vidím, že většina lidí nemá o nějakém organizovaném duelení ani potuchy tak tu trochu nastíním situaci o současné PvP scéně
Battleneta) " pub " ( ladder/nl)

jsp "liga" (ladder?)
c) Europvp (nl)
d) PCL (nl)
Jiné Realmye) privátní realmy (09-1.1 verze)
Podrobněji se zmíním jen o těch o kterých něco vím (zmíním klady a zápory)
Vynechám pub , jsp ..
c)
Europvp :
http://europvp.com/po sloučení s německou ligou v nedávné době jedna z nejlepších a nejhranějších
+V současné době asi 2. nejhranější liga na NL
+ Nejvíce propracovaná pravidla
+ tradice a kvalita (většina hráčů je na vysoké úrovni , ale přicházejí i noví hráči ,kteří ligu oživují)
+ 1v1 liga, každý týden 1+ turnajů (1v1,2v2..)
+ train hry
+ chování hráčů (v 95% fajn lidi)
- pro někoho možná až příliš komplikovaná pravidla , ale časem vám přejdou do krve :-)
- asi největší nevýhodou je potřeba kvalitního equipu na hraní (ikdyž tj asi nevýhoda všech realmů kromě specializovaných pvp)
d)
PCL (polish clan league) :
http://www.pcl-pvp.org/+ Nejhranější liga na ScNL
+ Turnaje hraje opravdu hodně lidí
+ train hry
+- Jednodušší a volnější pravidla oproti EuroPvP
více se blíží "pub" stylu (hb, passive palas, ap)
- Stránka polsky ,ale pravidla jsou alespoň v angličtině
- Chování hráčů mi přijde na nižší úrovni než na EP (alespoň co jsem pochytil z train her, asi tam hraje dost dětí nevím)
+- úroveň - tohle nemůžu moc hodnotit ,ale připadá mi dost rozdílná (alespoň podle train her)
od začátečníků až po "machry "
Jiné Realmye) privátní realmy (09-1.1 verze)
tady by měl psát spíše Javůrek apod. ,ale přeci jen zmíním jeden významnější realm :
1.09 Europvp Realm (hraje se 1.09 patch)
Europvp " hostí " 1.09 realm pod svojí záštitou
> je potřeba si registrovat account na Europvp foru (k tomu je potřeba být registrovaný )
+ nepotřebujete mfovat, tradovat a přitom máte věci snadno dostupné v marketu ap
+ velmi dobrá úroveň (hrají zde většinou hráči z Europvp i bývalé Dl ligy ap -kdysi nejlepší německá liga)
+chystané ligy,turnaje
- pravidla se teprve dolad'ují
- zatím tu nehraje tolik lidí jako třeba (pcl, nebo klasické Europvp) , ale to se může změnit
- pokud jste zvyklí na 1.1 pvp bude te si chvíli připadat jak Alenka v říši divů, ale to se časem poddá :-)
Další informace sem psát nebudu a odkazuji zájemce na Europvp forum :
http://europvp.com/forum/>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>.
Ať již se rozhodnete pro cokoliv tak přeji příjemnou zábavu a hodně štestí nejen při hraní ^^
This post was edited by Rakiii on Feb 8 2008 09:31am