Quote (DJVibrejtr @ Mon, 28 Apr 2008, 14:15)
jenze ty viry se k tobe dostanou vzdycky, tomju zabranit nejde...vis akorat v cem je rozdil?
mas normalni viry co maj delat na pocitaci nejakou neplechu, kdyz je ten vir novej, tak ti chvili, cca par dnu dela problemy, pak je "patched", a antvir si s nim poradi
u keylogg viru ale staci aby byl na pocitaci par sec, a kdyz je pak po par dnech patched, tak uz je pozde (o par dnu)
a jelikoz pokud vim jeste nekdo nevynalezl AI, aby bylo mozny rozpoznavat viry pozorovanim, tak jde poznat akorat vir kerej je znamej
a vzhledem k faktu ze vir je znamej & odstranitelnej az po hodinach spis dnech, tak sme v zacarovanym kruhu protoze to uz ses keylogged milionkrat
ofc si muzes koupit vecicky za par desitek milionku a udelat obranu jeko ma CIA, ale to je prave to o cem mluvim... kdyz mas RL a hrajes pro zabavu, tak asi spis ne ze? 
tak teda polopatisticky...
ako sa k tebe dostane keylogger? bud z random stranky ktoru navstivis, alebo spolu s niecim co stiahnes.
prva moznost sa da velmi jednoducho eliminovat - ci uz pouzivanim niecoho ineho ako IE alebo instalaciou velmi uzitocneho programu ktory je zadara - noscript (
http://noscript.net/ ). Tym eliminujes moznost ze kliknes na nejaky link, z ktoreho sa k tebe dostane cokolvek nechcene.
K tomu stahovaniu je snad iba jedna rada ak si nedokazes otuknut ci je ten program cisty - nestahovat blbosti.
Ten program sa k tebe jednoducho inak ako takto nedostane. (teda v pripade ze k tebe nedojde sused a nenainstaluje ti ho:))