d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > ÄŚeskĂ© a SlovenskĂ© > Občané Romské Národnosti > :P
Prev14567812Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 5,536
Joined: Feb 27 2006
Gold: 2,942.45
Mar 19 2007 08:05am

Kdysi bylo jasno: biggrin.gif





Padlo tady dost názorů a souhlasím s tím, že to proč je vůči nim citěna nenávist, je pro jejich chování a přístup, než kvůli barvě kůže.
Rozhodně ale nemá cenu házet všechny do jednoho pytle, protože by se takto lehko mohl odsoudit každý.
U nás ve městě žije cca 4 / 5 rodin Romů. Žijou odděleně a můžu říct, že to je celkem v pohodě. A to je právě ono - když žijou děleně, tak to jde,
jakmile jdou do skupin, začinají vystrkovat růžky, začíná dovolování atd...
Problém je v tom, že ve většině případech se sdružují a další problém je v tom, že mi je k tomu podněcujeme tím, že jim dáváme pocítit, že
jsou odlišný (barvou kůže) a že jsou "tady" v menšině a jim tak nezbývá nic jiného, než držet pohromadě. Lehko potom zjistili, že ve skupině
vytváří strach a obavy a díky jejich živelnosti a pocitu utlačovaní, toho využívají k napadání nevinných občanů a k dalším zlotřilostem.
Probém je také v jejich přístupu k jakékoliv činnosti (výjimkou je dělaní dětí), kde se drží hesla:" Proč bych měl něco dělat, když
mohu pobírat peníze zadarmo ze socialních přídavků a proč bych to měl kupovat, když si to mohu "vzít"..." (dopuručují 4,5 z 5ti Romů).
Právě tohle využívání děr v našich zákonech je asi nejhorší a v momentě, kdy se obyčejný člověk dostane do životní tísně,
tak právě díky těmto příživníkům, těžko dostává zastání na úřadech a setkává se jen s neochotou, štosy dokumentů a nepříjemných pohledů, jestli
se náhodou nejedná o dalšího lenocha a povaleče...

Member
Posts: 19,970
Joined: Sep 15 2005
Gold: 27,084.00
Mar 20 2007 09:28am
" kdysi " to měli dobře zařízený smile.gif
Member
Posts: 3,087
Joined: Feb 7 2007
Gold: 303.60
Mar 22 2007 12:12pm
Tak z tohodle je mi totálně na blití: http://www.deniksip.cz/krimi/rom_soud_karvina070322.html
Member
Posts: 10,008
Joined: Jan 15 2006
Gold: 646.00
Mar 22 2007 12:28pm
Quote (zerkii @ Thu, Mar 22 2007, 06:12pm)
Tak z tohodle je mi totálně na blití: http://www.deniksip.cz/krimi/rom_soud_karvina070322.html


morgosi zasrany..
Member
Posts: 19,970
Joined: Sep 15 2005
Gold: 27,084.00
Mar 22 2007 12:51pm
Quote (zerkii @ Thu, Mar 22 2007, 06:12pm)
Tak z tohodle je mi totálně na blití: http://www.deniksip.cz/krimi/rom_soud_karvina070322.html


tak to sem ještě nežral tohle to.......
Member
Posts: 1,536
Joined: Feb 17 2006
Gold: 950.76
Mar 22 2007 12:57pm
podmienka? to mi pripomina zaciatok kmotra
Member
Posts: 12,678
Joined: Oct 26 2006
Gold: 6.00
Mar 27 2007 12:38pm
Fu romove ..
Banned
Posts: 3,555
Joined: Dec 7 2006
Gold: 0.26
Warn: 90%
Mar 27 2007 12:50pm
nemam rad rasisty ;d
Member
Posts: 19,970
Joined: Sep 15 2005
Gold: 27,084.00
Mar 27 2007 01:35pm
Quote (Nipik @ Tue, Mar 27 2007, 06:50pm)
nemam rad rasisty ;d


nemáš ? -.- vyříkáme biggrin.gif
Banned
Posts: 3,555
Joined: Dec 7 2006
Gold: 0.26
Warn: 90%
Mar 27 2007 01:39pm
smile.gif co vam na nich vadi ? smile.gif sou to zmrdi ... NAKY!!!
Go Back To České a Slovenské Topic List
Prev14567812Next
Add Reply New Topic New Poll