Quote (Kanni)
Mwah, het is een beetje van beide, imo. Er zullen mensen zijn die uit nieuwsgierigheid kennis zullen maken met soft-drugs. Wanneer het illegaal is, zullen er ook wel mensen zijn (ik kijk dan vooral naar minderjarigen, pubers) die het een "kick" vinden om iets te doen dat eigenlijk niet mag en zo ook indruk kunnen maken op vrienden, stoer doen.
Er is een waarheid daar, maar toch denk ik dat merendeels de allereerste keer soft-drugs of eender welke drugs dan neemt uit nieuwsgierigheid. Ik kan me nog levendig herinneren wanneer ik mijn allereerste pint dronk, mijn allereerste joint rookte en zelf nog wanneer ik mijn allereerste pillen pakte, allen uit pure nieuwsgierigheid. Goh, ik kan me zelf nog mijn eerste en enigste lijn herinneren…
Maar in verband met het feit dan dat je zegt dat veel pubers het voor de “kick” (of eerder hoe doggy het ook zei) ben ik het nog altijd niet mee eens, het is niet echt de kick of de bedoeling om ‘stoer’ te doen die de aanzet geeft tot de eerste keer,
erna kunnen veel pubers dit wel gebruiken om hun imago op te krikken tov andere kinderen die het nog nooit geprobeerd hebben, ik zal niet de laatste zijn om te zeggen dat het feit dat ik een stoner was mijn imago vroeger wel meermaals streelde.
Ik moet erbij ook zeggen dat het feit dat wiet of andere drugs illegaal was me nooit iets heeft kunnen interesseren, bijna niemand van mijn leeftijdsgenoten wanneer ik 15-16 was, wist dat ik ooit hard-drugs had aangeraakt. Veel van m’n vrienden nu weten dat ik ooit hard-drugs heb aangeraakt zelf. En op dat vlak kan ik me moeilijk inbeelden dat ik zo een uitzondering ben.
Quote (Kanni)
Ja, en nee. Je moet ervan uitgaan dat - of het nu legaal is of niet - het sowieso gedaan zal worden. Er zullen sowieso mensen zijn die stoned zullen autorijden, er zullen ook mensen zijn die stoned zullen werken. Ik betwijfel trouwens dat het contractueel toegelaten is om onder invloed van cannabis te werken. Misschien kan iemand hier een antwoord op geven? Ik denk hoe dan ook dat er sterkere aspecten zijn voor dit "kosten-besparen"-argument (zie verder).
Het is zeer waarschijnlijk contractueel verboden om dit niet te doen voor en tijdens de werkuren, net zoals alcohol ‘normaliter’ in België en Nederland ook niet mag. Alhoewel naar deze wet ook gesmeten wordt. Dus over het feit of smoren al dan niet gedaan wordt met of zonder een wet kan ik alleen maar zeggen dat het zeker gedaan wordt.
Quote (Kanni)
1. Uit onderzoek bleek dat het aantal druggebruikers niet is gestegen als gevolg van de legalisatie. Met andere woorden, het is niet: legalisatie = meer junks. Het zijn er evenveel. (ik heb geen concrete bron voor deze informatie, ik zal eens op zoek gaan)
Ook al eens van gehoord, maar het is nu eenmaal schadelijk en het beďnvloed de geest enorm rap indien je het niet gewoon bent… bah alcohol ook, got me there.
Quote (Kanni)
2. Het is enkel legaal om soft-drugs te gebruiken voor personen die achttien jaar of ouder zijn. Volwassenen dus. Vanaf je achttien bent, ben je verantwoordelijk voor je daden. Ik denk dan ook dat iemand die een volwassen leeftijd heeft bereikt de keuze om al dan niet soft-drugs te gebruiken aankan.
Te gemakkelijk om mensen van mijn omgeving aan te duiden die deze verantwoordelijkheid duidelijk niet aankunnen, en ik durf er mijn hoofd op zetten dat je hetzelfde kan doen.
Quote (Kanni)
3. Je kan er als staat belastingen op heffen, wat voor extra inkomsten zorgt. Wanneer het niet legaal is, heb je er als staat geen inkomsten aan.
Dat wel, maar die inkomsten worden dan op zich waarschijnlijk weer gecompenseerd met alle kosten die overdreven en onverantwoord cannabisgebruik met zich meebrengt. Btw, België streeft naar absoluut absentie van wiet, waarvoor ze geld wil investeren, ze hebben een doel en hopen dit ooit te bereiken maar dit zal een actueel probleem blijven.
Quote (Kanni)
4. Zoals Xepo reeds zei, voorkom je de verkoop van cannabis met een te hoge THC-waarde.
En tripwiet dan?
Quote (Kanni)
5. Het zou hypocriet zijn om soft-drugs te bannen, terwijl het gebruik van sigaretten en alcohol zomaar toegelaten wordt. Deze zijn namelijk ook schadelijk voor de gezondheid (alcohol indien overmatig gebruik, zeer schadelijk zelfs).
Zie slotwoord van deze post.
Quote (Kanni)
6. Soft-drugs zijn er hoe dan ook. Gelegaliseerd of niet. Kijk maar naar België. Ik ken verschillende buurten in Antwerpen waar illegale koffieshops gerunt worden en ik ken amper iemand die nooit in contact is gekomen met weed of zelf heeft gesmoord. In feite geraak je in soms makkelijker aan weed dan aan sterke drank.
Nachtwinkels met zijn plaatselijke Indiërs hier zijn altijd bereid, op welke leeftijd dan ook, om (sterke) alcohol te verkopen, net zoals ieder kind van 12 jaar hier met ietswat connecties of oudere broers/zusters ook aan wiet of soortgelijke drugs kan geraken.
Het feit is gewoon, het is hier niet gelegaliseerd omdat de meerderheid van de bevolking het niet wil, daarom dat het strafbaar is. Je zou evengoed kunnen zeggen dat Nederland op dat vlak progressiever is dan ons, of dommer? Wie zal het zeggen, het hangt allemaal af vanuit welk standpunt je het bekijkt.
Slotwoord (Van deze post

)
Gewoon even om de drie meest besproken ‘drugs’ te bespreken.
Sigaretten :
Direct : weinig effect (behalve eerste sigaret)
Indirect : Hart- en vaataandoening, COPD, verslaving…
Cannabis :
Direct : Benevelend, sedatief, hongergevoel, loomheid, (soms creatief)…
Indirect : Hart- en vaataandoening, COPD (enorm veel teer), verslaving (geestelijk dan)
Alcohol :
Direct : Benevelend, sedatief, soms agressief….
Indirect : Leveraandoeningen (nog nooit gehoord van nieraandoeningen door alcohol..), blijvende neurotische schade, verslaving….
Quote (Standard)
hebt gelijk, Dennis. Mijn kleine broertje gaat er ook onverantwoord mee om, een vriendje van hem (14) was vorig jaar met met oud en nieuw in het ziekenhuis beland met een alcoholvergiftiging.
Alledrie zijn schadelijk op hun manier, allen zijn houvasten voor bepaalde mensen, een gewoonte, een verslaving, een manier om even tot rust te komen. Ze zullen nooit verdwijnen, en als ze zouden verdwijnen zouden ze zowiezo veranderd worden door substitutiemiddelen.
Domme quotes...
This post was edited by Ov2rkill on Oct 10 2006 12:03pm