechtěj ... jen nechtěj třeba bejt mrtvý + propaganda dělá strašně moc + spousta lidí se o to určitě určitě ani nezajímala. Zajímalo je akorát esli se jejich děti vrátěj z fronty a doufali že skončí válka.

Quote (DJVibrejtr @ Sun, Apr 20 2008, 03:44pm)
cool.gif predtim nez zacnes rikat ze je neco prehnany nebo tak, zkus se vzit do druhy strany, nebo do objektu pozorovani, priklad:

za hitlerovskyho nemecka lidi vyrustaly a zili v domeni ze zabitim nejakyho slovana nebo tak vlastne delaj dobre, a tak proti tomu nic nemeli nebo to sami praktikovali
nam vsem to ofc pripada spatny, protoze vyrustame v rozumnejsi spolecnosti, a odsuzujeme to
a vyrustame ve spolecnosti, kde mas pravdu o vsem cos rikal s tema podnikama, a proto delame to co delali za toho hitlera, schvalujeme a nebo dokonce zabijime to co povazujeme za podradny


Ono zpětně nepoznáš kolika lidem to vadilo ale jen nechtěli bejt zabáslí nebo skončit v koncentráku a kolik lidí to opravdu silně podporovalo a bylo zmateno tou ideologií... většina lidí to stejně podporovala zezačátku protože chtěli práci... Ono mít inflaci několik miliónů procent je pro dnešního člověka asi dost nepochopitelný. Stejně to akorát dokazuje, že se každej stará akorát vo to aby měl kousek žvance a teď to nazvu hnusně tydle "vedlejší zájmy" NSDAP jim byly uprdele.

Quote (DJVibrejtr @ Sun, Apr 20 2008, 03:44pm)
a ted prijde to co je opravdova filozofie: zkus se zamyslet, co by si o nas rekl ne rozumnejsi clovek, ale opravdu rozumny: ze stale po 50-60 letech furt vyvrazdujeme to co se nemuze branit a co sami na zaklade dobovych priorit povazujeme za menecenne a podradne


Podle mě nejde o to že bysme hledali něco podřadnýho a to cíleně zabíjele protože je to podřadný... jen je prostě pro člověka přirozený "lovit" i když dneska už to s lovem nemá nic společnýho .. prostě dneska je to polidštělej zákon přírody.

PS: na čárky atd. se nekoukejte.. sem línej to vopravovat po sobě.
Member
Posts: 27,934
Joined: Nov 24 2006
Gold: 37,063.00
Apr 20 2008 11:45am
Na carky se nekoukam kdyz je sam nepisu biggrin.gif akorat to zdrzuje...


jinak nemas pravdu v tom, ze se nepocita pokud je clovek donucenej udelat neco hroznyho atd vis cos rekl... pocita se to, clovek udela to cemu veri, veri ze je spravny aby prezil, a ze ta cena kterou ostatni zaplati za jeho zivot stoji, jinak by to nedelal... samozrejme ale tohle je slozitejsi tema takze na to neodpovidej, tady se nechci hadat, jde o to, ze existuje vic podledu na tuhle problematiku a ze je to cely sporny...tzn pravda neni znama smile.gif

a k tomu polidstenymu zakonu prirody... timhles cos rekl se daji daji ospravedlnit vsechny ciny ve vsechnvalkach sveta... "kdyz si to clovek muze dovolit a nikdo nema silu mu vzdorovat, tak je to v poradku"


vis stale mam pocit ze nechapes to co se snazim rict, jde o to ze to co je spravny je posuzovano dobou... takze to co se delo za valky tehdy (zvlaste ty agresori) nebylo spatny, a kdyby vyhrali ti druzi tak by to nebylo spatny nikdy, a to ze to dnes povazujeme za spatny je pouze dusledek toho ze vyhrali spojenci

tot teorie, nad kterou by se clovek mel povznest a rict si tohle: existuje rad veci ve kterym je dulezita dustojnost, ne dustojnost pro ostatni, na tu sere pes, ale dustojnost pro cloveka = schopnost respektovat ostatni tak jako sami sebe, vazit si zivota a toho co je spravne (tohle jsem nazval dustojnosti protoze me nenapadlo lepsi oznaceni ^^)


a ja se celou dobu snazim rict jednu vec: tak jako byli po valce vyhledavani lidi a popravovani za neco co delali s nejsisci vuli a naprosto presvedceni o spravnosti sveho jednani, tak stejne tak dneska by, v pripade utopickeho scenare ze by jednou lidem vladl nekdo rozumnej, dneska by spousta lidi taky musela bejt popravena za spoustu veci ktery jsou dnesni spolecnosti brany jako normal.

cely je to o tomhle: bud prijmes to co ti podstrcila spolecnost, a nebo si udelas vlastni nazor
to ze ti spolecnost rika ze clovek ma pravo rozhodovat o zivote a smrti "jakyhokoliv nizsiho tvora" ve vesmiru jeste neznamena ze to tak je...a ten upravenej zakon prirody sem uz vysvetlil wink.gif
Member
Posts: 3,785
Joined: Feb 20 2006
Gold: 25,797.87
Apr 20 2008 12:22pm
ku podivu sem se snažil do toho rozhovoru mezi váma páč tady zapojovat je celkem ted už těžké proto píšete zatím jen vy dvá wink.gif
podle mě máte pravdu v jednom ten a v druhým zase onen

ale ono přivnávat válku k týráníí zvířat je celkem nesmysl-snad jen zhlediska tý nadřazenosti

to že lidi sou si jistí o své nadřazenosti je jasný ale tady právě má bejt ta rozumná společnost která by to zatrhla
kdyby byla společnost vychována k tyrání zvířat tak by šel proti společnosti ten kdo by to nedělal
ale jednou už ta společnost je taková a měli by se tim řídit všichni
jasný že tady budou vždy odpůrci atd to prostě nejde

ale prostě nemám tohle rád a pokud sem v této společnosti tak chci aby se to více trestalo

stejně je to svět do kterého sme se narodili a zemřeme lidi k tomu přistupují každý po svém
stejně jednou bude konec
sme lidi kurvíme živ prostředí atd ale každou hrajeme svojí roli k které sme byly stvořeni
i zvířata dělej svoje role hmyz taky
kdyby bylo mín lidí taky by to vypadalo jinak čím víc tím hůř
ale příroda si to doufam zase zajístí smile.gif
tje ale mimo téme tongue.gif ted žijeme zde a tady

ale ke konci bych chtěl říct že se to týká tenhle topic jen té jedné oblasti o těch bezbranejch tvorečkům teda o proti nám
loveckej instinkt ok. ale pro potěšení nebo vlastní dobro je to prostě blbost. fuj na druhou

This post was edited by Lua on Apr 20 2008 12:25pm
Member
Posts: 11,458
Joined: Aug 28 2005
Gold: 2.36
Apr 20 2008 03:12pm
mno dalsi rozdil je ten, ze lide chovaji zvirata, at uz psy, kocky a pak zvirata jako je krava, prase, kure atd, ktera jsou urcena k potrave.


hitler nechoval zidy ani k potrave and pro zabavu, chtel je vyhladit. zabijel je jen tak, v tom je ten rozdil.
Go Back To České a Slovenské Topic List
Prev17891011Next
Add Reply New Topic New Poll