d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > České a Slovenské > Hadanka :d
1234Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 3,432
Joined: Oct 1 2006
Gold: 13,500.00
Jun 22 2008 03:10pm
Účastníte se soutěže Žolík tě ožulí. Postoupili jste do finále a v banku máte nemalý obnos. Musíte jej ale vyhrát v závěrečné hře, jinak odejdete domů s prázdnou.

Moderátor vás přivede ke stolu, na kterém jsou tři karty, obrácené lícem ke stolu, takže nevidíte, jaký symbol na nich je. Ví to moderátor, ale je to profesionál a nemáte šanci to z něj dostat. Dozvíte se ale, že jedna z těch karet je srdcové eso, ostatní dvě jsou žolíci. Vyberete-li si eso, vyhráváte celý svůj bank. Žolík vás naopak pošle domů s prázdnou. Po krátkém rozmýšlení na jednu z karet ukážete a moderátor ji označí jako vybranou. Tím ale vaše trápení nekončí.

Moderátor otočí jinou kartu, než kterou jste si vybrali. Je na ní žolík. Moderátor vám nyní nabídne poslední možnost své rozhodnutí změnit.

Můžete trvat na svém rozhodnutí, nebo svůj výběr zrušit a vybrat si druhou neotočenou kartu. Je to jen na vás.

Jak se rozhodnete? Co je pro vás z hlediska pravděpodobnosti výhodnější?

Předpokládáme, že karty jsou zamíchány zcela náhodně a že moderátor takto jedná při každé hře, tedy pokaždé otočí kartu, kterou jste si nevybrali, a na ní bude žolík. Tření zanedbáme
Member
Posts: 8,846
Joined: Dec 6 2005
Gold: 13.37
Jun 23 2008 12:39am
Já se rozhodnu tak, že nebudu číst Wall Of Text
Member
Posts: 1,058
Joined: Aug 10 2007
Gold: 0.01
Jun 23 2008 12:42am
Trvala bych na své volbě. Ale asi je to jedno, protože tam budou tři žolíci biggrin.gif
Member
Posts: 45,747
Joined: Apr 10 2006
Gold: 141,085.88
Jun 23 2008 03:10am
kdyz je ten moderator takovy curak, tak asi nechce abych vyhral, tak mi je to u prdele uz

pujdu domu a budu brecet
Member
Posts: 4,043
Joined: Aug 2 2005
Gold: 2,626.52
Jun 23 2008 03:47am
trvat.
Member
Posts: 12,000
Joined: May 28 2007
Gold: 13.37
Jun 23 2008 03:49am
Quote (undead_lord @ Mon, Jun 23 2008, 10:10am)
kdyz je ten moderator takovy curak, tak asi nechce abych vyhral, tak mi je to u prdele uz

pujdu domu a budu brecet


rofl.gif
Member
Posts: 3,432
Joined: Oct 1 2006
Gold: 13,500.00
Jun 23 2008 03:49am
spatne spatne smile.gif
pokud zmeni volbu na druhou zbyvajici kartu, vyhraje s pravdepodobnosti 2/3 smile.gif tongue.gif
Member
Posts: 6,162
Joined: Nov 28 2005
Gold: 1,116.00
Jun 23 2008 04:00am
Quote (Enormous @ Mon, 23 Jun 2008, 10:49)
spatne spatne smile.gif
pokud zmeni volbu na druhou zbyvajici kartu, vyhraje s pravdepodobnosti 2/3 smile.gif tongue.gif


no teoreticky je to sice pěkné, uvažovat že v prvním tahu jsou 2 žolíky a je jedno kterého vytáhne, ale pokud skutečně víš 100% že první bude žolík tak mu zbývají 2 karty a pravděpodobnost z 1. tahu se nepočítá takže je to 50/50
Member
Posts: 3,705
Joined: Nov 3 2005
Gold: 175.00
Jun 23 2008 04:41am
Quote (MrReaper @ Mon, 23 Jun 2008, 11:00)
no teoreticky je to sice pěkné, uvažovat že v prvním tahu jsou 2 žolíky a je jedno kterého vytáhne, ale pokud skutečně víš 100% že první bude žolík tak mu zbývají 2 karty a pravděpodobnost z 1. tahu se nepočítá takže je to 50/50


vouch
Member
Posts: 3,432
Joined: Oct 1 2006
Gold: 13,500.00
Jun 23 2008 05:58am
ne, pokud kartu nezmeni, zustane pravdepodobnost vyhry puvodnich 1/3.... kdyz ale ukaze na tu zbyvajici neotocenou, tak se mu pravdepodobnost zvedne na 2/3 .... takze je kazdopadne vyhodne zvolit tu druhou kartu nez tu puvodne vybranou tongue.gif
Go Back To České a Slovenské Topic List
1234Next
Add Reply New Topic New Poll