Quote (arachno_m @ 10 Apr 2013 20:59)
W dużym uogólnieniu - tłuszcz spala się najlepiej do 75% MHR, ponieważ energię do mięśni organizm uzyskuje z przemian tlenowych (aerobowych), po 75% energia zaczyna być również pozyskiwana w procesach anaerobowych (beztlenowych), które jako efekt uboczny pozostawiają kwas mlekowy w mięśniach (zakwaszenie - popularne "zakwasy"). Poza tym do 25-35 min. od początku wysiłku spalasz najpierw glikogen z mięśni i glukozę z krwi, więc chwilę trzeba pobiegać zanim organizm sięgnie do rezerw tłuszczowych.
Dzięki. Zobaczę przy nast. treningu jak to u mnie wygląda z tym pulsem.
A co do pulsometru i endomondo to podobno niektóre mogą się synchronizować z endomondo, ale nie wiem które, chyba na stronce są podane.