Kdysi bylo jasno:



Padlo tady dost názorů a souhlasím s tím, že to proč je vůči nim citěna nenávist, je pro jejich chování a přístup, než kvůli barvě kůže.
Rozhodně ale nemá cenu házet všechny do jednoho pytle, protože by se takto lehko mohl odsoudit každý.
U nás ve městě žije cca 4 / 5 rodin Romů. Žijou odděleně a můžu říct, že to je celkem v pohodě. A to je právě ono - když žijou děleně, tak to jde,
jakmile jdou do skupin, začinají vystrkovat růžky, začíná dovolování atd...
Problém je v tom, že ve většině případech se sdružují a další problém je v tom, že mi je k tomu podněcujeme tím, že jim dáváme pocítit, že
jsou odlišný (barvou kůže) a že jsou "tady" v menšině a jim tak nezbývá nic jiného, než držet pohromadě. Lehko potom zjistili, že ve skupině
vytváří strach a obavy a díky jejich živelnosti a pocitu utlačovaní, toho využívají k napadání nevinných občanů a k dalším zlotřilostem.
Probém je také v jejich přístupu k jakékoliv činnosti (výjimkou je dělaní dětí), kde se drží hesla:" Proč bych měl něco dělat, když
mohu pobírat peníze zadarmo ze socialních přídavků a proč bych to měl kupovat, když si to mohu "vzít"..." (dopuručují 4,5 z 5ti Romů).
Právě tohle využívání děr v našich zákonech je asi nejhorší a v momentě, kdy se obyčejný člověk dostane do životní tísně,
tak právě díky těmto příživníkům, těžko dostává zastání na úřadech a setkává se jen s neochotou, štosy dokumentů a nepříjemných pohledů, jestli
se náhodou nejedná o dalšího lenocha a povaleče...