d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > České a Slovenské > -- Mam Dotaz Ohledne Sve Vahy --
Prev123459Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 12,813
Joined: Jan 21 2005
Gold: 3,925.00
Oct 20 2007 05:27am
Alespon nejake zajimave tema.

Pokusim se trochu poradit ,ale jsem laik a predem se omlouvam, ze pisu bez hacku/carek, ale jsem trochu pohodlny :-)

A nasledujici clanek se bude venovat " nabirani svalove hmoty"

Nejdrive trochu obecne o problemu:

Zakladni pravidlo zni, ze pokud chceme pribrat pul kilogramu tydne, musime zvysit energeticky prijem o zhruba 2000 kJ. Jenze neni to tak jednoduche jelikoz reakce organismu jsou individualni, At uz se jedna o hubnuti nebo o nabirani hmoty. Telesna hmostnost je geneticky predurcena a telo ji prizpusobuje svuj metabolismus. Staci se podivat na sve rodice ci prarodice a muzeme mit predstavu o tom co jsme dostali do vinku. Metabolismus velmi stihlych lidi byva navic zrychleny, takze spaluji vice energie i bez vetsi namahy.

Jidlo je samozrejme zaklad pribrani . ovsem pozor ! Urcite nedoporucuji se zacist precpavat vsim co nam prijde pod ruku. A uz vubec ne na noc. Posledni jidlo bychom meli jist zhruba 2 hodiny pred tim nez pujdeme spat. Takze misto toho abychom se " naprali " cokoladou ,chipsy, buckem ap. nezdravymi potravinami je treba zvolit prislusnou vyzivovou dietu.
Cilem je narust svalove hmoty a ne tukovych rezerv o cholesterolu ap ani nemluve ( ikdyz je vice druhu cholesterolu a nakonec i ten je zivotne dulezity ikdyz v primerenem mnozstvi).
Doporuceny denni prijem energie by pak mel byt kolem 12k kJ denne (cca 105g bilkovin, 420g sacharidu,80g tuku ) [ale todle je trochu zjednodusene ptze individualni hodnoty se mohou lisit]. Je treba jist pravidelne, alespon 6x denne, pricemz snidane by mely byt bohate, slozene z peciva (nejlepe celozr.), bilkovinnych potravin (jogurt, syr, tvaroh,sunka..) , kvalitniho tuku (radeji rostlinneho) a zeleniny nebo ovoce.
Obed (polevka+hl.jidlo) je vhodne doplnit o predkrm nebo moucnik. Dulezita je i poledni a odpol. svacina. A muzeme si doprat i druhou veceri.
Je treba jist kvalitni potraviny (coz neco stoji, ale tak co bychom neudelali por zdravi ze?) Bilkoviny pokryjeme z masa , ryb, mleka a mlecnych vyrobku ( samozrejme pokud ma nekdo alergii ap musi tomu vhodnou skladbu prizpusobit).
Ze sacharidu : celozrnne pecivo, cerealie, ryze, brambory ci testoviny. Muzeme pripadne zaradit i sacharidove ci bilkovinne napoje (napr nutridrink, resource protein drink atd .bezne v lekarnach) > tady se doporucuji poradit s nejakym odbornikem a nechat to pripadne na pozdeji.

Posilujeme: (dopurucuji nejakeho odbornika at se tady vyjadri)
Je dobre ze si zaradil fyzickou aktivitu (posilovani, cviceni) , ale je prave mozne jak uz tu nekdo podotkl ze nemas tzv. ji z ceho budovat.Nejlepsi je nechat si sestavit treninkovy program na miru, ale tak posilovat se da i doma (nejdrive se zamerit na posileni bricha+zad a postupne pridavat dalsi partie a nejaka zavazi ...
Cviky najdes treba tady: http://www.f-sport.cz

