d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Bieganie > Temat Oficjalny.
Prev18889909192469Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
Apr 11 2013 10:21am
Po bieganiu miałem 188 puls. Ofc w przybliżeniu, bo mierzyłem ręką i stoperem ;)
Member
Posts: 1,551
Joined: Mar 28 2005
Gold: 505.75
Apr 11 2013 11:16am
To zbyt intensywnie dla ciebie, jeśli chcesz palić tkankę tłuszczową.

Dzisiejszy trening - szybkość (nordic walking):

Member
Posts: 2,579
Joined: Oct 17 2008
Gold: 680.00
Apr 11 2013 12:11pm
ale to na sam koniec, tez mam cos kolo tego, bo ostatnie 200m amm w dupie wszystko i sprintuje ;P wiec chodzi tu pewnie o srednie podczas biegu..?
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
Apr 11 2013 12:51pm
Quote (anywayACID @ 11 Apr 2013 19:11)
ale to na sam koniec, tez mam cos kolo tego, bo ostatnie 200m amm w dupie wszystko i sprintuje ;P wiec chodzi tu pewnie o srednie podczas biegu..?


Robię podobnie, zwiększam tempo, bo już widzę metę :)

Quote (arachno_m @ 11 Apr 2013 18:16)
To zbyt intensywnie dla ciebie, jeśli chcesz palić tkankę tłuszczową.

Dzisiejszy trening - szybkość (nordic walking):

http://i50.tinypic.com/2rr41i0.jpg


Może i zbyt intensywne, ale jak przebiegam te 35-40 minut to na pewno po połowie trasy czy ileś tam mam już ponad 75%, żeby się trzymać 75% musiałbym chyba przebiec 10-15 minut, kilka minut przerwy i znowu. Teraz zależy mi na złapaniu formy i bieganiu jak najdłużej i jak najwięcej, trzeba kondychę poprawić, potem się mogę bawić w spalanie tkanki tłuszczowej.

Może tu masz jakieś rady, jak poprawić skutecznie kondycję? Obecnie biegam jak pisałem; 35-40 minut tempem takim, żeby dobiec do mety :P
Member
Posts: 2,579
Joined: Oct 17 2008
Gold: 680.00
Apr 11 2013 12:58pm
mi powtarzaja jedno, tempo zeby dobiec do mety nie jest wazne. 40 min biegania w tempie pod 5;00-5;30(i to i tak jest wolne), trening to trening ma byc porzadny, a dopiero jak skonczysz masz prawo narzekac i rzygac ;)
Member
Posts: 5,302
Joined: Mar 26 2011
Gold: 290.01
Warn: 30%
Apr 11 2013 12:59pm
Zrobione 10.82km w 48min17sek ale nie chce mi sie screena robic :( Nowe buty, zajebiscie sie biega choc kupilem dwa razy tansze niz te ktore mi sie rozjebaly :D
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
Apr 11 2013 01:05pm
Biegam ~6.40 min/km i jak na razie tak zostanie. Bieganie ma mi sprawiać przyjemność, nie muszę biegać w tempie regularnych biegaczy skoro dopiero zaczynam, na wszystko przyjdzie czas.

e/ co to za puchar? Mam takie 2 chyba, po treningu mi się w "kalendarzyku" pojawił;


This post was edited by Grigo on Apr 11 2013 01:06pm
Member
Posts: 2,579
Joined: Oct 17 2008
Gold: 680.00
Apr 11 2013 01:26pm
Quote (Grigo @ 11 Apr 2013 20:05)
Biegam ~6.40 min/km i jak na razie tak zostanie. Bieganie ma mi sprawiać przyjemność, nie muszę biegać w tempie regularnych biegaczy skoro dopiero zaczynam, na wszystko przyjdzie czas.

e/ co to za puchar? Mam takie 2 chyba, po treningu mi się w "kalendarzyku" pojawił;
http://screenshu.com/static/uploads/temporary/dv/ps/dy/9r8pgh.jpg


z tego co pamietam to sa chyba jakies osiagniecia, lepsze czasy na km, tempo itd itd.
No tak, jasne ze przyjemnosc, tylko musisz coraz to bardziej pokonywac beriery tempa, bo staniesz w miejscu, a tak od czegos trzeba zaczynac.
Sam mam problem zeby zwiekszyc tempo ponizej 5:30, bo w glowie tez mam nastawienie "ze musze jeszcze dobiec te 12km"
Walka z samym soba, z glowa to jest trening, a nie nogi, czy pluca, czy serce ;)
male wymadrzanie sie : wygrywaja nie Ci, co sa lepsi kondycyjnie, wygrywaja Ci, ktorzy walcza z glowa i sa pod tym wzgledem silniejsi. Tak na prawde to przez 99% swojego zycia to jest walka z tym, by cos zrobic, albo czegos nie.

This post was edited by anywayACID on Apr 11 2013 01:30pm
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
Apr 11 2013 01:52pm
Quote (anywayACID @ 11 Apr 2013 20:26)
z tego co pamietam to sa chyba jakies osiagniecia, lepsze czasy na km, tempo itd itd.
No tak, jasne ze przyjemnosc, tylko musisz coraz to bardziej pokonywac beriery tempa, bo staniesz w miejscu, a tak od czegos trzeba zaczynac.
Sam mam problem zeby zwiekszyc tempo ponizej 5:30, bo w glowie tez mam nastawienie "ze musze jeszcze dobiec te 12km"
Walka z samym soba, z glowa to jest trening, a nie nogi, czy pluca, czy serce ;)
male wymadrzanie sie : wygrywaja nie Ci, co sa lepsi kondycyjnie, wygrywaja Ci, ktorzy walcza z glowa i sa pod tym wzgledem silniejsi. Tak na prawde to przez 99% swojego zycia to jest walka z tym, by cos zrobic, albo czegos nie.


Rozumiem, będę sobie podnosił poprzeczkę, ale stopniowo ;)
Member
Posts: 1,551
Joined: Mar 28 2005
Gold: 505.75
Apr 11 2013 02:03pm
Ważne, żeby nie biegać ciągle tego samego dystansu tym samym tempem. Mięśnie się przyzwyczajają i wpada się w okres stagnacji.
Żeby utrzymać progres, trzeba urozmaicać treningi np.
4 x tygodniu treningi, z czego:
- 1 x szybkość (np. interwały po 100/200/400m - z 6-8 powtórzeń z odpoczynkiem w truchcie)
- 1 x wytrzymałość tempowa - bieg ciągły (80-85% MHR)
- 1 x siła biegowa (podbiegi, skipy, wieloskoki)
- 1 x wolne wybieganie - duży kilometraż

This post was edited by arachno_m on Apr 11 2013 02:04pm
Go Back To Polska Topic List
Prev18889909192469Next
Add Reply New Topic New Poll