takze par let uz pracuju jako osbni trener, mam neco malo odzavodeno v silovych sportech tak se k tomu trochu vyjadrim protoze zrovna nemam co delat

- BMI je nesmysl, resp je to nejaky zakladni ukazatel u necvicici populace ale pro sportovce je nepozitelnej protoze trenujici clovek ma jiny pomer svalove hmoty v tele... ja sam jsem v nejlepsi forme mel kolem 107kg na 185cm vysky a tlustej jsem teda rozhodne nebyl protoze jsem mel telesny tuk nekde kolem 12% a kdybych se mel ridit nejakou pitomou BMI tabulkou tak bych byl uz obezni

- pribirani ve veku nejakych 15-18 let muze byt snadny nebo naopak obtizny, zalezi na rychlosti celkovyho telesnyho vyvoje, nekdo uz v 15ti letech neroste a fyzicky uz je prakticky dospely a nekdo jeste v 19ti vypada jako by mu bylo sotva 15... je to predevsim otazka hormonu, ja jsem jeste v prvaku na stredni pri vysce 185cm vazil 58 kilo a kdyz jsem maturoval tak jsem mel rovnych 100, stalo me to tri roky treninku a dodrzovani jidla ale s ohledem na to ze me to strasne bavilo a bude me to bavit porad tak mi to vyhovovalo maximalne... taroven je ten trenink takova dobra katarze at uz po praci nebo jakymkoliv jinym psychickym vypeti, vyplavite trochu endorfinu, vycistite hlavu, prijemne se unavite a je vam dobre
- necvicte doma, mozna to zni divne ale k treninku doma se muzete teprve casem propracovat az budete na mnohem vyssi urovni... proc? protoze po nekolika letech treninku uz budete mit dobrou techniku a taky motivaci na to abyste doma odcvicili to co mate a odcvicili to spravne kdezto zacatecnik to bude flakat a je tu dost velky riziko ze si spatnym cvicenim zpusobi ruzny svalovy disbalance a udela vic skody nez uzitku
- nekdo tu doporucoval doplnky od NUTRENDU... nutrend nebrat, to je tak akorat krmeni pro prasata