Quote (ZlyJamnik @ 24 Dec 2009 09:54)
KURWA!!!! CZEMU ŚNIEG JEST BIAŁY !!!???
Śnieg jest biały, chociaż kryształki lodu, z których się składa, są przezroczyste. Jest tak z powodu wielokrotnych odbić i załamań światła na tych kryształkach, co powoduje, że dużo światła padającego na śnieg wraca do nas, i to dla każdej długości fali świetlnej podobnie. Widzimy więc śnieg jako biały.