d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > České a Slovenské > Co Vsechno Pred Nama Blizzardi Skryvaji? > A Na Co Jste Vy Uz Prisli?
1234Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 27,934
Joined: Nov 24 2006
Gold: 37,063.00
Apr 23 2008 08:38am
Napadlo me, protoze stale existuje spousta novyho co o D2 objevuju, ze by sme tu mohli dat hlavy dohromady a sepsat to na jednom miste smile.gif

Zacnu a ukazu co mam zhruba na mysl wink.gif Takze ja se necham inspirovat dotazem z help topicu, a proberu tu par zajimavosti o dropech ve hre:

Takze asi vite, ze existuji tzv. "Treasure Classes", neboli vlastne skupiny predmetu (obecne deleny mam pocit na armors, weapons a ostatni). Dale taky existuje "qlvl" neboli jakasi ukazatel kvality predmetu, a "mlvl", uroven monstra.

Tak a ted kdyz zabijete nejakou priseru, hra pocita jestli padla "No drop" sance. Tohle je ovlivneno poctem hracu ve hre, parte a dany lokaci (mam pocit ze se to nescita, kazdy hrac ve hre tu sanci trochu ubira, a hrac v lokaci a hrac v party ji ubiraji stejne, o neco vic). Tzn pokud hrajete private MF runy sami, mate mnohem vyssi sanci ze vam nic nepadne, nez v public. Nic vam nemusi padnout dokonce i ze Act-end Bossu (andy, Dia atd.), vzdy neco pada pouze z random unique monster (mozna i z tech super nevim jiste) a z chanpionu - i kdyz tady to muzou byt jenom goldy.

Pokud se "No drop" neuplatni tzn. hra vam bude chtit neco dropnout, pak ma kazdy monstrum nezavisle na kvalite (champion, minion atd) prideleny jisty "Treasure Classes" (dale jen TC) ze kterych vam muzou padnout predmety. Obecne plati ze i u tech nejvyssich monster (jako Baal hell) je sance na drop z vysokyho TC podstatne nizsi nez u tech normal lvl TC, a tak i u Baala je vetsi sance na drop Viperu nez Tyraelu.


Pokud teda hra jiz vi, kdo co a kde bude dropovat, je treba urcit kvalitu predmetu. Kvalita se radi asi takhle:

Unique > Set > Rare > Magic > Superior > Normal > Low quality

Unique az Magic, jsou ovlivnovany MF, a tady je taky jediny misto kde vam MF bude k necemu dobry. Hra jde od nejkvalitnejsich po ty low, tzn. prvni kontroluje jestli vec padne unique, pak set atd.

Pokud ma padnout (obecne hovorime spis o unique a set) predmet kery ma vyssi qlvl nez je mlvl monstra, je to drop fail (castecne viz nize)

PR: Monstrum ma neco dropnout, je vybrany dany TC, a padne ze ma dropnout monarch. Pote hra checkne jestli je unique (pokud toto padne ale monster je moc low lvl, tzn nemuze dropnout SS, viz nize), pokud ne prejde na set, pak na rare, pak magic... Az sem MF zvysuje sanci. A pokud nic, tak ted checkuje superior, normal, low quality...

Pro ty bystrejsi z vas, jiste se divete proc hra checkuje set drop monarchu, kdyz set monarch neexistuje a tudiz padnout nemuze. Nevadi hra vzdy provadi toto v tomhle poradi, i kdyby dany predmet neexistoval ani uniq, set ani rare (jako napr charmy). S timto ostatne souvise jedna vec nad kterou se mozna par z vas nekdy pozastavilo, totiz jak je mozny ze treba existuje JMOD s tzv. "double dura". Pokud totiz hra spocita ze ma spadnout unikatni verze veci i kdyz ta neexistuje, padne misto ni rare s 3x takovou durabilitou, pokud spocita ze ma padnout set a ten pritom neexistuje, jako v pripade monarchu, padne magic tentokrat s 2x takovou durabilitou.


Tak, komentujte, doplnujte, pridavejte a pokud bude nejaky slusny ohlas jeste taky pridam par secrets, urcite toho je jeste dost neobjasnenyho wink.gif

~ Robert
Member
Posts: 45,749
Joined: Apr 10 2006
Gold: 142,585.88
Apr 23 2008 11:25am
qlvl je znamejsi pod pojmem ilvl

Member
Posts: 27,934
Joined: Nov 24 2006
Gold: 37,063.00
Apr 23 2008 11:41am
Quote (undead_lord @ Wed, 23 Apr 2008, 19:25)
qlvl je znamejsi pod pojmem ilvl


Je pravda ze to je o neco znamejsi, ale hra s ilvl a qlvl ne vzdy pocita stejne... jako uz jenom priklad ze treba takovej soj je qlvl cca 40, ale kdyz dropne z baala tak je ilvl = 99 staci smile.gif

Takze je pravda ze vetsina lidi to zamnenuje, a ze to dost casto zamenovat jde, ale jedno a to sam to neni

€: ted sem si vzpomel, na priklad kdy to zamnenovat jde v poho a kdy ne smile.gif

takze kdyz treba budu chtit gamblovat amulety na moje vlld chary, tak vim ze alespon u gambled amuletu je ilvl = alvl, tzn ze muzou dostat kazdej affix kerej ma lvl nizsi nez je ilvl amuletu. To je dany tim ze amulety maji qlvl = 1.

