wszystkie ze stabliną szeroką podeszwą np. Asics Cumulus (szukaj zeszłorocznych modeli - są w przecenach).
Tanie buty to są w Stanach. (zasada: nowy model=100$, model przeceniony=50$)
U nas muszą przecież ściągnąć cło, dodać vat i jeszcze swoją marżę.
Jeśli trialowe to największy wybór oferuje Salomon.
Z Asicsa masz:
- lahar (wersja gtx jest na goretexie)
- fuji attack /gtx
- fuji trainer
- gel target
Saucony:
- xodus 3.0
- razr 2.0
- peregrine
Brooks:
- cascadia
Mizuno:
- wave ascend
Puma:
- fox
- faas 250 trial
Adidas:
- kanadia
- response trail
- snow glide
- supernova riot
Najlepiej wybierz się do profesjonalnego sklepu dla biegaczy (w Wawie jest kilka) i poprzymierzaj, zobacz który model najlepiej Ci leży i na który Cię stać

Nie polecam słuchać doradztwa w wykonaniu pracowników Decathlonów/Gosportów/Intersportów/sklepów nike/adidas/reebok.
W większości przypadków są to ludzie z łapanki z bieganiem nie mający nic wspólnego. Do takich sklepów udajemy się po konkretny model, jeśli mamy już upatrzony i cena jest satysfakcjonująca.
Szykujemy się z chłopakami z Wro na Orlen Marathon.
Pewnie 10k pobiegnę ze znajomym. Koleżanka i znajomy trener lecą 42k.
jeszcze jak możesz, bo widzę, zę się orientujesz w tych sklepach, to polecić mi jakiś?