Jak czasem słucham tych Górali to mi się nóż w kieszeni otwiera. Zakopane istnieje dziś tylko dzięki Władysławowi Zamoyskiemu, który pod koniec XIX wieku będąc wielkim polskim patriotą wziął udział w licytacji i kupił dobra zakopiańskie oraz większość polskich Tatr by nie pozwolić, żeby przejął je żydowski przedsiębiorca przemysłu drzewnego i dosłownie wyciął je w pień. To hrabia Zamoyski uczynił z Zakopanego popularne miejsce, do którego później zjeżdżali wielcy artyści tacy jak Witkacy i wielu innych. Ci "książęta" góralscy tylko dzięki temu mogą sprzedawać obecnie kawałek łąki za miliony złotych. Ich dziadkowie wypasali owce i srali za chałupą w surowym górskim klimacie, nie mając nic. W czasie II wojny światowej jako jedyna polska grupa etniczna sprzedali się Niemcom, a dziś wyłudzają od nas dudki na każdym kroku uważając się za wielkich Polaków i patriotów. Mam nadzieje, że w końcu Polacy przejrzą na oczy. Pozdrawiam serdecznie.