d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Bieganie > Temat Oficjalny.
Prev18687888990469Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
Apr 10 2013 01:54pm
Quote (arachno_m @ 10 Apr 2013 20:50)
Bo kalkulator liczy pewnie (220-wiek), a to jest gówno i ma trafność rzędu 30%.
Formuła Sally Edwards sprawdza się u 90% osób.

Jak się wstrzelić. No cóż bez pulsometra ciężko.
Np. zakładając, że masz MHR=196 bpm.
75% MHR = 147 bpm
Więc mierząc uderzenia na tętnicy szyjnej powinno Ci wyjść po 15 sek. 36-37 uderzeń. W przypadku gdy wyjdzie więcej, zmniejszasz intensywność treningu, wyjdzie mniej - zwiększasz lekko i jest gitara.


Z innej beczki - prędkości robienie c.d.

http://i47.tinypic.com/ab7769.jpg


Rozumiem, że przy 75% spala się najlepiej tłuszcz? A jak mam poniżej albo powyżej tej wartości to jak to działa? Już lepiej powyżej czy poniżej?
Member
Posts: 30,198
Joined: Aug 16 2004
Gold: 6,883.70
Apr 10 2013 01:54pm
Quote (b0b3k @ 10 Apr 2013 21:51)
Dzisiejsze wybieganie, ~7-9 x 100m interwały i spokojne bieganie w zakresie 1.
http://i46.tinypic.com/2ch7zvd.png


czym miezysz heart rate? wiem pewnie xx stron temu bylo ale nie chce mi sie szukac ;)
Member
Posts: 19,437
Joined: Sep 4 2005
Gold: 1.00
Apr 10 2013 01:57pm
Pakos zwykły pulsometr, Sigma PC 15.11 :p
Member
Posts: 30,198
Joined: Aug 16 2004
Gold: 6,883.70
Apr 10 2013 01:58pm
Quote (b0b3k @ 10 Apr 2013 21:57)
Pakos zwykły pulsometr, Sigma PC 15.11 :p
http://roweryokey.pl/product/image/4137/Pulsometr-Sigma-PC-15.jpg


a jak to wspolpracuje z endomondo?
Member
Posts: 1,551
Joined: Mar 28 2005
Gold: 505.75
Apr 10 2013 01:59pm
Quote (Grigo @ Apr 10 2013 09:54pm)
Rozumiem, że przy 75% spala się najlepiej tłuszcz? A jak mam poniżej albo powyżej tej wartości to jak to działa? Już lepiej powyżej czy poniżej?

W dużym uogólnieniu - tłuszcz spala się najlepiej do 75% MHR, ponieważ energię do mięśni organizm uzyskuje z przemian tlenowych (aerobowych), po 75% energia zaczyna być również pozyskiwana w procesach anaerobowych (beztlenowych), które jako efekt uboczny pozostawiają kwas mlekowy w mięśniach (zakwaszenie - popularne "zakwasy"). Poza tym do 25-35 min. od początku wysiłku spalasz najpierw glikogen z mięśni i glukozę z krwi, więc chwilę trzeba pobiegać zanim organizm sięgnie do rezerw tłuszczowych.

This post was edited by arachno_m on Apr 10 2013 02:00pm
Member
Posts: 19,437
Joined: Sep 4 2005
Gold: 1.00
Apr 10 2013 02:00pm
Ręcznie edytuje, wchodzę w trening - > edytuj - > Tętno : Średnia - Max i wpisuję, wtedy też inaczej przelicza mi spalone kalorie. :p W pulsometrze mam 610 kalorii a w endomondo 735 po edytowaniu pulsu.
Member
Posts: 30,198
Joined: Aug 16 2004
Gold: 6,883.70
Apr 10 2013 02:04pm
Quote (b0b3k @ 10 Apr 2013 22:00)
Ręcznie edytuje, wchodzę w trening - > edytuj - > Tętno : Średnia - Max i wpisuję, wtedy też inaczej przelicza mi spalone kalorie. :p W pulsometrze mam 610 kalorii a w endomondo 735 po edytowaniu pulsu.


aha a da sie dane z pulsometru exportowac na kompa jakims softem czy cos?
Member
Posts: 19,437
Joined: Sep 4 2005
Gold: 1.00
Apr 10 2013 02:08pm
Nie da się niestety, to zwykły, tani pulsometr. :) Może pod choinkę kupie sobie polara.
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
Apr 10 2013 02:13pm
Quote (arachno_m @ 10 Apr 2013 20:59)
W dużym uogólnieniu - tłuszcz spala się najlepiej do 75% MHR, ponieważ energię do mięśni organizm uzyskuje z przemian tlenowych (aerobowych), po 75% energia zaczyna być również pozyskiwana w procesach anaerobowych (beztlenowych), które jako efekt uboczny pozostawiają kwas mlekowy w mięśniach (zakwaszenie - popularne "zakwasy"). Poza tym do 25-35 min. od początku wysiłku spalasz najpierw glikogen z mięśni i glukozę z krwi, więc chwilę trzeba pobiegać zanim organizm sięgnie do rezerw tłuszczowych.


Dzięki. Zobaczę przy nast. treningu jak to u mnie wygląda z tym pulsem.

A co do pulsometru i endomondo to podobno niektóre mogą się synchronizować z endomondo, ale nie wiem które, chyba na stronce są podane.
Member
Posts: 30,198
Joined: Aug 16 2004
Gold: 6,883.70
Apr 10 2013 02:13pm
Quote (b0b3k @ 10 Apr 2013 22:08)
Nie da się niestety, to zwykły, tani pulsometr. :) Może pod choinkę kupie sobie polara.


szkoda troche, bo wlasnie sie ostatnio zastanawialem czy by sobie nie kupic :)

e. ile za tego dales?

This post was edited by Pakos on Apr 10 2013 02:13pm
Go Back To Polska Topic List
Prev18687888990469Next
Add Reply New Topic New Poll