Tip na zaver !
Doporucuji dobrou stranku (ikdyz je jich nepochybne vice) : http://www.flora.cz > e-kalkulacka
tam se zaregistruj (je to anonymni) a vyber si program " hodte se do formy " tam je takova sikovna "kalkulacka" se kterou si presne na telo "usijesi " jidelnicek i ziskas i doporuceni vhodne fyzicke aktivity (+online poradna atd... si najdi)

edit: Bmi neni stoprocentne smerodatne cislo (zalezi na telesne konstituci, svalome objemu ap - napr u svalnatych sportovcu by ty hodnoty prekrocily i 25 ,ale nemuzeme rict ze trpi nadvahou ?) takze neprecenovat
BMi (body mass index) = vaha (v kg) / vyska v (m) na druhou
(udavane "normalni hodnoty 19-25 )

Takze vsem co na sobe hodloji zapracovat preji hodne uspechu a veselou mysl.
wink.gif

This post was edited by Rakiii on Oct 20 2007 05:36am
Member
Posts: 11,458
Joined: Aug 28 2005
Gold: 2.36
Oct 20 2007 06:15am
Quote (Jameess @ Sat, Oct 20 2007, 11:26am)
nechapu jak si nato cislo prisel biggrin.gif


mno vah=64:vyska na druhou, to je 1.89x1.89 a z toho mi vyslo 17.9
Member
Posts: 4,043
Joined: Aug 2 2005
Gold: 2,626.52
Oct 20 2007 06:17am
27,x tak to jsem nadprumerny !!!
Member
Posts: 11,458
Joined: Aug 28 2005
Gold: 2.36
Oct 20 2007 06:20am
Quote (Rakiii @ Sat, Oct 20 2007, 11:27am)
Alespon nejake zajimave tema.

Pokusim se trochu poradit ,ale jsem laik a predem se omlouvam, ze pisu bez hacku/carek, ale jsem trochu pohodlny :-)

A nasledujici clanek se bude venovat " nabirani svalove hmoty"

Nejdrive trochu obecne o problemu:

Zakladni pravidlo zni, ze pokud chceme pribrat pul kilogramu tydne, musime zvysit energeticky prijem o zhruba 2000 kJ. Jenze neni to tak jednoduche jelikoz reakce organismu jsou individualni, At uz se jedna o hubnuti nebo o nabirani hmoty. Telesna hmostnost je geneticky predurcena a telo ji prizpusobuje svuj metabolismus. Staci se podivat na sve rodice ci prarodice a muzeme mit predstavu o tom co jsme dostali do vinku. Metabolismus velmi stihlych lidi byva navic zrychleny, takze spaluji vice energie i bez vetsi namahy.

Jidlo je samozrejme zaklad pribrani . ovsem pozor ! Urcite nedoporucuji se zacist precpavat vsim co nam prijde pod ruku. A uz vubec ne na noc. Posledni jidlo bychom meli jist zhruba 2 hodiny pred tim nez pujdeme spat. Takze misto toho abychom se " naprali " cokoladou ,chipsy, buckem ap. nezdravymi potravinami je treba zvolit prislusnou vyzivovou dietu.
Cilem je narust svalove hmoty a ne tukovych rezerv o cholesterolu ap ani nemluve ( ikdyz je vice druhu cholesterolu a nakonec i ten je zivotne dulezity ikdyz v primerenem mnozstvi).
Doporuceny denni prijem energie by pak mel byt kolem 12k kJ denne (cca 105g bilkovin, 420g sacharidu,80g tuku ) [ale todle je trochu zjednodusene ptze individualni hodnoty se mohou lisit]. Je treba jist pravidelne, alespon 6x denne, pricemz snidane by mely byt bohate, slozene z peciva (nejlepe celozr.), bilkovinnych potravin (jogurt, syr, tvaroh,sunka..) , kvalitniho tuku (radeji rostlinneho) a zeleniny nebo ovoce.
Obed (polevka+hl.jidlo) je vhodne doplnit o predkrm nebo moucnik. Dulezita je i poledni a odpol. svacina. A muzeme si doprat i druhou veceri.
Je treba jist kvalitni potraviny (coz neco stoji, ale tak co bychom neudelali por zdravi ze?) Bilkoviny pokryjeme z masa , ryb, mleka a mlecnych vyrobku ( samozrejme pokud ma nekdo alergii ap musi tomu vhodnou skladbu prizpusobit).
Ze sacharidu : celozrnne pecivo, cerealie, ryze, brambory ci testoviny. Muzeme pripadne zaradit i sacharidove ci bilkovinne napoje (napr nutridrink, resource protein drink atd .bezne v lekarnach) > tady se doporucuji poradit s nejakym odbornikem a nechat to pripadne na pozdeji.