Kdyz si ale budu chcti imbuenout treba takovy throwing speary, nebo bone shielda, tak plati ze prave kuli qlvl > 1 se nerovna ilvl =/= alvl. Takze kdyz mam imbued z 8lvl charu throwing spear, tak ma ilvl 12, ale alvl = 15, a trebas u bone shieldu je to ilvl 12-19 icon_pointr.gif alvl = 11, ilvl 20 = alvl 12 (nebo tak nejak)

takze kdyby ste nekdy chteli delat nejakej craft s rozmyslem (tzn ne prsote hodit neco do kuby a doufat ze to mozna vyjde), tak je lepsi ilvl a qlvl nezamenovat... i kdyz zrovna u tech amuletu to fakt v podsstate jde wink.gif


This post was edited by DJVibrejtr on Apr 23 2008 11:51am
Member
Posts: 9,218
Joined: Jul 17 2007
Gold: 24,424.00
Apr 23 2008 11:45am
staci googlit a k dropum najdes veskery info

me by spis zajimalo k cemu je ten gem na chatu biggrin.gif
Member
Posts: 27,934
Joined: Nov 24 2006
Gold: 37,063.00
Apr 23 2008 11:58am
Quote (Rapyjer @ Wed, 23 Apr 2008, 19:45)
staci googlit a k dropum najdes veskery info

me by spis zajimalo k cemu je ten gem na chatu biggrin.gif


Pokud vim tak ten gem tam proste je, asi jako rogues v campu (i kdyz s nima nemuzes pokecat tongue.gif)



Kazdopadne o tom tenhle topic je, aby ti co googlovali rekli co nasli, protoze jako vsecko najit nejde... a nektery ty algoritmy na kterejch d2 bezi bych asi musel mit nejakej par titulu z programovani abych to zvladal ^^


A jinak tohle trochu podcenujes, vem si ze tenhle ladder strasne moc lidi prestalo hrat, protoze se vsema tema shopperama to sucks,a spousta lidi presnla na lld kde nic shopped neni...nebo aspo krome mld smile.gif

a co bude delat kdyz budes chtit craftnout blood boty lvl req max 29? nebo caster belt lvl 18? nebo 49? ci blood amulet 49? nebo budes potrebovat nejakej rare, a budes chtit aby mel lvl req max xx, a zvsil sanci ze bude good a to co potrebujes?

samozrejme to muzes delat nahodne a proste doufat ze kdyz udelas milion ´kraftu ze jednou ti padne to co potrebujes se statsema jaky potrebujes na lvl jakej potrebujes... ale da se to zlepsit trochou premysleni smile.gif
Member
Posts: 6,739
Joined: Apr 10 2006
Gold: 0.00
Apr 23 2008 11:59am
Quote (Rapyjer @ Wed, 23 Apr 2008, 19:45)
staci googlit a k dropum najdes veskery info

me by spis zajimalo k cemu je ten gem na chatu biggrin.gif


snazim sa na to dojst uz dost dlho, zatial som zistil ze je (*shrug*prekvapivo*shrug*) k nicomu
Member
Posts: 45,749
Joined: Apr 10 2006
Gold: 142,585.88
Apr 23 2008 01:03pm
Quote (DJVibrejtr @ Wed, 23 Apr 2008, 18:41)
Je pravda ze to je o neco znamejsi, ale hra s ilvl a qlvl ne vzdy pocita stejne... jako uz jenom priklad ze treba takovej soj je qlvl cca 40, ale kdyz dropne z baala tak je ilvl = 99 staci smile.gif


Kdyz si ale budu chcti imbuenout treba takovy throwing speary, nebo bone shielda, tak plati ze prave kuli qlvl > 1 se nerovna ilvl =/= alvl. Takze kdyz mam imbued z 8lvl charu throwing spear, tak ma ilvl 12, ale alvl = 15, a trebas u bone shieldu je to ilvl 12-19 icon_pointr.gif alvl = 11, ilvl 20 = alvl 12 (nebo tak nejak)



mam lvl 8 char a udelam item za ilvl 12? oO
Member
Posts: 5,198
Joined: Feb 19 2007
Gold: 3.12
Apr 23 2008 01:48pm
podla mna ten gem sluzi na, bud refresh bnetu, alebo na to aby si zistil ci bnet laguje...pochybujem ze to tam dali "len tak" xD
Member
Posts: 6,739
Joined: Apr 10 2006
Gold: 0.00
Apr 23 2008 01:57pm
Quote (GoPlay @ Wed, 23 Apr 2008, 21:48)
podla mna ten gem sluzi na, bud refresh bnetu, alebo na to aby si zistil ci bnet laguje...pochybujem ze to tam dali "len tak" xD


predpokladam ze je to iba client side efekt teda...asi to bude iba tak:)
Member
Posts: 12,678
Joined: Oct 26 2006
Gold: 6.00
Apr 23 2008 02:40pm
ja zjistil ze blizz sou mrdky
Go Back To České a Slovenské Topic List
1234Next
Add Reply New Topic New Poll