d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Android > Temat Oficjalny
Prev1941942943944945966Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 3,380
Joined: May 11 2015
Gold: 28.00
Nov 22 2017 03:11pm
Quote (Elfisher @ Nov 22 2017 11:09pm)
w tym, że dtr nie jest urządzeniem mobilnym, a smartfon jest. gabaryty i masa urządzenia są w zupełnie innym miejscu hierarchii potrzeb.
skoro dtr nie jest mobilny to komputer stacjonarny nie jest komputerem.

Member
Posts: 29,117
Joined: Sep 7 2006
Gold: 6,207.00
Nov 22 2017 03:14pm
Quote (Elfisher @ 22 Nov 2017 22:04)
fizyczna klawiatura (zapewne w trybie horyzontalnym) i większy akumulator, twój wymarzony telefon będzie miał grubość 2 cm i będzie ważył z 300 g.

Piszesz w takim duchu, że brakuje tylko żebyś dodał: "Co on pierdoli? Przyzwyczai się." Grubo przesadzasz z tą, no, grubością. Waga nie ma dla mnie większego znaczenia.

Quote (Elfisher @ 22 Nov 2017 22:09)
gabaryty i masa urządzenia są w zupełnie innym miejscu hierarchii potrzeb.

Tak, bo 90% użytkowników smartfonów potnie się jak będzie mieć 150g więcej w kieszeni / torebce.

This post was edited by Xasthur on Nov 22 2017 03:16pm
Member
Posts: 38,417
Joined: Aug 7 2009
Gold: 50.00
Nov 22 2017 03:22pm
Quote (Xasthur @ 22 Nov 2017 22:14)
Piszesz w takim duchu, że brakuje tylko żebyś dodał: "Co on pierdoli? Przyzwyczai się." Grubo przesadzasz z tą, no, grubością. Waga nie ma dla mnie większego znaczenia.


Bo to jest walka w stylu "albo się przyzwyczaisz, albo przegrasz" :D Konsumenci nie chcą fizycznej klawiatury, wystarczy policzyć ilość urządzeń blackberry na półkach sklepowych. Młodzi użytkownicy już nawet nie wiedzą że coś takiego istniało, a przecież rządzili rynkiem urządzeń uznawanych za biznesowe. nowych smartfonów z fizyczną klawiaturą po prostu nie będzie. sam byłem zwolennikiem fizycznych klawiatur przez lata, ale przestało mi to już przeszkadzać.

Quote (zemnolepiejniezadzierajj @ 22 Nov 2017 22:11)
skoro dtr nie jest mobilny to komputer stacjonarny nie jest komputerem.


dziwne porównanie, zupełnie sprzeczne z moim stwierdzeniem. dtr z założenia ma być komputerem o mocy stacjonarki, w obudowie laptopa. nie jest to komputer, ktory bedziesz przy sobie nosić cały czas, jak ultrabook czy tablet lub smartfon. to komputer przenośny, który w przypadku potrzeby możesz po prostu zabrać do pracy czy przenieść do sąsiedniego biura. ciężko tu nazwać to mobilnością znaną ze współczesnych urządzeń.

Quote (Xasthur @ 22 Nov 2017 22:14)


Tak, bo 90% użytkowników smartfonów potnie się jak będzie mieć 150g więcej w kieszeni / torebce.


no te 150g więcej w kieszeni to jednak czuć i to w opur

This post was edited by Elfisher on Nov 22 2017 03:24pm
Member
Posts: 29,117
Joined: Sep 7 2006
Gold: 6,207.00
Nov 22 2017 03:43pm
Quote (Elfisher @ 22 Nov 2017 22:22)
Bo to jest walka w stylu "albo się przyzwyczaisz, albo przegrasz" :D

Mam tę świadomość. Inaczej nie używałbym N900 przez 7 lat.

Quote (Elfisher @ 22 Nov 2017 22:22)
Konsumenci nie chcą fizycznej klawiatury, wystarczy policzyć ilość urządzeń blackberry na półkach sklepowych. Młodzi użytkownicy już nawet nie wiedzą że coś takiego istniało, a przecież rządzili rynkiem urządzeń uznawanych za biznesowe. nowych smartfonów z fizyczną klawiaturą po prostu nie będzie. sam byłem zwolennikiem fizycznych klawiatur przez lata, ale przestało mi to już przeszkadzać.

