Ja, het noemt een 'interimregering'. Wordt geleid door liberalen, socialisten en christendemocraten onder leiding van Verhofstadt. Ondertussen wordt verder onderhandelt voor de échte regering, die volgens voorspellingen in mei op punt zou staan.
Belangrijkste redenen voor de crisis:
Quote (�?NNI @ Sun, 9 Dec 2007, 16:00)
1. De tegenstrijdige beloftes (aan Vlaamse kant: staatshervorming, aan Waalse kant: geen staatshervorming) en het niet willen afzien van die beloftes (uit electorale belangen)
2. De media, die het hele staatshervorming-verhaal heeft opgeblazen en herleidt tot een discussie over de splitsing van België (dat is helemaal niet aan de orde: de onafhankelijkheid van Vlaanderen is reeds verworpen in de kamer). Door in het wildeweg te speculeren. Bovendien heeft (vooral) de Waalse pers Leterme afgeschilderd als een separatistische duivel. Door zijn controverse uitspraken over de Waalse bevolking maakte hij het hen ook niet erg moeilijk.
3. De moeilijke verkiezingsuitslag. Oranje-blauw is de enige échte mogelijkheid, want de liberale partijen willen geen tripartiet, en al zeker niet met de socialisten.
Ik zal ook even het begrip staatshervorming toe te lichten. België bestaat uit een Vlaamse regering, een Waalse regering en een overkoepelende federale regering. Nu willen de Vlaamse partijen bepaalde bevoegdheden die nu federaal bestuurd worden (sociale zekerheid, arbeid, justitie) splitsen, zodat het vanuit de Vlaamse en Waalse regering bestuurd wordt. Zo zouden ze beter kunnen besturen, omdat je meer regio-gericht kunt werken, zo argumenteren ze. De Waalse partijen verzetten zich daartegen, omdat zij ervan overtuigd zijn dat dat het begin is van het uiteenvallen van België. Dat iedereen zit te janken over een eventuele splitsing is hoe dan ook onzin. De onafhankelijkheid van Vlaanderen is al verworpen in de Kamer.
Quote (Mummy)
Come in, Garben! Hier was trouwens al ergens een topic over, maar weet niet meer precies waar.
Hier:
http://forums.d2jsp.org/index.php?showtopic=7997752&f=259&st=90 Maar één of andere figuur vond het nodig het te closen, God weet waarom.