Quote (wookiez @ Jul 2 2014 08:18pm)
tak na szybko kilka punktow:
parytet złota - moze i dawal rade na początku zeszlego stulecia ale teraz mamy inne czasy i imo w polskich realiach sie nie sprawdzi. moze to dobry pomysl dla chin ktore nie maja silnej waluty.
Polecam 'Austriacy o standardzie złota' oraz 'Złoto, banki, ludzie - krótka historia pieniądza'. Wydaje mi się, że pomija Pan niezwykle ważny aspekt sprawy związany z
pieniądzem fiducjarnym(https://www.youtube.com/watch?v=_tYUrx8wm6s&noredirect=1 - może to trochę ukierunkuje). Pomija Pan również moralny aspekt grabieży, którą jest inflacja.
Quote (wookiez @ Jul 2 2014 08:18pm)
co do waluty i strefy euro, knp zapomina chyba o sile i bezpieczenstwie jakie daje ta waluta:
- gdyby grecja nie byla w strefie euro dzisiaj była by w opłakanym stanie
- gdyby ukraina byla w strefie euro nie bylo by aneksji krymu, posiadanie waluty euro daje wieksza gwarancje bezpieczenstwa niz najlepszy system militarny
Ta waluta, a właściwie finansowe narzędzie monopolu banków niemieckich doprowadziła Grecję właśnie do opłakanego stanu. Myli Pan skutek z przyczyną (https://www.youtube.com/watch?v=sXV0b_-4B2M oraz
https://www.youtube.com/watch?v=dm8fKJCczIE - polecam książkę)
Euro nie daje gwarancji bezpieczeństwa, a gwarantuje wyzysk fiskalny.
Quote
1.jakiekolwiek gwarance mowiace o tym ze wplywy z vat drastycznie wzrosną zwlaszcza przy jego drastycznym obnizeniu są lekko na wyrost. nie byl bym tego taki pewien. zgodze sie ze zniesienie podatku dochodowego pobudzi konsumpcje ale czy do tak wysokiego poziomu? niesondze. wiele firm placi bardzo male podatki dochodowe albo nie placi wcale np dzieki rajom podatkowym amortyzacjom itp. przyklad rajow podatkowych jest jednak marginalny poniewaz mozna zminimalizowac wysokosc odprowadzanego podatku dochodowego na wiele innych sposobow wiec wzrost wplywow z vatu nie bedzie az tak hura optymistyczny
Nie chodzi o pobudzenie konsumpcji, a napływ firm, spadek kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wiąże się to głownie ze średnimi i małymi przedsiębiorstwami, gdyż korporacje istotnie dochodowych unikają (i bardzo dobrze, gdyż dzięki temu mamy tańsze produkty). Wpływy z VAT'u są istotne jedynie dla zaspokojenia potrzeb emerytów wynikających z umowy ubezpieczeniowej, koszty funkcjonowania państwa minimum diametralnie różnią się od tych teraźniejszych, zarówno strukturą budżetu, jak i uciążliwością po stronie podatników.
Quote
2.obnizenie akcyz np na papierosy i alkochol? - ok a kto sfinansuje leczenie chorob wynikajacych z uzaleznien?
Chorzy w wyniku uzależnień. Volenti non fit iniuria.
Quote
8. Pozwolimy firmom działać bez wymaganych w obecnej sytuacji pozwoleń, licencji, koncesji, etc.
ze co kurwa?
Proszę wybaczyć ale nie rozumiem pytania.
Quote
kapitalowy system lecznictwa, emerytalny i inne (tylko co z tymi ktorzy na chwile obecna nie posiadaja ubezpieczenia i odprowadzonych skladek) nie wyobrazam sobie nawet próby przejscia do takiego systemu bez zachwiania budżetu i wygenerowania potężnego deficytu o którym mowa.....
Polecam Robert Gwiazdowski - 'Emerytalna katastrofa'. Nawet jeśli takie działanie miałoby wywołać wywołanie deficytu (co jest iluzoryczne i niemożliwe, gdyż jak wcześniej był Pan uprzejmy zauważyć KNP pragnie kryminalizować wszelkie próby uchwalenia budżetu z deficytem) to czy moralny i uczciwy jest obecny system emerytalny? Ja nazwałbym to raczej ekonomicznym kanibalizmem...
This post was edited by KongresNowejPrawicy on Jul 2 2014 01:02pm