Co najwyżej większość nie chce, a przyczyny takiego stanu rzeczy pomijam. Nie mają bowiem większej alternatywy, więc trudno powiedzieć jakie wzięcie miałby model znanego producenta z klawiaturą i dobrą ceną. Co do BB, było trochę z nimi jak z Eizo w świecie telefonów. Nie kupowałeś tego w Saturnie. Poza świetnym systemem, mieli też w większości dużą lepszą jakość rozmów czy zasięg. Rzeczy podstawowe dla kogoś, kto oczekiwał czegoś więcej od telefonu niż gierki i YT. Celowali w niszowy rynek i skończyło się, jak się skończyło. Chore ceny też zrobiły swoje. Gdyby nie uśmiercili systemu, pisałbym dzisiaj z paszporta. :P

Quote (Elfisher @ 22 Nov 2017 22:22)
no te 150g więcej w kieszeni to jednak czuć i to w opur

Zgadzam się, ale niektórzy i tak to robią, nosząc power banki. Po co zatem są zmuszani do tego, kiedy można wypuścić po prostu jeden ceglany model? Wszystkie są na jedno kopyto, nie zawadziłoby, gdyby wypuszczali co jakiś czas także coś innego. Chuj że koszty, patrzymy z perspektywy konsumenta.

This post was edited by Xasthur on Nov 22 2017 03:44pm
Member
Posts: 2,375
Joined: Mar 17 2010
Gold: 4.41
Nov 23 2017 10:25am
Honor 8 ktoś ma, używa, coś może powiedzieć?
Member
Posts: 3,380
Joined: May 11 2015
Gold: 28.00
Dec 9 2017 07:26am
S7 po 1777 zł w xkomie
Member
Posts: 45,792
Joined: Aug 19 2011
Gold: 2,400.15
Dec 9 2017 07:41am
Quote (Xasthur @ Nov 22 2017 09:50pm)
Ja tam bym wolał pełną fizyczną qwerty, bo mnie chuj strzela kiedy muszę coś wklepać na ekranowej. Generalnie po przesiadce z N900, przestałem pisać na telefonie.
Nie pogardziłbym również tym, żeby telefony były nieco grubsze, ale z większą baterią. Tak wiem, że takowe istnieją, ale to no name'y.


No ja to non stop wale byki, jak szybko pisze. Z duzymi paluchami ciezko sie pisze nie patrzac na klawiature.
Member
Posts: 38,417
Joined: Aug 7 2009
Gold: 50.00
Dec 9 2017 09:15am
Quote (Pozdrawiam @ 9 Dec 2017 14:41)
No ja to non stop wale byki, jak szybko pisze. Z duzymi paluchami ciezko sie pisze nie patrzac na klawiature.


zależy od klawy, na ekranowej masz autokorektę i predykcję słów, na fizycznych jak coś jebniesz źle, to już tak zostanie.
Member
Posts: 17,162
Joined: May 2 2006
Gold: 21,979.00
Dec 10 2017 08:01am
Posiadam lg g5, telefon kurewsko zamula. Co może być przyczyną? Może ogólnie te telefony są jakieś chujowe i problem występuje we wszystkich modelach?
Member
Posts: 38,417
Joined: Aug 7 2009
Gold: 50.00
Dec 10 2017 08:16am
Quote (myl0rd @ 10 Dec 2017 15:01)
Posiadam lg g5, telefon kurewsko zamula. Co może być przyczyną? Może ogólnie te telefony są jakieś chujowe i problem występuje we wszystkich modelach?


otóż problemem jest słabo zoptymalizowana nakładka systemowa i telefon z czasem zwalnia. Pomoże czyszczenie fona (na jakiś czas) lub zabawa w zmianę roma na jakiś AOSP (czysty). Jeśli lubisz Androida, kolejnym razem wybieraj spośród Nexusów/Pixeli lub Motoroli, bo one praktycznie nie posiadają żadnych dodatków.

This post was edited by Elfisher on Dec 10 2017 08:17am
Go Back To Polska Topic List
Prev1941942943944945966Next
Add Reply New Topic New Poll