d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Topic O Literaturze Fantasy #3 > Kolejny Repost.
Prev18586878889205Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Oct 19 2011 04:59am
Zapomnialem dodać czegoś nt pierwszego wrażenia.
Jestem po pierwszym opowiadaniu. Dwie rzeczy już mi się rzuciły w oczy.
Z pewnością Sapkowski nie będzie mistrzem opisów i przeciągania w ten sposób książek ( w niektórych przypadkach mi sie to podoba, czasami nie).
Z drugiej strony widze już, że mocną stroną z pewnością będą dialogi. Musze przyznać, że Polacy są w tym raczej mocni z tego co narazie wywnioskowałem (pzdr Piekara).
Więcej moich wrażeń po pierwszym tomie.
Member
Posts: 23,497
Joined: Jun 19 2005
Gold: 28,575.00
Oct 19 2011 06:05am
Zaczales od "Ostatnie zyczenie" jak rozumiem? Wsrod opowiadan najbardziej mi zapadl w pamiec dialog konczacy opowiadanie w ktorym trafiaja do jakiejs zapadlej dziury i siedzac przy ognisku jaskier zastanawia sie jak nazwac ballade, epickie :D
Member
Posts: 8,021
Joined: Sep 18 2009
Gold: 6.24
Oct 19 2011 12:28pm
Quote (LoQ @ Oct 19 2011 09:47am)
a kto powiedział, że fantastyka ma odwzorowywać średniowiecze ? chyba nie zrozumiałeś koncepcji tolkiena, albo jesteś ignorantem, jeśli twierdzisz, że współczesne książki go przerastają. Nutkę brutalności :D ? Właśnie o to chodzi w książce tolkiena, że jest to bajka, którą może czytać 60 letni emeryt, jak i 14 letnie dziecko.

Podaj mi tytuły, które są według Ciebie lepsze od Tolkiena, chcę się trochę pośmiać.


Achaje
Wiedźmin
Saga Husycka
Pieśń Lodu i Ognia
Malowany człowiek

Może jestem prostolinijny, ale mam swoje zdanie, którego nie zmienisz.
Member
Posts: 12,278
Joined: Jul 12 2007
Gold: 1,155.59
Oct 22 2011 10:35pm
jestem na 3 tomie piesni lodu i ognia i az mnie zgielo jak zabili ... nie bede spoilerowal ale jebany stary pryk
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Oct 24 2011 02:04am
Quote (RoGh @ Oct 19 2011 12:05pm)
Zaczales od "Ostatnie zyczenie" jak rozumiem? Wsrod opowiadan najbardziej mi zapadl w pamiec dialog konczacy opowiadanie w ktorym trafiaja do jakiejs zapadlej dziury i siedzac przy ognisku jaskier zastanawia sie jak nazwac ballade, epickie :D


Dokladnie tak, mam nadzieje ze dobrze zaczalem bo jak doskonale wiesz od polskiej fantasy nie jestem specem.
Anyway dwa opowiadania dpiero za mna ze wzgledu na weekend w szkole, ale musze przyznac ze przeczucie mialem dobre i dialogi na bardzo fanym poziomie, opisy ciut kuleja. Mimo wszystko bardzo pozytywnie poki co.
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Oct 28 2011 05:17am
Na Allegro sa juz przedpremierowe aukcje z Dance with Dragons.
Zastanawia mnie tylko dlaczego kolejny juz raz polscy wydawcy zmieniaja styl wydania i ksiazka nie przypomina w ncizym a poprzednia?
Czy tylko mnie takie cos wkurwia?
Member
Posts: 16,680
Joined: May 7 2008
Gold: 373.32
Warn: 10%
Oct 28 2011 06:19am
Zamowilem w empiku Ogrody ksiezyca. :D Dluga seria sie szykuje.
Jak oceniacie Achaje i Retrospektywe Martina?
Member
Posts: 23,497
Joined: Jun 19 2005
Gold: 28,575.00
Oct 28 2011 06:24am
Quote (kefir @ 28 Oct 2011 14:19)
Zamowilem w empiku Ogrody ksiezyca. :D Dluga seria sie szykuje.
Jak oceniacie Achaje i Retrospektywe Martina?


Achaja mistrz, najlepsza polska saga po Wiedzminie, jedna z moich ulubionych serii fantasy ever.
Member
Posts: 7,539
Joined: Dec 22 2010
Gold: 208.00
Oct 28 2011 06:32am
Quote (RoGh @ Oct 28 2011 02:24pm)
Achaja mistrz, najlepsza polska saga po Wiedzminie, jedna z moich ulubionych serii fantasy ever.


Y, najlepsza książka jaką czytałem. Jeszcze zapadła mi w sercu jedna książka ziemiańskiego - wojny urojone.
Member
Posts: 37,502
Joined: Mar 30 2007
Gold: Locked
Warn: 100%
Nov 2 2011 06:43am
Przeczytałem "Ostatnie Życzenie". Wiem, że już większość z was ma z pewnoscia to dawno za sobą.
Sam do Spakowskiego podchodzilem z dosc duza rezerwa, ze wzgledu na fakt, ze cieszyl sie ogromna popularnoscia i uwazano go za arcydzielo we wszystkich znanych mi kregach.
No i tutaj musze przyznac, ze pierwszy tom zaskoczyl mnie zdecydowanie na plus. Sapkowski ma niespotykany moim zdaniem styl. Nie dopowiada ogromu rzeczy, wiele zostaje w ciaglym domysle.
Silna strona sa te dialogi, o czym juz wspominalem.

@RoGh - zaskoczylo mnie to zakonczenie z ballada, gdybys mi tego nie wskazal nawet bym nie wpadl, ze ma to jakies znaczenie, a tutaj takie ladne powiazanie.

Tak wiec poki co zdecydowanie na plus, fajni bohaterowie, fajne dialogi. Ksiazka jest dobra, nawet bardzo dobra. Niestety najwiekszym dzielem fantasy dla mnie jest, i chyba nie bedzie.
Mimo wszystko z pewnoscia przeczytam wszystkie czesci.
Go Back To Polska Topic List
Prev18586878889205Next
Add Reply New Topic New Poll