głównymi osiągnięciami rządu Tuska oraz ekipy związanej z Platformą Obywatelską są:
Afera taśmowa, afera hazardowa, afera wyciągowa, afera stadionowa, afera autostradowa, afera stoczniowa, afera AmberGold, afera gazowa, Info-afera;
Grabież oszczędności Polaków z OFE (153 mld zł);
Podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat;
Wzrost zadłużenia kraju (z 530 do 970 mld zł)
Wzrost fiskalizmu, zamrożenie progów podatkowych (coraz biedniejsi muszą płacić coraz większe podatki), podwyżka podatku VAT do 23 proc., kilkukrotne podwyżki akcyzy, podwyżki składek ZUS, likwidacja ulg podatkowych (budowlanej i internetowej), zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego;
Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego;
Paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego;
Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów);
Doprowadzenie do agonii służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
Ograniczenie roli naszego kraju w relacjach międzynarodowych
Przyjęcie ustawy o tzw. bratniej pomocy;
Podpisanie długoterminowego kontraktu na dostawy gazu z Gazpromem;
Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej;
Zmielenie miliona podpisów w/s JOW;
Odrzucenie podpisanych przez miliony Polaków wniosków o referenda w/s 6-latków i wieku emerytalnego;
Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo.