d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Bieganie > Temat Oficjalny.
Prev18485868788469Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 2,579
Joined: Oct 17 2008
Gold: 680.00
Apr 10 2013 03:06am
Quote (arachno_m @ 9 Apr 2013 23:28)
spalisz pod warunkiem biegania minimum 30 minut na trening na obciążeniu do 75% MHR.


do konca tygodnia powinienem miec swojego garmina 110 hr, wiec sie odezwe z pytaniem jak to ma niby dzialac ;) te cale spalanie tkanki przy jakims obciazeniu serca ?:)
Member
Posts: 5,302
Joined: Mar 26 2011
Gold: 290.01
Warn: 30%
Member
Posts: 30,198
Joined: Aug 16 2004
Gold: 6,883.70
Apr 10 2013 06:30am
wiosna na całego, zaczynamy :P
Member
Posts: 19,437
Joined: Sep 4 2005
Gold: 1.00
Apr 10 2013 07:14am
Ja to mam jeszcze zakwasy po siłce poniedziałkowej, ale dzisiaj będzie luźne bieganie w 1 zakresie i chyba zacznę biegać wg. planu treningowego, zobaczę jakie efekty uzyskam. :>
Member
Posts: 2,579
Joined: Oct 17 2008
Gold: 680.00
Apr 10 2013 08:05am
ledwo, ledwo ale 40min trening zaliczony, z 7km
Member
Posts: 1,551
Joined: Mar 28 2005
Gold: 505.75
Apr 10 2013 08:16am
Quote (anywayACID @ Apr 10 2013 11:06am)
do konca tygodnia powinienem miec swojego garmina 110 hr, wiec sie odezwe z pytaniem jak to ma niby dzialac ;) te cale spalanie tkanki przy jakims obciazeniu serca ?:)

Tak. Strefy treningowe bazują na MHR (maximum heart rate):
- ze wzoru mniej dokładnie (polecam formułę Sally Edwards)
- albo empirycznie - dokładniej (np. testem Conconiego).
Na podstawie MHR wyznaczasz strefy treningowe (BC1, BC2, BC3 - polska szkoła LA).
Ewentualnie możesz bazować na szkole amerykańskiej LA, która bazuje na HRR (heart rate reserve).

This post was edited by arachno_m on Apr 10 2013 08:17am
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
Apr 10 2013 08:17am
Quote (arachno_m @ 10 Apr 2013 15:16)
Tak. Strefy treningowe oblicza się na podstawie MHR (maximum heart rate), które wyznaczasz +/- ze wzoru (polecam formułę Sally Edwards) albo empirycznie-dokładniej (np. testem Conconiego).
Na podstawie MHR wyznaczasz strefy treningowe (BC1, BC2, BC3 - polska szkoła LA). Ewentualnie możesz bazować na szkole amerykańskiej LA, która bazuje na HRR (heart rate reserve).


A masz jakieś porady dla kogoś kto nie ma pulsometru? :P
Member
Posts: 1,551
Joined: Mar 28 2005
Gold: 505.75
Apr 10 2013 08:19am
W trakcie treningu zatrzymujesz się i od razu liczysz ze stoperem w łapie ilość uderzeń na tętnicy szyjnej (przez 15 sek), mnożysz x4 i masz tętno na minutę. (ale to tak mocno +/-).

This post was edited by arachno_m on Apr 10 2013 08:30am
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
Apr 10 2013 08:20am
Quote (arachno_m @ 10 Apr 2013 15:19)
W trakcie treningu zatrzymujesz się od razu liczysz ze stoperem w łapie ilość uderzeń na tętnicy szyjnej (przez 15 sek), mnożysz x4 i masz tętno na minutę. (ale to tak mocno +/-).


Mam to zmierzyć jak skończę trening czy w jakimś konkretnym momencie?
Member
Posts: 1,551
Joined: Mar 28 2005
Gold: 505.75
Apr 10 2013 08:21am
W trakcie wykonywania danego ćwiczenia (ewentualnie bezzwłocznie po skończeniu danej serii).

This post was edited by arachno_m on Apr 10 2013 08:22am
Go Back To Polska Topic List
Prev18485868788469Next
Add Reply New Topic New Poll