d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Motoryzacja > Temat Oficjalny
Prev19839849859869871019Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 13,446
Joined: Dec 6 2008
Gold: Locked
Feb 27 2019 01:38pm
Quote (Grigo @ 27 Feb 2019 21:21)
Wg tego info samochód realnie kosztowałby 5-15k za użytkowanie. Not bad.
Pytanie również jak łatwo potem sprzedać taki samochód. Nie wiem jak bardzo płynny jest ten rynek, plus pewnie na niektóre modele może być niski popyt.
Możesz podać jakieś szczegóły tego targowania się w salonie?
Jakieś konkretne argumenty czy tylko "jak nie obniżysz ceny, to idę do salonu obok"? 😝


PW

Quote (dawid9400 @ 27 Feb 2019 20:19)
no dziwne żeby policjanta czy strażnika miejskiego z zarobkami ~3k netto było stać na nową guilię



ja mam swoją za krótko żeby powiedzieć czy się psuje, wszystko jest ok póki co, ale jeśli chodzi o eksploatacje to fakt - drogie części


Tak, tak, dokladnoe jak piszesz.

This post was edited by Nothus on Feb 27 2019 01:39pm
Member
Posts: 14,119
Joined: Jul 4 2006
Gold: 4.00
Feb 28 2019 07:01am
Quote (Nothus @ 27 Feb 2019 18:06)
O, C5 po lifcie też spoko. W chuj wariowało w nim zawieszenie hydrauliczne i elektronika szyb xD, ale poza tym było całkiem zajebiste.


Wlaśnie, że te zawiasy jeżdżą po xxxxxx km bez żadnych wymian i nikt się na to nie skarży. Swojego C5 miałem po lekkim dzwonie kupionego i troche części musiałem ogarnąć, sporo z ludźmi o tych autach gadałem i zachwyceni wszyscy.
Kolega miał te poprzednią generacje (w sensie II, takie wyraźnie brzydsze z wyglądu) i z silnikiem 2.0 benzyna z LPG machnął nim chyba 440 tys km, z tego co wiem właśnie z hydrauliką i innymi bajerami.

O szybach i jakichś perypetiach z "systemem oszczędzania prądu" słyszałem, ale nie pamiętam szczegółów.

C3 i C4 też spoko, chociaż nie za bardzo mi z nimi po drodze. Dziewczynie chcieliśmy coś kupić na miasto, proponowałem jej C3, bo można dostać dużo auta za psie pieniądze, ale sam przekonany nie jestem. Chyba skończy się na Fieście MK6 albo jakimś cudem MK7.
Kolega ma mk6 ST i fajnie jeździ, chociaż na codzień jest męczące.
Member
Posts: 2,465
Joined: Oct 8 2015
Gold: 348.00
Mar 1 2019 09:47am
Quote (Nothus @ 27 Feb 2019 19:19)
no cóż, wiesz lepiej tak czy inaczej, a ja gówno wiem. Nie dociera do ciebie, że ilość systemów w samochodach rośnie wykładniczo i odwrotnie proporcjonalnie do jakości nawet samych wiązek i terminali (oczywiste względy savingowe). Samochody są projektowane celowo na kilka lat max. Kupuje nowe samochody i sprzedaje je przed końcem gwarancji. Mało prawdopodobne, że się wtedy zepsują. Po tym okresie to już obojetne czy mercedes, audi czy peugeot. Wszystko statystycznie zamienia się w złom.


Nie zgodzę się. Wciąż są modele samochodów, które są mega niezawodne. Co do systemów elektronicznych masz rację, a najgorsze jest to, że pierdolona UE wymusza montaż w nowych samochodach systemów, których przeciętny człowiek nie zdecydował by się na zakup w opcji, nie dość, że tylko wkurwiają to tak jak napisałeś są po prostu kolejnym gównem, które może się spierdolić.
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
Mar 1 2019 10:50am
Skoro mowa o systemach, ktore moga sie spierdolic :rolleyes:




e/ Kto w ogole kupuje kurwa volvo? :D

This post was edited by Grigo on Mar 1 2019 10:51am
Member
Posts: 16,718
Joined: Nov 19 2015
Gold: 306.44
Mar 1 2019 11:00am
Quote (Grigo @ 1 Mar 2019 17:50)
Skoro mowa o systemach, ktore moga sie spierdolic :rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=_47utWAoupo


e/ Kto w ogole kupuje kurwa volvo? :D


Ludzie, ktorzy cenia sobie bezpieczenstwo.
Member
Posts: 13,446
Joined: Dec 6 2008
Gold: Locked
Mar 1 2019 11:23am
Quote (Grigo @ 1 Mar 2019 18:50)
Skoro mowa o systemach, ktore moga sie spierdolic :rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=_47utWAoupo


e/ Kto w ogole kupuje kurwa volvo? :D


Volvo jest w chuj na propsie, ale nie jest atrakcyjne pod względem wygląd : cena. Jakość wnętrza jest wysoka.

Co do filmiku, to typek demonstrował działanie systemu, który NIE ZOSTAŁ zamontowany w tym samochodzie, którym akurat jechał xddd. To tak jakbyś chciał demonstrować czujnik parkowania, bez czujnika parkowania...
Member
Posts: 27,317
Joined: Apr 4 2006
Gold: 2,986.38
Mar 1 2019 11:45am
Volvo nawet te starsze sa na propsie, tylko podobno nie jest w nich tak duzo miejsca jakby moglo sie wydawac. Ma ktos jakies info na ten temat?
Member
Posts: 13,446
Joined: Dec 6 2008
Gold: Locked
Mar 1 2019 12:16pm
Quote (Damundo @ 1 Mar 2019 19:45)
Volvo nawet te starsze sa na propsie, tylko podobno nie jest w nich tak duzo miejsca jakby moglo sie wydawac. Ma ktos jakies info na ten temat?


Nie należę do najwyższych osób, ale w S60 było w chuj miejsca zarówno z tyłu jak i z przodu. Niestety półka cenowa nie ta.
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
Mar 1 2019 01:25pm
A co powiecie o Chryslerach?

Tu taka 300-ka

Member
Posts: 7,776
Joined: Dec 20 2008
Gold: 651.00
Mar 1 2019 01:29pm
Quote (Grigo @ Mar 1 2019 04:50pm)
Skoro mowa o systemach, ktore moga sie spierdolic :rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=_47utWAoupo


e/ Kto w ogole kupuje kurwa volvo? :D


Ja :angry:

Za 2-3 lata xc90 biere
Go Back To Polska Topic List
Prev19839849859869871019Next
Add Reply New Topic New Poll