Posilujeme: (dopurucuji nejakeho odbornika at se tady vyjadri)
Je dobre ze si zaradil fyzickou aktivitu (posilovani, cviceni) , ale je prave mozne jak uz tu nekdo podotkl ze nemas tzv. ji z ceho budovat.Nejlepsi je nechat si sestavit treninkovy program na miru, ale tak posilovat se da i doma (nejdrive se zamerit na posileni bricha+zad a postupne pridavat dalsi partie a nejaka zavazi ...
Cviky najdes treba tady: http://www.f-sport.cz

Tip na zaver !
Doporucuji dobrou stranku (ikdyz je jich nepochybne vice) : http://www.flora.cz > e-kalkulacka
tam se zaregistruj (je to anonymni) a vyber si program " hodte se do formy " tam je takova sikovna "kalkulacka" se kterou si presne na telo "usijesi " jidelnicek i ziskas i doporuceni vhodne fyzicke aktivity (+online poradna atd... si najdi)

edit: Bmi neni stoprocentne smerodatne cislo (zalezi na telesne konstituci, svalome objemu ap - napr u svalnatych sportovcu by ty hodnoty prekrocily i 25 ,ale nemuzeme rict ze trpi nadvahou ?) takze neprecenovat
BMi (body mass index) = vaha (v kg) / vyska v (m) na druhou
(udavane "normalni hodnoty 19-25 )

Takze vsem co na sobe hodloji zapracovat preji hodne uspechu a veselou mysl.
wink.gif


dik moc raki za ty linky a par rad.
Member
Posts: 45,752
Joined: Apr 10 2006
Gold: 143,390.88
Oct 20 2007 01:06pm
diky raki, taky jsem uvazoval o tom, ze bych moh pribrat par kil smile.gif

vazim 5x kg xD
Member
Posts: 19,970
Joined: Sep 15 2005
Gold: 27,084.00
Oct 20 2007 01:21pm
Quote (undead_lord @ Sat, 20 Oct 2007, 21:06)
diky raki, taky jsem uvazoval o tom, ze bych moh pribrat par kil smile.gif

vazim 5x kg xD


seš tyčka ! smile.gif
Member
Posts: 3,559
Joined: Mar 2 2006
Gold: 57.00
Oct 20 2007 03:38pm
Quote (Jameess @ Sat, Oct 20 2007, 11:26am)
nechapu jak si nato cislo prisel biggrin.gif


Vaha lomeno vyska(v metroch)^2 zapisane inak...

Member
Posts: 3,791
Joined: May 16 2006
Gold: 0.00
Warn: 10%
Oct 25 2007 04:41am
Quote (palec @ Sat, Oct 20 2007, 07:45am)
Dost silne pochybuju ze je tenhle topic myslen vazne...ale pokud je..doporucuju si k tomu posilovani vybrat jeste nejaky potravinovy doplnek...treba z katalogu firmy nutrend....anebo to poresit jak ja smile.gif mesic jsem zral kazdy vecer pred spanim a na snidani tvaroh zmixovany s mlikem a vajickem a do toho treba nejaky banan..ale to je dost drasticke reseni pac se ti to dost znechuti po nejake dobe..ale funguje to ..pribral jsem asi 6-7 kg


jj tvaroh uz mi doporucoval aji kamos smile.gif asi to taky zkusim smile.gif
Member
Posts: 6,002
Joined: Mar 4 2006
Gold: 155.00
Oct 25 2007 05:20am
vyser sa na skolu, najdi si robotu v kancli, prestan sportovat a len chlastaj a zer, a ono to pojde aj samo wink.gif
Member
Posts: 12,678
Joined: Oct 26 2006
Gold: 6.00
Oct 25 2007 11:22am
Quote (Sentinel4 @ Fri, Oct 19 2007, 02:24pm)
spise koule s vyzli...


LOL biggrin.gif)))
Go Back To České a Slovenské Topic List
Prev123459Next
Add Reply New Topic New Poll